Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mai fiataloknak mért van...

Mai fiataloknak mért van ilyen jó ?!

Figyelt kérdés
most már mindenki aki betölti mondjuk a 20 évüket már van jogsi autó meg minden de aki dolgozik is hogy csinálja hogy 1-2 éven belül már több száz ezer vagy 1-2 milló van a számlájukon ez közben még a legtöbbje iszik is meg cigizik meg a többi pedig mindenkinek egyszerű munka helye van egyre több ilyent látok de sajnos nem értem hogy csinálja mindenki én is tizenéves korom óta dolgozok még is húsz elmúltam mire lett jogsim meg autóm pedig se nyaralni nem járok se nem iszok se nem cigizik de némelyik még munka nélkül is jól meg él csak miből telik a lakkbérre meg ilyen re ilyen nagyott változott volna a világ...
2020. jún. 16. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem igazán érted a világ működését, igaz?
2020. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon gyenge általánosítás.

Egyébként pedig mindenre lehet hitelt felvenni, meg a szülők is támogathatnak bárkit.

2020. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha a lakhatás és a kaja biztosítva van otthon, akkor szerintem könnyű. Tegyük fel, hogy egy átlagos huszonéves diákként is keres 150-200 ezret. Ha a szülei fozetik a rezsit, nincs albérlete, nem kell kifejezetten kajára költeni, akkor ez a pénz tisztán megmarad és olyan, mintha 300-350-et keresne az illető, amiből 100-150 megy el rezsire.


Anno, mikor nem kellett különösebben fizetnem nekem sem ilyesmit, 140 körül vittem haza egy hónapban egyetem mellett. Abból 70-80-at simán félre tudtam tenni havonta még a szórakozás mellett is. Ha pedig nyáron a napjaim nagy részét 8 órás munkaidőben töltöttem, ez az összeg duplája is volt.

2020. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
1-2 éven belül össze lehet gyűjteni 1-2 milliót.
2020. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, kérdező...???
2020. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Most akkor jo a mai fiataloknak vagy sem??

Dontsetek mar el vegre!


Amugy meg az irigyseg csak neked rossz!

2020. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pár év múlva a 30-at töltöm, se kocsim se autóm. Van 1-2 millióm, mert a szülői házban lakok, nem viszi el a pénzem a lakhatás, hát nagy dicsőség...

Mondhatni egyszerű munkahelyem van, nem hajtják ki a lelkem, de nyilván ezért a pénz se sok.


Szóval kicsit azért torzítod te is a valóságot.

2020. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Micsoda értelmetlen általánosítás. Nagyon felszínesen látod a világot magad körül.

Egy éve szereztem meg a jogosítványomat, amit a szüleim fizettek nekem. Autóm nincs, édesapámét használom.

Jelenleg a saját vagyonom az nyolcszázezer forint körül van. Részben szülőktől, nagyszülőktől kapott pénz, részben spórolás, részben munka, részben különböző versenyek és pályázatok eredménye.

Utazni gyakran eljárok a barátnőimmel, mert kifejezetten olcsón is lehet, csak akkor vonattal mész, kempingben szállsz meg és melegszendvicset eszel, nem pedig mindenből a legdrágábbat veszed meg. Emellett a külföldi barátnőim is meghívnak magukhoz, akkor pedig csak az odajutásért és belépőkért kell fizetni.

Inni évente ötször szoktam, akkor se sokat, míg életemben egyetlen cigarettát se szívtam el - nem is tervezek.

Külföldön vagyok egyetemista, állandó munkám nincs. Időszakos projektek vannak, de egy állandó munka sok lenne az egyetem és a különböző feladatok és versenyek között, valamint a szüleim se szeretnék, hogy emiatt rontsak a tanulmányaimban, így havonta utalnak nekem, aminek a jelentős része a kollégiumra megy el.

Amit fentebb írtam, az én vagyok. Rengeteg fiatalt ismerek, aki vagy jobb, vagy rosszabb helyzetben van. Csinálja, amiket én, vagy éppen nem. Semmi értelme ennek az irigykedő (?) általánosításnak már csak azért sem, mert mindenki máshonnan indul és más lehetőségei vannak. Például én sokat köszönhetek a szüleimnek, de ha kevésbé lennének tehetősebbek, én is kevesebb mindent engedhetnék meg magamnak.

20/L

2020. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát te nem tudom hol élsz. A mai fiatalok sokkal nehezebben jutnak saját ingatlanhoz, mint régen. (ezt nem én találtam ki, kiszámolták)


Azzal az 1 millióval meg kitörölhetitek, nincs nagy értéke manapság.

2020. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Végre, hogy nem csak én vettem ezt észre!

Én nagyon keveset cigizek (egy doboz megy el kb egy hónap alatt, de van, hogy hónapokig nem is veszek), mondhatni hogy keveset iszok(heti 1-2 doboz sör belefér), nem szórom a pénzt, csak azt veszek, ami nagyon kell(tusfürdő, allergia krém, étel, egyebek) mégsincs semmim.

Dolgoztam egy ideig, de ott volt a nyakamban egy albérlet, az iskolába való bejárás, és ezekre elment az egész fizetésem, sokszor enni sem volt mit. Mindenki más a környezetemben 2-3 autóval rendelkezik, plusz cigizik, iszik meg egyebek. Én jelenleg 19 éves vagyok, és van olyan ismerősöm(szintén 19) akinek két vadonatúj autója van miközben az égvilágon semmit nem csinál amiből pénzt tud szerezni. Mondjuk van egy menyasszonya (elméletileg már a felesége), aki pénzeli, meg az apjától is kap félévente 2-3 millió forintot a semmire.

Nekem jelenleg jogsim sincs, mert belekezdtem és elfogyott közben a pénzem.

Nagyon sok ismerősöm van, aki tényleg semmit nem csinál és 17-20 évesen MINDENE megvan, autók, lakás/hàz, én meg itt vagyok, és hajtok, tanulok, nyelvet beszélek, a második szakmàmat csinálom, és semmit

nem tudok elérni. Ez engem is nagyon idegesít.

Hetekben ismertem meg egy épphogy 18 eves srácot is, aki a világ egyik legdrágább sportjàt űzi(amatőr autóversenyekre jár). Van három autója, egy versenyekre, egy "bulizós", és egy amivel egyéb helyekre jár. És annyit csinál, hogy heti egyszer dolgozik 6 órát valami asztalosnàl segédként. Rengeteget iszik, és cigizik is. Neki mégis megvan mindene nulla befektetéssel...

Én meg munkát keresek jelenleg is, és iskola mellett nem akarnak sehol foglalkoztatni.

Ezek mind apuci elkényeztetett pici fiacskài egyébként, ez a megfelelő válasz a kérdésedre.

2020. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!