Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » #blacklivesmatter mozgalom...

#blacklivesmatter mozgalom személyes vélemény?

Figyelt kérdés

Huhh, én egyszerűen már nem tudom, hogy mit is kellene gondolnom. A legeslegején leszögezem, hogy sose voltam rasszista, de most mindenki elvetette a súlykot.

A feketék elnyomása ellen indult az egész, kirobbant George Floyddal. Amerikában ez a mozgalom laza felvonulástól egészen a mai napig fajúlt, amikor is rendőröket ölnek, mérgeznek meg, nemzeti műemlékeket borítanak le országszerte. Most itt külön kiemelhetném Angliát, ahol az aktivisták Gandhi, ismétlem Gandhi szobrát tervezik leborítani, pont azét, aki a jogi egyenlőség mellett állt ki és a történelem egyik legkiemelkedőbb alakja .-.

Most még idesorolhatnám a Churchill szobor megrongálását is.. Ezzel csak újra állat kategóriát kapnak a fejükbe. Anno amikor megtörtént az ezt kirobbantó haláleset és megjelentek a hashtegek, engem is megjelöltek egy poszton, mivel tényleg felháborítónak tartottam az esetet, megosztottam, ma már nem tudom. Szerintem Amerika teljesen békés volt ilyen szempontból, latinok, amcsik, feketék szépen eléldegéltek egymás mellett, most pedig? Konkrétan világhatalomra akarnak törni. Egy rakat helyen már megvolt az egyenlőség, erre itt van megint csak ez. Ha esetleg egy fekete öl meg egy fehéret? Pár hónapja olvastam egy esetet, hogy finnországban betörtek páran egy házibuliba, lányokat erőszakoltak meg és aki próbálta a lányokat megvédeni, őket megölték.. Erre persze nem robban fel a média, de ha egy rendőr, ha egy fehér rendőr öl meg valakit, az a világ vége. Lehet annak a férfinak borzalmas emléke volt, megeshet, hogy neki is hasonló, mint előbb említettem. Ő is csak egy ember, ahogy az is az volt, akit megölt, hibás, nem tagadom.

Megvannak az okok, amiért a feketéket még nem tisztelik kellően, ameddig európaban több ezer év alatt normális civilizációt építettek ki, addig ott csak állatok voltak, kannibalizmus, sámánok és még sorolhatnám. Még csak pár évszázada !kezdtek! beleolvadni a nekik új társadalomba, persze, hogy nem ide illőek, persze, hogy sokan elítélik őket, hiszen nem kívánt vendégek, a mostani vandalizmussal pedig csak ezt bizonyították.


Azt hiszem egy picit elhúztam, még tudnék róla mit beszélni, de mivel a ti véleményetekért írtam ide, ezért befejezem a pofázást~



2020. jún. 17. 21:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó vagyok, még annyit,hogy mi az,hogy az Elfújta a Szél klasszikus, csodálatos,fantasztikus filmet nem játsza az HBO,mert az sértő.Mégis az a film mivel és kinek ártott?Abban szerepelt a legelső fekete Oscar-díjas színésznő.Sunshinedollnak láttam egy kommentjét,amiben Rowlingot szidta.Aki, közlöm veled,hogy nem transzfób, kedvesem.Tudod,az egyik legkedvencebb YouTuberem egy transznemű lány,Blaire White.Az ő szavait idézem Rowlingról kapcsolatban

"Nem Rowling transzfób,hanem ti vagytok érzékenyek".

Visszatérve a fekete témára.

Azt például nem tartjátok undorítónak,amikor valakit azért akarnak nyilvánosan megalázni, tönkretenni,mert más a véleménye.Minden vélemény fontos.Akár megsértődünk,akár nem.Arról senki nem tehet,ha valaki túl érzékeny.

2020. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#10-nek igazat adok annyiban, hogy tényleg azt tolják az arcunkba, hogy így rasszizmus, úgy rasszizmus, de a rasszista már a fehér ember szinonimája lett, miközben semmi okunk feltételezni, hogy kevesebb lenne a rasszista a feketék/színesbőrűek körében. Éppúgy, mint Magyarországon is hibás az a feltételezés, miszerint a magyarok rasszisták, a romák és zsidók pedig nem. Pedig de!
2020. jún. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Majmok bolygója : Lázadás


Ennyi jön le a videókból , amik a tüntetésen készülnek . Eleinte én is támogattam , de már teljesen nevetséges amit művelnek .

Engem meg azzal piszkálnak hogy zsidó vagyok :D

Nah most ezzel mi lesz ? Értem nem tüntet senki ? Esetleg a szegény mexikóiak ? Azok is kapják rendesen az ívet . Mindegy is , ezek nem számítanak . Csak a négerek !


#$%#onlyblacklivesmatter$$#

2020. jún. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy f*szság.

Szerintem nincs egyenlőség. A feketéknek,a nőknek, és a homoszexuálisaknak több joguk van mint a többieknek.



Megütsz valakit semmi. Ha téged ütnek az már faji/nemi diszkrimináció.


Ha nőként nem kapsz pl programozóként több pénzt mint a legjobban kereső férfi a részlegen az nemi diszkrimináció,gonosz férfiak. Te szidhatsz bárkit,de ha téged szidnak az melegek elleni gyűlöletkeltés ,sok év letöltendő.


Megöltek egy feketét. Mit csináljunk? Menjünk és csesszük szét a világunkat, és egy -szebb- világ maradékát.Öljünk meg még több embert.Öljük meg a rendőreinket,akik minket védenek az életüket kockáztatva nap mint nap.Romboljuk le annak a népnek a földjét aki befogadott minket(anglia,amerika kicsit más eset). Tegyünk tönkre egy magasabb rendű civilizaciót.Okozzunk akkora kárt ,amekkorát az egész tüntető bagázs rabszolgának eladásával sem lehetne kifizetni. GGEZ

2020. júl. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
blm = b@szd met a lovat maki.
2020. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!