Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ki /volt/ a...

Szerintetek ki /volt/ a nagyobb író: Rowling, vagy Tolkien?

Figyelt kérdés
Kérlek ne azt írjátok le, hogy melyiküket és melyikük művét/műveit szeretitek jobban, hanem, hogy szerintetek ki vitte többre, kit ismernek el jobban, és ilyen dolgok, mert, hogy milyen az érdeklődési körötök az már mást határoz meg.

#J.K. Rowling #író #Joanne Kathleen Rowling #John Ronald Ruel Tolkien #J.R.R.Tolkien
2020. jún. 15. 18:42
A kérdező szavazást indított:
Joanne Kathleen Rowling
John Ronald Ruel Tolkien
Van náluk nagyobb író
Volt náluk nagyobb író
32 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintetek ki vitte többre, kit ismernek el jobban?


A kerdes nem egeszen pontos, mert mi az, hogy tobbre vinni? Kulonbozo idokben eltek, Tolkien idejeben nem igazan volt lehetoseg filmet csinalni a konyveibol es ezzel is terjeszteni a dolgot.


Manapsag sokkal konnyebb vilaghirre szert tenni, hiszen ha megkerdezed valakitol, hogy ki az a Rowling vagy ki az a Tolkien, akkor JK Rowling nevet mindenki ismeri, de szerintem Tolkienet nem annyian. (most az atlag, nem olvaso emberrol beszelek.)


JK Rowling hires, de Tolkien tehetsegesebb, azt olvastam pl, hogy a gyuruk ura azert szuletett meg, meg o nagyon erdeklodott a nyelvek irant, vmi 24-et letrehozott, es kellett egy tortenet amibe beleszohette.


Tolkien szerintem nagyobb hatassal volt az irodalomra, mig Rowlingnal a tortenet nagyon jo, sok kisgyerek tud vele azonosulni, viszont az irodalmi erteke....

eleg egyszeruen van megfogalmazva. (angol verziot olvastam)

2020. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet őket összehasonlítai,mert teljesen más kategóriában írtak.

Rowling egy ifjúsági/gyerekkönyv író, Tolkien pedig egy high fantasy szerző aki felnőtteknek írt.

Ez kb olyan kérdés, mint hogy melyik jobb kaja: a pörkölt vagy a csokitorta? Főételnek nyilván a pörkölt, desszertnek meg a torta.

2020. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tolkien nyelvész professzor volt és kelta mitológiával is foglalkozott.A gyerekeinek kezdte el írni az általa teremtett mesevilágot, az általa kitalált nyelv felhasználásával. Sok időt, energiát belefeccölt, közben háború is zajlott, saját kezűleg pötyögte az írógépén, csiszolta a sztorit, szinte az életét tette fel rá. Rowling is maradandót alkototta Harry Potter történetekkel, de aki olvasta A gyűrűk urát az felfedez benne némi párhuzamot. Mindkét vonal a sötét Úr legyőzése körül tekergőzik, öreg bölcs varázsló, varázs fa, koboldok, stb. Mindkét mű kitűnő, de szerintem Tolkien világa jobb, mert nem modern, nem játszódik a mai korban.
2020. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg Rowling eleg sokat meritett a kulonfele fantasy regenyekbol.
2020. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
81%

Az almát elég nehéz összehasonlítani a körtével. A maga nemében mindegyikük a legjobbak között van, de istenigazából nagyon nehéz kijelenteni, hogy egyik jobb mint a másik.


Rowlingnál viszont nem értem azt, hogy utólag próbál meg belemagyarázni olyan dolgokat a HP univerzumba(Dumbledore meleg, Hermione fekete stb.) amikről eredetileg szó sem volt. Persze most azt mondja, hogy ezt mindig is így képzelte el, de kérdem én, ezek eddig miért nem jutottak eszébe sose? Úgy vélem valami megfelelési kényszer vihette őt ebbe az irányba. Ezektől függetlenül elismerem őt mint írónőt és emberileg sincsen vele bajom, de az ilyesmi dolgaival nem értek egyet.

2020. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért Tolkien az alapműveltséghez tartozik, Rowling meg tény, hogy úttörő volt a young adult fantasyben de azért ég és föld a kettő.
2020. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!