Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyes emberek szerint miért...

Egyes emberek szerint miért csúnya és egészségtelen, ha valaki fehér bőrű?

Figyelt kérdés
Magyarországon miért él mindig ez a tudat az emberekben? Fehér bőrű vagyok, és az emberek még mindig megszólnak hogy miért nem napozok, vagy szolizok, mert olyan hófehér vagyok. Miközben inkább az ilyen emberek nincsenek tisztában azzal hogy inkább a napozás és a szolárium az ártalmas a bőrnek. Nincs olyan hogy egy bőrszín egészségtelen.
2017. máj. 28. 12:53
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Azt is hozzátenném, hogy a fényvédelem fontos, a napozás és szolárium elkerülésével elkerülhető a bőrrák és a ráncosodás is. Sok barna bőrű megirigyelné, hogy fehérként smink nélkül is milyen szép, szinte majdnem hibátlan bőröm van.
2017. máj. 28. 12:55
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol élsz, de nekem pont az ellenkezőjét mondják, hogy milyen szép 😊
2017. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is fehér vagyok, nem szól meg senki :D

Amúgy szükség van a napfényre a vitaminok miatt, igaz nem sok.

És ez az egész abból jön, hogy réges régen aki lebarnult az volt kint, vadászott, stb. stb.. Ez bennünk van már hogy a barnultabbakra másképp nézünk. Nagyon sok embernek azok a vonzóbbak.

2017. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Jaj...nekem is tolja barátom édesanyja, hogy "mi már csak ilyen fehérek vagyunk, miért nem napozol". Hozzátenném én olyan kreol bőrű voltam tinikoroimig és gyorsan kapott le a nap, hogy mindig cigányoztak. Én mindig olyan opálos, áttetsző, fehér bőrt szerettem volna, és a naptól is mindig óvakodtam, nem napoztam, semmi szolárium. Egy jó hatása lett ennek, tényleg nem öregszik annyira a bőröm, elkérik mindig a személyimet, pedig már jó pár év elmúlt azóta.

Nyilván nem akarom szembeállítani, hogy most akkor a barna bőr rossz, nagyon sok embernek jól áll (meg nem is tehet mást, mert olyan típus :D).

De az tény, hogy nagyon sok ismerősöm furcsállja, mert azzal is összekapcsolják, hogy akkor biztosan nem is mozdulok ki, ugye régen az arisztokrácia "védjegye" volt a fehér bőr, míg a barna a földön dolgozó embereké.

2017. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
"Nem tudom hol élsz, de nekem pont az ellenkezőjét mondják, hogy milyen szép" Lehet ott él, ahol én :DDd
2017. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Aki eleve barna bőrű az nem csúnya, de akiről messziről süt hogy erőltetett a barnasága az olyan csúnya. Olyat nem írtam hogy nem egészséges kimozdulni, de azt is fényvédővel teszem, hogy megvédjem a bőrömet a káros napsugaraktól.
2017. máj. 28. 13:09
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsések vagytok, ha szeretitek a fehér bőrötöket. Világéletemben utáltam, mert ha kint mondjuk hideg van, bemegyek egy nyilvános meleg helyre, egyből kipirul az arcom. Napra nem mehettem huzamos ideig, mert szintén... Ráadásul napallergiám is van, szülés után alakult ki. Nem olyan hú de jó az érzékeny fehér bőr. Nem irigység, de örültem volna, ha úgy születek, hogy nincs ennyire kényes bőröm. Kétszer annyit kell vele foglalkozni, mint a "normál" bőrűeknek.
2017. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
hófehér bőröm van, és imádom :D ha fizetnének, sem akarnék barnább lenni kicsit sem.
2017. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom, hallottad már azt a kifejezést, hogy valaki elsápad / kifut belőle a vér / fal fehér lesz, ezek mind betegségre, rosszullétre utalnak. Ha valaki nagyon durván fehér bőrű, az olyan, mintha mindig épp hányás kerülgetné.
2017. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%
Semmi csúnyaés egészségtelen nincs benne, aki ezt mondja neked az egy madár :D
2017. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!