Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy kis lúzer...

Mit tegyek, ha egy kis lúzer vagyok, aki semmit nem ér és semmire nem érdemes?

Figyelt kérdés

Bütyköm van, emiatt fáj a lábam.

Fiatal vagyok, de ha leguggolok, már az összes csontom ropog.

Alacsony vagyok és hízékony. Folyamatos kontroll alatt kell magam tartam, hogy ne hízzak el, de van, amikor így is feljön rám 2-3 kiló, ami nagyon meglátszik, és már egy szelet torta is meglátszik rajtam.

Nem vagyok szép.

Akármivel próbálkozok, szőrtelenítés után nagyon csúnyán kipattogok és full vörös. Próbálkoztam már epillátorral, gyantával, borotvával, elmentem már ehhez kozmetikushoz, de semmi eredménye, ugyanúgy kipattogok és bevörösödik. És eléggé gyakran kell borotválkoznom is, mert 2 napot nem bírok ki.

A hajam zsírosodik, de nagyon hamar. Voltam már bőrgyógyásznám, szedtem gyógyszert, megvettem már szinte minden sampont, de semmi eredménye ennek sem.

Izzadok, főleg nyáron. A hónaljam, a hátam, a nyakam, a hajam, az arcom, a derekam... már egy kis sétától úgy leizzadok. És utána eléggé büdös is vagyok.

Nem vagyok jó semmilyen sportban, mindenben bénáskodom. Kézügyességem sincs semmihez, és csicska balkezes vagyok.

Full karikás a szemem és szarkalábam is van a szemem alatt, ami elég gázul néz ki.

Kevés hajam van, és nagyon hullik. Ha kiengedem, kis tincsekbe összeáll és rálapul a fejemre. Lassan is nő, mert már lassan 3 éve növeszteni a vállig érő hajamból 3 évvel később is csak mellem alá ér pár centivel. Használtam már hajnövesztő szereket, de semmi hatása nem volt.

Le vagyok maradva mindenben az osztálytársaimhoz képest.

Nem tudok egy olyan normális kapcsolatokat kiépíteni az osztálytársaimmal, hogy fontos legyek számukra, és elhívjanak valahová.

Nem volt még párkapcsolatom, a többinek meg már volt. Még a 14 éves unokatesómnak is van egy 2 és fél éves kapcsolata, nekem meg semmi nem volt. Minden egyes családi összejövetelen megkérdezik: "Petra, neked volt már barátod? Mert Bianka már 2 és fél éve van együtt a Lacival" Nagyon gáz szituk ezek.

Nincsenek sikereim. Se sportba, se tanulásba.

Egy nem normális kis hülye gyerek vagyok, aki egy olyan iskolába jár, amit szívből gyűlöl és utál, és nem önszántamból választottam. Azért vagyok most ebbe a suliba, mert olyan hülye voltam, hogy nem tudtam eldönteni, hogy hova menjek 8. osztály után.

Nem lehet velem normálisan elbeszélgetni.

Én mindi csak mindenkinek akkor vagyok jó, ha nincs más. Mindig én maradok ki páros feladatnál, kivéve akkor, ha hiányzik valaki.

Nem tudok sehova se beilleszkedni normálisan. Se kisebb, se nagyobb társaságokba.

Nincs se seggem, se mellem és a melleim is lógnak és semmi formájuk sincs.

Úgy nézek ki, mint egy 30 éves leharcolt anyuka, mert koravén vagyok.

Szinte senki nem likeolja a képeimet sehol.

Nőietlen vagyok (nem tudom, hogy ez így helyes-). Ha felveszek valami nőiesebbet, akkor az olyan természetellenesnek hat.

Egy szánalmas kis gci vagyok, mert senkitől nem tudom megvédeni magam.

Nincs se egyéniségem, se személyiségem.



Nem kellenek az önbizalom hiányos vagy kezdetű szövegek, meg a biztos szép vagy kezdetű monológok, és NEM AKAROK ITT ISMERKEDNI, szóval ezzel kapcsolatban senki ne írjon!


2020. jún. 14. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez mind semmi, de hogy

"Szinte senki nem likeolja a képeimet sehol.", az igazi tragédia.

Az a tragédia, hogy az emberi mérték az lett, hogy valaki a közösségi médiában hogy szerepel.

2020. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
9-ből 1 ember éhezik a világon
2020. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Es mindezek mellett az utoiratod alapjan még bunko is vagy.
2020. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Kikkel szemben nem tudod megvèdeni magad? Szabályosan járnak el veled szemben?
2020. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon tudnám ajánlani, hogy vállalj el valami társadalmi munkát (önkéntes a vöröskeresztnél, vagy hasonló) és akkor meglátod, mit jelent tényleg a társadalom legalján élni. Amit itt felsoroltál, azok nem valós problémák.

