Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alvás közbe érzem hogy alszom...

Alvás közbe érzem hogy alszom de közbe mintha ébren is lennék. Más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Olyan ez hogy alszom és csukva van a szemem és én ezt érzem mintha ébren lennék érzem hogy fekszem, és nem tudok megmozdulni hiába akarok mondani valamit nem tudok, a szememet se tudom kinyitni. Aztán e közbe érzem hogy valami erős huzat megy el a fejemnél és félelem lesz úrrá rajtam nagyon pokoli érzés. Nem mondanám hogy paralízis mert én semmit se látok meg hát ki se tudom nyitni a szememet sem,de nagyon borzasztó. Valakivel volt már ilyen? Valaki esetleg megtudja mondani mitől van ez vagy hogy mi lehet ez?
2020. jún. 16. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Attól még lehet alvásparalízised, hogy nem látsz semmit. Érezhetsz valamit, hallhatsz hangokat, a félelem is erre utal.
2020. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mitől lehet ez? Mit tehetek ellene?
2020. jún. 16. 09:36
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Pedig ez is alvási paralízis.
2020. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran fordul ez elő?


Ilyenkor egyébként az a cél, hogy felébreszd a tested. Megoldás lehet a levegővétel szabályozása. Vagy próbáld meg mozgatni a lábujjadat vagy a kezed ujjait. Ha sikerül, akkor hamar tudod majd a tested többi részét is mozgatni. Esetleg próbálj meg fintorogni, az is működhet.


Megelőzésképpen próbáld csökkenteni a stresszt. Aludj eleget, és alakíts ki rendszert. Feküdj le és kelj fel ugyanakkor, hétvégén is. Ne feküdj le túl későn, és lefekvés előtt ne egyél sokat, vagy nehéz ételeket.


Ha nagyon sokszor előfordul alvásparalízis és semmi nem használ, akkor létezik olyan gyógyszer, ami segíthet. Ha ez a helyzet, akkor beszélj a háziorvosoddal.

2020. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát van mikor sokszor van, van mikor elmúlik egy időre, de mindig remélem hogy nem jön elő.
2020. jún. 16. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszomat miért kellett lepontozni? Alvásparalízis alatt nem feltétlenül látsz dolgokat. A különböző érzések, érzetek ("e közbe érzem hogy valami erős huzat megy el a fejemnél"), a félelem ("félelem lesz úrrá rajtam nagyon pokoli érzés"), a mozdulásra való képtelenség ("ki se tudom nyitni a szememet sem") mind alvásparalízisre utalnak. Hangokat ugyan nem említett a kérdező, de az is egy gyakori "tünet".


A négyes választ is én írtam a kérdező kommentjére válaszolva.


Egyébként velem is előfordult hasonló, de én nem féltem, mert előtte is ismertem a jelenséget és tudtam, hogy mi történik. Én nem tudtam mozdulni. Nyomást éreztem a mellkasomon, mintha valami nehéz dolog lenne rajta. Azt hallottam, hogy nagyon hangosan dörög az ég, és gyorsan, sokszor egymás után. Hangos zúgást is hallottam. Az öcsém még ébren volt, innen tudom, hogy nem volt semmiféle dörgés meg zúgás, ezeket csak én hallottam.

2020. jún. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le
2020. jún. 17. 05:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát én nem érzek semmi olyat hogy valaki rajtam lenne se olyan hangot hogy valaki bent lenne a szobámba. A huzat hangját azt hallom egyre felerősödő hangját jaj nagyon nagyon kínzó egy álom. Olyan érzés mintha ezernyi szellem átmenne rajtam vagy nem is tudom hogy tudnám szavakba önteni, és nagyon félek volt hogy ott feküdt a barátom mellettem azt is éreztem és szólni akartam neki mindig hogy segíts de nem tudtam megszólalni mozdulni se, hogy se felébredni van hogy otthon anyáéknál jön rám ez este de van hogy a barátomnál is. Úgy látom mindegy hol vagyok. Most egy ideje nem jött elő ez de volt már rá példa hogy újra vissza jön sose tudom mikor elalszom mikor lesz újra ez a pokol.
2020. jún. 17. 05:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenki érzi, hallja, látja ugyanazt. Ez mindenkinél egyedi. Én ezteket hallottam/éreztem, neked teljesen más a tapasztalatod. Ez teljesen normális, mivel nem vagyunk egyformák.


Amit a 4-es válaszomban írtam, azokat próbáld következetesen betartani. Ha nem lesz jobb és az alvásparalízis jelentősen rontja az életminőségedet, akkor fordulj orvoshoz, ha kiír gyógyszert, akkor az is segíthet.

2020. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*ezeket
2020. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!