Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok, akik lézeres szemműtéten...

Azok, akik lézeres szemműtéten estetek át! Nem hiányzik a szemüveg?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta szemüveges vagyok, most felmerült, hogy megműtenék a szemem. De nem tudom, hogy meg tudom-e szokni majd, hogy nem kell szemüveget hordanom, mert, tudom hülyeség, de már az identitásom részét képezi. Van olyan, akinek a műtét előtt hasonló kétségei voltak? Nem hiányzik a szemüveg?

2020. jún. 9. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Muszáj megműteni a szemed vagy csak egy lehetőség?
2020. jún. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En olyanrol tudok akinek fàjt a mütét de nem tudott szolni mert le volt zsibbasztva es csak akkor vették eszre mikor màr folyt a könnye.
2020. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Voltak hasonló gondolataim a kontaktlencse miatt. Én is úgy éreztem, része az identitásomnak, és még mindig úgy gondolom, hogy fontos része volt az életemnek. Ugyanakkor egyáltalán nem hiányzik. Pillanatok alatt megszoktam a jó szemeket. Mintha nem is ebben az életben lett volna, hogy a rossz látásom miatt szenvedek.
2020. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-es: Nem muszáj, de erősen fontolgatom, mert azért sok kényelmetlenség van a rossz szemekkel. A műtéttől nem annyira félek, azért olyan nagy baj talán nem tud történni, csak ez tart vissza, amit leírtam.


2-es: Ettől nem félek, ugyanis csak a szemeimet érzéstelenítik, tehát a számat is ki tudom nyitni, a kezeimmel is tudok jelezni.


3-as: Ezt jó volt olvasni, bízom benne, hogy velem is így lesz. :)) Egyelőre nagyon nehéz elképzelnem, hogy nincsen szemüvegem!

2020. jún. 13. 17:06
 5/9 agibaba101 válasza:
Én is éreztem sokszor, hogy kicsit jó elbújni a szemüveg mögött. Mondjuk egy vizsgán vagy állás interjún, mintha nem látnának mögé:) Végül egy éve a Budai Szemészeten megműtöttem a szemem és szuper lett, egy percig sem hiányzott azóta a szemüveg. Bár pont tegnap mikor felkeltem nyúltam az éjjeli szekrényhez, hogy felveszem... jót nevettem. Vágj bele!
2020. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mesélj hogy sikerült a műtét kerlek privatban én is gondolkozom rajta egyéb okok miatt
2020. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást! :)) És örülök, hogy jól sikerült a műtéted!


6-os, majd írok, ha meglesz a műtét, bár még nincs pontos időpontja.

2020. jún. 19. 01:15
 8/9 A kérdező kommentje:
biztatást* :D
2020. jún. 19. 01:17
 9/9 anonim válasza:

1 percig nem hiányozna a szemüvegem. Igaz én csak 4-5 éve vagyok szemüveges, de utálom. Állandóan koszolódik. A gyerek (szültem 3at) folyton piszkálná, sokszor le is rántotta. Ha strandra megyünk, nélküle nem látok, de ha vízbe tajtam van az tuti azonnal vizes lesz. Éjjel ha nem veszem fel pisiléshez is, simán neki megyek valaminek. Kontaktlencse jó lenne, de olyan féle fajta a szemem, hogy csak 1 fajta lencse jó, de az egy hónapra 25 ezer forint. Az nagyon sok. Az összes többi lencse mozgott a szememen, csípett, szúrt. Azt mondta a szemész, hogy rajtam kívül csak 1 emberrel találkozott , aki ilyen elcseszett mint én. 😀

Nagyon érzékeny a szemem a napra. Így ugye esélyem sincs napszemcsit felvenni. Szóval egy szó mint száz, 1 percig nem hiányozna a szemüveg. -2.75 dioptriás (csak) de hirtelen egyik évről a másikra lett ilyen. Már 2 éve nem romlott tovább, úgyhogy szemműtétre készülök.

(29N)

2020. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!