Keress valami elfoglaltságot, ahelyett hogy itt sajnáltatod magadat.

2020. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Figyelj,ezek közül,a legtöbb normális emberi problémák.

Egyáltalán nem vagy lúzer,nyilván nem volt aki ezeket elmagyarázza neked,vagy nem tudom... A külsődet rendben kell tartanod és figyelned rá,pl a hajadat akkor többször mosd fogd össze,és nem fog zsirosnak látszani stb. most ezeket nem sorolom fel egyenként. Próbálj valami elonyoset keresni magadban és azt hangsúlyozd ki jobban.


Az osztalytarsaiddal ne foglalkozz annyit,egyáltalán nem vagy lemaradva nem az határozza meg az életed hogy most később vagy hamarabb lesz barátod.

Az hogy sikeres legyél sportba vagy tanulásban,ahhoz gyakorlás kell,kevés ember születik élsportoló ként. De neked is biztos van valamihez kisebb nagyobb tehetseged amit tudsz fejleszteni.


És igazából rengeteg gyerek van aki nem tud beilleszkedni,nem vagy egyedül ezzel. De tényleg ha valaki kulonbezik a csoporttól akkor nehezen fogadják be.

Ha a testalkatoddal van baj,kezdj el sportolni vmit amit szeretsz,nem baj ha nem vagy benne jó.


Értem,nem szeretnéd hallani hogy önbizalom hiányos vagy stb.,de azt a vak is látja,hogy a leirasodbol süt a negativitas ,mindennek csak a rossz oldalát fogod fel és látod.

Mondogasd inkább az ellenkezőjét,valami pozitív dolgot. Először magaddal kell elhitetni,hogy rendben vagy és ha saját magadat nem szereted akkor hogy várod el hogy mások szeressenek?

De a tökéletességre sem kell törekedni,hidd el a legjobb érzés mikor leszarod mások mit gondolnak rólad.

2020. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Egyszer egy varázsló, azt parancsolta nekem, hogy mutassam meg neki èlete nagy szerelmét. Erre az orra alá raktam egy nagy tükröt.
2020. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Tanuld meg szeretni magad. :)
2020. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Ezekre a problémákra mind-mind van megoldás, csak meg kell dolgozni kicsit érte, ami nehéz lehet ebben az életunt hangulatban... Küzdj egy kicsit, és a cél lebegjen a szemed előtt. A bütyköt lehet kezelni, elkezdesz sportolni, elmész edzőterembe akár barátnővel, heti 3-szor másfél óra edzés csodákra képes. Az izzadással elmész hormonvizsgálatra, bár még kamasz vagy, pár év és magától elmúlik. Addig napi többszöri fürdés, nedves törlőkendő, dezodor, hintőpor.

A kapcsolat témáról annyit, hogy nekem a te korodban lett először barátom. Ha szereted magadat, változik a kisugárzásod, és hidd el, más is megszeret, ami késik, nem múlik.

Ezen az alapon a többi problémádra is találhatsz megoldást.

Kitartást, nincs szerencsétlen ember, csak lusta.

2020. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Na, először is.

Részben magamra ismertem a leírásból, kb mintha én írtam volna néhány kivétellel. Szóval leírom a tapasztaltaimat.:

Bütyökre: Nekem is van, sőt lúdtalpam és gerincferdülésem is. Jártam vele orvoshoz, de az is csak a hülyeségeit mondta állandóan, így már nem járok. Saját edzéstervet kezdtem el, amivel mindenemet átmozgatom, és úgy edzek, hogy SENKI nem látja, még a rokonaim, vagy a szüleim sem. Nézz lábgyakorlatokat neten, és azt tanácsolom, hogy napi pár percet szánj rá te is, napi néhány perc a napodból csak nem a világvége. Én csak egy ideje csinálom, de már érzem, hogy jobb(jó ez lehet placebó, de jól esik azt érezni, hogy nem hiábavaló a munkám).

Már az összes csontod ropog: Nekem is, de nem zavar, kortársaimmal kb ugyanez van, szóval nem izgat. Még mindig az otthoni edzést javaslom rá, nehogy ebből a ropogásból előbb-utóbb fájdalom is legyen.

Alacsony és hízékony: Táplálkozz egészségesebben. Az alacsony lányok egyébként meg sok fiúnak bejönnek, sőt a kicsit ducibbak is(én legalábbis ismerek ilyen pasit). Persze nem azt mondom, hogy el kell hízni, mert az nem túl egészséges.

