Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én voltam bunkó, vagy ő...

Én voltam bunkó, vagy ő reagálja túl?

Figyelt kérdés
A falubelim minden munkanap reggel elvisz a városba dolgozni, ami kb 18km. Ezzel nem tesz nekem különösebb szivességet, mert neki is útbaesik, és nélkülem is elmenne. Reggelente egy kilómétert gyalogolok a házáig, mert nem jön értem, és a városban is egy buszmegállóban szállok ki, ahonnan még 10percet gyalogolnom kell. Haza már busszal jövök, mert én egy órával tovább dolgozom, és nem kértem hogy várjon rám. Mindig rock és metál zenét hallgat, és ma reggel megkértem, hogy tegyen valami más zenét, vagy kapcsolja ki, mert már fájt tőle a fejem. Erre agresszívan azt válaszolta, hogy ingyen fuvarnál ne pofázzak, hogy milyen zenét hallgat, és ha nem tetszik akkor menjek busszal, vagy vegyek füldugót. Ezután egész úton nem szóltunk egymáshoz, és mikor kiszaltam azt mondta, hogy holnapra vegyek bérletet.

2020. jún. 9. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Te voltal a bunko.
2020. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Ő volt a bunkó
2020. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Ő volt
2020. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Túlreagálta, de szerintem már régóta érlelődött benne, hogy nem szeret téged vinni. Más autójában a zenébe "beleszólni" nem kifejezetten bunkóság, az erős rá, inkább csak nem illik.
2020. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltal abban a helyzetben, hogy ezt mondd, es nem is kedvesen kerted meg. Igaz, hogy nagyon nyersen reagalt, de te nem erted, hogy egy dolog egy szivessegert nem halalkodni, masik dolog elvarasnak tekinteni. Ez duhithette fel.
2020. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De igen is szívességet tesz! Időben és anyagilag is!

Fordítsd meg az alap helyzetet. Az ő autója, ő is tankol bele. Tehát gondolom, ő vette a kocsit és a benzint is ő fizeti bele, nemigaz? Te mit tettél bele a közös útba azon kívül, hogy leszólod, mit hallgat a saját kocsijában.

Vegyél bérletet, költs az utazásodra, old meg ahogy akarod, ahogy ő is tankolt eddig is a saját kocsijába. Nem dolga egy percet se vesztenie az életéből, hogy felvegyen, kirakjon olyan emberet, aki rajta élősködik és azt hiszi, hogy ez közös út és ez neki jár... Neked a busz jár és hogy költs a bérletre és hallgasd más emberek szuszogását. Meg a szád!

2020. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tesz semmilyen szivességet! Írtam, hogy reggelente én gyalogolok el hozzá, hogy ne kelljen miattam kitérőt tegyen. A munkahelyemig sem visz el, mert kiszállok a legközelebbi pontnál ami neki még útba esik. Nélkülem is pont ezen az útvonalon járna minden nap. Neki ez abszolút nem kerül sem pénzbe, sem időbe. Ha minden nap végén várna rám egy órát, hogy ne kelljen buszozzak az már szivesség lenne.
2020. jún. 9. 21:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tesz semmilyen szivesseget, akkor miert szallsz be az autojaba egyaltalan, miert nem mesz busszal a teljesen uton?
2020. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Beleszálltál a kocsija vételárába? Tankolsz a kocsijába? Közös autó?

Vagy amíg ő tankol, te csak megspórolod a bérleted árát és a busz menetidőt? Megvetted az ülést, amin ülsz?

Szívességet tesz! Pont azért mondom ezt, hogy megértsd, nem jár neked, se másnak, hogy ne kelljen bérletet venned. Nem jár, hogy megoldja neked más az utazásodat. Nem az ő dolga. Ha elvisz, akkoris, még ha arra megy, akkor is szívességet tesz neked!

Vagy hogy képzeled? Kiállsz stoppolni és fel vagy háborodva, hogy ha nem áll meg mindenki, merthát úgyis arra megy ott mindenki, miért nem visznek el? Gondolkodj: Mert nem dolga senkinek. Ha belátod, hogy nem kötelező felvenni senkinek egy stoppost a saját kocsijába, amire ő költött és ő tankolt a saját pénzéből, akkor talán belátod, hogy nem ülhetsz be senki kocsjába azon a jogon, hogy "de hát te is arra mész". :D

Nem jár neked, hogy beülj más autójába csak így, merthát te is arra mész, vigyen el! Milyen indok már :D Képzeld el! :D

Ha pedig ezt alapvetően érted, akkor máris közelebb vagy, hogy felfogd, nem jár neked. Tehát az, hogy beszállhatsz, az kizárólag csakis az ő jóindulatán múlik és múlt eddig is. Tehát: szívességet tett ő neked eddig is.

Ő kocsival megy. Megvette, költ rá, tankol bele és: az ővé! Te nem ezt teszed, busszal jársz, bérletet veszel. Ez az alaphelyzet. Ebből kell kiindulni. Ez az alaphelyzethez képest minden más szívesség a részedre! Te vagy rászorulva, ő pedig aki segít. Elég szomorú, hogy ezt nem vagy képes felfogni...Szívességet tesz!

2020. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szivetsseget tesz mert hala neki nem kell buszoznod :)
2020. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!