Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor megszületik egy ember,...

Amikor megszületik egy ember, akkor miért nem várnak a szülők a névadással és majd a gyerek ad saját magának nevet? Ha már saját teste van, akkor legyen igazi saját neve is, ami a gyereknek tetszik. Mit gondoltok erről a kérdésről?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 21:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
És addig minek szólítsák?
2020. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
7%
Én adok nevet gyermekeimnek, de úgy szólítom őket, ahogy akarják. Nekem régen volt olyna korszakom, smikor inkább éreztem magam szellemnek, mint embernek, ekkora jól esett ha valaki a szellemnevemen szólít, nem az emberin.
2020. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Addig hogy hivatkozzanak rá? Hogy kerül nyilvántartásba?

A teste felett sem rendelkezik önállóan, hiszen nincs meg az értelmi szintje hozzá. Honnan tudod, hogy azzal eteted, amit ő választana? Lehet, ő kék cipőcskét szeretne, és nem zöldet.

Egyébként később megváltoztathatod, vagy amíg gyerek vagy, megkérheted a szüleidet, hogy változtassák meg neked, ha ennyire nem tetszik.

Én szeretem a nevemet, a szüleim nagyon jól választották, mert illik ahhoz a személyhez, akivé váltam.

2020. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Mert normális nevet kb tini korában tudna adni. Addig meg minden kislány hánámontáná, a kisfiúk meg nárutók szeretnének lenni. És amig felnő, hogy nevezzék a gyereket. Babuka?

"Kedves szülők, Kovács gyerekük ma rosszul viselkedett az iskolában."

2020. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
ma 21:24 kisbabám, kis gyerekem és hasonlók. Ha megnő, akkor kötelező neki a névadás saját magának. De addig még, srác, ember, fiam stb... Erre gondoltam most.
2020. jún. 11. 21:30
 6/28 anonim ***** válasza:
15%
Van, aki így tesz, pl. Szekeres Nóra is sokat szerepelt anno emiatt a sajtóban.
2020. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

És ha van három gyerek,akkor sorszám szerint nevezik kis gyerekm 1. kis gyerekem 2. stb????


Akkor már egyszerübb lenne eleve a gyerekeknek nem adni egyáltalán nevet, hanem csak sorszámot, akkor nem lehetne vita arról, kinek mi legyen a neve!


Ilyen idióta kérdés ritkán van még itt is, mint ez!

2020. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

És ha eljön a szomszéd gyereke, akkor pl hogy kéri ki a gyereket a szüleitöl?

"-Csókolom, a fiuk kijöhet focizni?

- 5 fiunk van, melyikre gondolsz?

- a barna hajúra

- 3 is barna hajú

- amelyik dagadt

- dagadt neked a jo édesanyád...gyerecsakide..hová szaladsz büdös kölke"

2020. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%
Mindenkinek megvan a lehetősége a névváltoztatásra.
2020. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nevetséges elképzelés, amit a #5 válaszodban írtál.

A tanár például hogy hívja? Tizenhetes számú tanuló?

Mint a #3-as válaszomban is írtam, van lehetőség megváltoztatni a nevedet, ha ennyire nem tetszik.

2020. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!