Nem vagy szép.: Mi az ami csúnya rajtad? Javítsd ki! Öltözz tisztán, jól, fújd be magad parfümmel, a szemöldököddel menj el kozmetikushoz, kend az arcod, ha pattanásos, stb.

Borotválkozás: Kb ugyanez volt nálam is. Nekem az vált be, hogy minden egyes nap leborotváltam magamat mindenhol ahol kellett, aztán megszokta a bőröm. Esetleg, ha nagyon érzékeny területet borotválok, akkor rögtön utána átkenem arctonic-kal(de jó rá az arcszesz is, vagy az aftershave).

Zsíros haj: Próbáld meg azt, hogy két hétig ne mosd ki! Azt mondják jó rá, utána megszűnik hosszú időre. Ha ez sem használ, akkor van egy szer aminek Sentiree a neve, érdemes azt is kipróbálni. Ha az sem, akkor sajnos élj vele együtt. Az én hajam extrém korpás(néha úgy kiszárad, hogy nem bírom mozgatni a nyakamat), és még egyelőre keresem a "csodaszert". Szóval át tudom érezni.

Normális kapcsolat az osztálytársakkal: Én sem tudtam gimiben kijönni nagyon senkivel. Volt a padtársam akivel jóban voltunk, néha eljártunk meginni valamit, meg volt 3-4 kamubarátom, akikkel szintén néha összefutottam, de amúgy soha nem számíthattam rájuk. Nem muszáj neked a saját osztályoddal barátkozni, létezik más osztály is. Nekem is volt sok osztályban barátom, haverom. Ne foglalkozz ezzel az osztály dologgal, van hogy az ember olyan emberek közé kerül, ahol azt érzi, hogy semmi keresnivalója nincs.

Izzadás: Ezt is át tudom érezni. Létezik természetes spray rá, amitől legalább büdös nem leszel, nekem használt. Ruhát meg gyakran cserélek nyáron egyébként is. Hajat is moss olyankor gyakrabban, plusz parfümözd magadat, és hordj olyan ruhákat amin nem nagyon látszik, hogy izzadsz.

Rossz vagy a sportokban, és balkezes vagy, rossz kézügyesség: Én is sokáig ezt éreztem, de jelenleg itthon edzek, eljárok egymagam úszni, néha eljárok túrázni, futni és készülök visszamenni boxolni is(gyerekként egy rövid ideig boxoltam, de mivel nem értem el benne semmit abbahagytam). Általánosban mindig kicsúfoltak, mert én voltam a legbénább tesiből, az volt a becenevem, hogy "Csicska" meg, hogy "csiga". Egyszer elküldött a tanár kötelezően futóversenyre, hogy rajtam röhöghessen, de nem én lettem az utolsó(110 versenyzőből 43. lettem, szóval besültek). Ne azzal foglalkozz, hogy kik szerint vagy "béna", hanem kezdj el mozogni a saját szórakozásodra, például a túrázásban én eddig kevés embert láttam, aki nem lelte örömét. Nem kell 120 kilométereket legyalogolni, de sok túra van, ahol már néhány kilométer után érmet adnak, és az szerintem egy kezdőnek hatalmas ösztönzés(nekem legalábbis az volt). Ajánlom még az úszást is, csak úgy hétvégente lemész az uszodába, és egyedül teszel pár kört a medencében. Jó tud lenni az is, főleg nyáron. Az emberek nagy része olyankor úgyis strandon van, nem uszodába, mondom ezt egykori úszómesterként. Kézügyességre ugyanezt éreztem, de olyan szakmát tanulok, amihez pont ez kell, és jól megy.

Karikás szem, szarkaláb: Kicsi nekem is van, ezt fogadd el. Vannak rá hókuszpókuszok, de kétlem, hogy használna. Mamám szentül mondta mindig azt, hogy nem szabad ilyeneket kenni a fejünkre, mert öreg korunkra csak csúnyább lesz, és láttam is erre példákat.

Hajnövekedésre: Nálam ugyanez volt! Aloe verás sprayt javaslok, nekem az nagyon sokat segített, pedig nagyon kínlódtam vele. Esetleg kipróbálhatod a rizsvizet is(ez kolléganőmnek jött be).

Le vagy maradva: Miben? Abban, hogy még nem volt pasid? Majd lesz, nyugalom van, ez nem lóverseny. 15-16 évesen én is azt hittem, hogy nem lesz soha. Végül csak lett.

