Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért rekord alacsony idén az...

Miért rekord alacsony idén az egyetemre jelentkezők száma?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 19:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
7%
Mert fösulira mentek
2020. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
100%
Sokan jelentkezhettek külföldi egyetemekre vagy csak úgy döntöttek, hogy várnak egy évet és nem rögtön kezdik el az egyetemet érettségi után.
2020. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
Ennek részben demográfiai okai vannak
2020. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Reflektálnék az első válaszra: Magyarországon már nem létezik főiskola, egyetemnek hívják azt is, a BA és BSc képzések léptek úgymond a főiskolai képzés helyére. Illetve a régen végzetteket nem írták át egyetemre, az főiskolai végzettség marad. Így főiskolára biztos nem mentek :)


Amúgy kevesebb a fiatal és több a követelmény. Illetve sokan anyagi okokból nem tehetik meg, így dolgozni mennek.

2020. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Ez akkor valószínűleg azt jelenti, hogy évről-évre egyre kevesebb lesz az egyetemista? Már ha nem változtatnak a követelményeken.

2020. jún. 12. 13:42
 6/51 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ezek ésszerű és egyáltalán nem magas követelmények, aki nem tud megfelelni, az ne akarjon szerintem egyetemre menni, mert nem lesz neki való az ottani tanulási rend sem. Ezzel egyébként nincs is baj, nem kell mindenkinek egyetemre mennie sőt, szakmákba rengeteg hiány van. Tehát erről az oldalról nézve jó is, hogy kevesebben jelentkeznek.


Egész európának elöregedő társadalma van, nálunk ez nem az enyhe kategória, itt is meglátszik.

2020. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
85%
Ezek akkor lennének ésszerű elvárások, ha mindenhol megfelelő minőségű lenne az oktatás, VAGY biztosítanának ingyenes különórákat azoknak, akiknek ilyen terveik vannak. Engem ugyan nem érint, mert én mindig is jó tanuló voltam, így el is tudtam végezni az egyetemet, de az én gimim és a város másik gimije között ég és föld a különbség az oktatás színvonala között. Kérdem én, egy 14-18 éves diák hogy készüljön fel egyedül az emelt érettségire, nyelvvizsgára, ha olyan gimibe jár, ahol színvonaltalan az oktatás, és nem telik magántanárra? Ez egyszerűen igazságtalan, és a már így is széles szakadékot növeli tovább a gazdagabb és szegényebb társadalmi réteg között. Mert oké, ha 1-2 tárgyat rosszul oktatnak, az egy dolog, megtörténik egyetemen, de amikor az egész oktatás egy színvonaltalan gané, akkor már egy felnőttnek is gondja támad, hát még egy tanácstalan tininek, akit a szülők nem tudnak anyagilag előrébb juttatni
2020. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
5%

Egy emelt érettségi miért nagy elvárás?

Én tanár nélkül készültem fel 2-re úgy, hogy semmi segítségem sem volt. Ott az internet, ott a könyvtár, ellehet menni oda és tanulni. Ezeknek egy része kifogás, akit tényleg érdekel, az nem hagyatkozik csak az oktatási intézményére. Azt persze nem vitatom, hogy vannak gondok jópár helyen.

Én a nyelvvizsgát annyiből tartom gáznak, hogy köteleztek volna arra, hogy befizesd a vizsgát pl. Ha nem érettségizel abból a nyelvből emelten mondjuk. De egyébként meg aki 12 éve tanul már 1 nyelvet, annak a B2-es szint lenne a minimum. Amit szintén internetről, videókból vagy bárhonnan meglehet azért tanulni ha valaki tényleg szeretné... én se az iskolában tanultam meg.

2020. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Nagyon nem egyenlőek a feltételek szerintem sem. Képzeld, nem minden városban van könyvtár, sőt valahol még az internettel is problémák vannak. Akinek meg rendesen dolgoznia kell suli mellett annak nem hiszem, hogy marad ideje meg energiája emelt érettségikre készülgetni. Sokkal többrétűbb a probléma, mint ahogy egyesek hiszik.
2020. jún. 12. 17:35
 10/51 A kérdező kommentje:
Szóval aki azt mondja, hogy hát nekem ez ment meg az ment, mert én nem voltam lusta disznó meg nem kerestem a kifogásokat, azt azért kis időre áthelyezném egy másik környezetbe, abban hogy boldogul. :)
2020. jún. 12. 17:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!