Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki iskolában orvosi...

Ha valaki iskolában orvosi igazolást hamisít az hogy derül ki?

Figyelt kérdés
Nem csináltam. Csak kiváncsi vagyok hogy ez hogy derülhet ki. Miután birtak kiderülhet a tudpissag?

2020. jún. 11. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Úgy, hogy az igazolást rögzítik, és továbbítják. Az orvosi igazolást egyeztetik az OEP-vel, ha azok visszaigazolják, hogy náluk is rögzítésre kerültek az orvos által kiadott igazolás, akkor az iskolában elfogadott hiányzásnak veszik a meg nem jelent napjaidat. (vagyis nem lógtál) Ha az OEP azt jelzi vissza, hogy nálunk nincs az orvosi igazolás bejegyezve, akkor felkeresik az adott orvost akinek a nevében adtál be orvosi igazolást. Az orovos is letudja ontosan ellenőrizni az orvosi naplójában rögzítésre kerülő kiírt táppénzek, igazolásoknál, hogy volt X.Y nevű betege abban az időpontban. Ha nem volt, akkor kiderül, hogy hamisítottál, és eljárás indulhat ellened. Akár az orvos is feljelenthet, hiszen visszaéltél a doktorátusi címével.

Szóval ha csinálnál ilyet, gondold végig, megéri-e.. Nem.

2020. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De suliba is minden egyes diáknál így nézik?
2020. jún. 11. 23:34
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Akkor is okirathamisítás, és kell neked a baj? Egyébként miért ne ellenőriznék?
2020. jún. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen a suliban minden egyes diáknál leellenőrzik. Mert kötelező.
2020. jún. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Még valamit. Muszáj leellenőrizni, mert a törvény szerint megvan, hogy egy diák 1 iskolaévben mennyi igazolt hiánya lehet. Nem tudom mennyi de van egy fix szám. Ha túlléped, akkor azt jelenti, hogy az idei évet a diák a sok hiányzása miatt nem teljesítette, így évismétlésre van szüksége. (vagyis nem érte el az a tudást amivel tovább mehet) Ezért van az, hogy évvégén a bizonyítványban szerepel, hogy igazolt órák száma X. Igazolatna órák száma Y.


Kötelező leellenőrízniük, mert csak így tudják meg, hogy tőllépted a megadott hiányzó óraszámokat vagy sem. Minden diáknál így járnak el. .

2020. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most 29vagyok, és annó általános 7-8.adikban legalább 4-5igazolást tuti hamisítottam. Soha nem derült ki. Olvasva az előbbiek válaszát, mostanra bizonyára másképp működik a rendszer. Nem ajánlom.
2020. jún. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!