Párkapcsolat: Mint írtam, majd lesz, nyugalom van! Először magadat szeresd és becsüld, amíg ez nincs meg mást sem fogsz tudni. Ha lesz is valaki őrületbe fogod kergetni azzal, hogy állandóan panaszkodsz. Az meg, hogy 14 évesen 2 éves "kapcsolata" van a rokonodnak semmit nem jelent. Még gyerekek, hova akarnak még azok "komoly kapcsolatot"? Azt hiszed már férj és feleség lesznek, vagy mi? Úgy bírom az ilyet. A vége az lesz, hogy majd megdugja a pasi 14-15 évesen(ha még nem volt ilyen), és majd tapsolhat utólag magának, hogy mekkora hülye volt. Jó kapcsolat lehet az, hogy két gyerek "együtt van". Még legózni kéne, nem pasizni ennyi idősen.

Nincsenek sikereid: Igen, én is pontosan ezt éreztem végig amíg ki nem ballagtam gimiből. Aztán gimi után elkezdtem összeszedni az összes oklevelet, meg mindent, amit különböző tanulmányi versenyeken kaptam gyerekként, és amikor az jut eszembe, hogy "nincsenek sikereim", akkor ránézek ezekre. Legalább egy biztos van neked is, javaslom, hogy keresd elő ezeket. Egyébként én írok is, és vissza szoktam olvasni a műveimet, elvégre nekem minden egyes mű egy siker. És ne hasonlítgasd magadat máshoz "Jaj, Gizinek már nyelvvizsgája van, meg 5 szakmája, jogsija, pedig csak egy év van köztünk, stb" Én is ezt tettem, és ez depresszióhoz közeli állapotba vitt engem. Te ne tedd magad máshoz, az sose jó! Inkább mérd fel azt, hogy miben vagy jobb, mint mások apró dolgokban például te érted a matekot, vagy jól megy a magyar, nem dohányzol, stb. Ne azt nézd, hogy neked még mid nincs. Hidd el meglesz minden, csak nem rögtön. Mindenért dolgozni kell.

Iskola: Átérzem, én is gyűlöltem a szakgimit, mert azt hitem, hogy érdekel a szak, aztán két év után kiderült, hogy mégsem, és nagyon buta is vagyok hozzá. Ráadásul az osztályt is utáltam, de a szüleim nem engedték, hogy szakot váltsak. Ha neked van lehetőséged, akkor válts szakot, vagy osztályt, mert ez tényleg borzasztó. Én is szenvedtem mire a 12. év végére értem.

Nem lehet veled beszélgetni: Miért? Buta vagy? Csak nem lehetsz buta, ha nagyjából helyesen sikerült leírnod ezt a hosszabb szöveget. Biztos vagyok benne, hogy tudsz beszélgetni, csak nincs olyan akivel rendesen tudnál, vagy senki nem figyel rád. Keress embereket akik odafigyelnek rád. A szüleid csak figyelnek rád mondjuk, nem?

Igen én is az voltam aki a páros feladatoknál egyedül maradt. Ez nagyon gáz, tudom. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Majd ha kiballagsz majd csak röhögsz ezen.

Nem tudsz sehova beilleszkedni: Miért? Én is ezt éreztem egyébként, aztán bekerültem egy nagy baráti társaságba, és ott jól elvoltam hosszú ideig mindenkivel. Ha megtalálod a megfelelő embereket be fogsz tudni illeszkedni, hidd el.

A kinézeted: Sok pasinak bejönnek a "deszka nők", nem kell ezen aggódni. Bár kétlem, hogy az lennél.

Senki nem lájkol: Engem sem, és? Most ettől függ, hogy mennyire vagyunk sikeresek? Kit érdekel? Engedd el ezt a megfelelési kényszert közösségi oldalakon, mert ez is csak depresszióhoz vezet.

Nem vagy nőies: Hát, én sem, mégis volt már kapcsolatom. Majd lesz olyan pasi, akinek a póló/női ing jön be farmerrel rajtad, mert én is találtam ilyet.

Nem tudod senkitől megvédeni magadat: Fizikailag vagy szavakban? Ha fizikailag, akkor soha nem késő elkezdeni egy küzdősportot, vagy akár egy önvédelmi tanfolyamot, hidd el jó buli(tapasztalat). Szavakban pedig engedd el. Ne húzd fel magadat a sok hülyén, engem is mindig csesztettek, és nocsak, nekem lassan jó szakmám lesz(az érettségi már megvan), más volt osztálytársam meg segédként dolgozik kint 40 fokban a napon, mert még a 12 osztályuk sincs meg. Cselédek.

Nincs személyiséged: Ez hülyeség, van mindenkinek.

2020. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!