Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz, ha a mostani, rendkív...

Mi lesz, ha a mostani, rendkívül egészségtelenül élő 20-30-asok öregszenek?

Figyelt kérdés
Mi egyáltalán megérik az időskort?

2020. jún. 6. 20:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%

Az biztos, hogy idősebbek lesznek.


:)

2020. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%

Hát... Idősebb leszek. Én személy szerint elég sokáig tervezek élni.

21/L

2020. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

+

Egyébként honnan veszed, hogy egészségtelenül élek? Kifejezetten ügyelek az egészségemre, ahogyan az ismerőseim 90%-a. Nem magadból kell kiindulni.

21/L

2020. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%

Mit jelent az nálad, hogy egészségtelenül élnek?

Nem vagy te kicsit nagyképű és elítélő másokkal szemben...?

2020. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%

29 éves nő vagyok. Egészségesen, vitamindúsan élek, szeretek mozogni. Nagyon odafigyelek erre, mivel az egészség a legdrágább kincs. Ha nincs egészség, akkor semmid sincs.


Egyébként mindenki úgy él, ahogy akar. Nem kötelező sokáig élni. A mostani öregek 90%-ával is tele van a kórház, állandóan, pedig ők még teljesen más korban éltek.

És nemcsak az egészségtelen étkezés öl, hanem a sok stressz, amit az emberek többsége nem tanul meg helyén kezelni.

2020. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Egész egyszerűen a mindennapi életünk egyre és egyre egészségtelenebb.

Azt kellene enni, amit nem kívánunk, nem enni, amit kívánunk és munka (és egyéb dolgok) után még eszünkbe kellene hogy jusson, hogy sportolni is kell (miközben sokszor az alvás rovására tudunk rá időt szakítani).

Közben stressz, kevés alvás, környezetszennyezés...


Egész egyszerűen a mindennapi életünk egészségtelen önmagában, ahogy van.


Amúgy magunkra nézek, azt látom, mi az 50-et se érjük meg.

Jó, én sajnos krónikus betegségek miatt biztos nem, de mások se.

2020. jún. 6. 20:50
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Honnan tudod, hogy minden 20-30-as rendkívül egészségtelenül él?

Régen is éltek egészségtelenül, és mégis volt olyan aki megélte a 70-80-90 éves kort. Volt osztálytársam mamája 88 éves, és 75 éve dohányzik. Nagyon örülök, hogy él egyébként, nagyon aranyos néni. Egyébként mai napig iszik is(az egész család iszàkos mondhatni), és hála az égnek mindenki sokáig él náluk. Valaki soha életében nem dohányzik és mégis meghal sajnos 30 éves kora előtt tüdőràkban, sajnos ismertem ilyet. A génektől is függ. Van olyan sportoló, aki jóval harmincadik életéve előtt meghal, pedig állítólag nem hajszolja magát túl, egészségesen él, sportol, edz, jól táplálkozik, elvileg nem doppingol.

Ezek inkább a gének, ezt tudom állítani.

Én igyekszem sportolni (kondizok, úszok, futok, túrázok, horgàszok), minél kevesebbet dohànyozni(eddig napi fél doboz cigi elment, az utóbbi hónapokban már csak heti pár szál, vagy hetekig semennyi), már csak az étrendemen kell változtatni, meg még több vitamint kell szednem.

2020. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%

"Jó, én sajnos krónikus betegségek miatt biztos nem, de mások se."

De egy negatív, pesszimista alak vagy. Nem vagy te jós. Fingod sincs arról, hogy ki meddig fog élni. Én bízom benne, hogy nagyon sokáig fogok élni, mivel napi szinten teszek azért, hogy egészséges legyek testileg és lelkileg. Most jelenleg 100%-ban egészséges vagyok.


Teljesen hidegen hagy, hogy te meddig akarsz élni, de ne tegyél olyan kijelentést, ami nem fedi a valóságot ("de mások se").


Felvilágosítalak, a negatív, pesszimista gondolkodás is megrövidíti az emberi életet.


5-ös válaszoló voltam

2020. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
97%
Persze, egyre egészségtelenebbül élünk, ezért növekszik folyamatosan a születéskor várható élettartam. Azért van egyre több bio/ökö/vegán/vegetáriánus étel a boltokban. Azért sportolnak egyre többen. Azért cigiznek egyre kevesebben. Ne magadból és környezetedből indulj ki. Vannak még pár milliárdnyian a világon.
2020. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

Az hagyján, hogy magára nézve ilyeneket jósol, de már rögtön kiterjeszti az egész generációjára is.


Köszönöm szépen, de én hosszú és egészséges életet tervezek élni. :)

2020. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!