Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen életkorban "illik" egy...

Milyen életkorban "illik" egy embernek saját lakást/házat vásárolni?

Figyelt kérdés
Az koromat nem árulnám el, viszont több ismerősömnek van már saját lakása, akár családja. Én most szeretnék venni egy lehetőleg 2 szobás lakást Budapesten. Szüleim átlagemberek, így némi megtakarítást leszámítva nagy összegekkel nem tudnak megtámogatni (bár nem is várom el). Mindenképp teljesen saját tulajdonú fészket szeretnék, mert a mai párkapcsolatokban nem bízom.

2020. jún. 23. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem illem kérdése, akkor veszel amikor tudsz és jónak látod.
2020. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

30-st mondanám, de sajnos a mai lakásárakat/fizetéseket elnézve nem tudom hibáztatni azt sem, akinek 40 évesen sincs.


Én is csak egy egyszobás kislakást tudtam magamnak megengedni Pesten, azt is szülői segítséggel... Az sem élet, mikor 10-15 évre előre kell tudnod, hogy lesz-e minden hónapban "fölösleges" 70ezred...

2020. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Mármint a hitel miatt
2020. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Elárulom, 33 vagyok, félretett pénzem van annyi, hogy hitelből tudnék venni már lakást. Viszont a hiteltől én is félek, ezért is akarok 2 szobásat, mert az egyiket kiadnám. Engem csak az vigasztal, hogy albérletre eddig is kifizettem havi 80 körül mindennel együtt eddig is, ez meg legalább valamilyen formában nálam maradna (banknál).
2020. jún. 23. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Kivéve ha nem tudod majd fizetni és ugyanúgy elbukod a pénzt is meg a lakást is...
2020. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
nem illem kérdése.
2020. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5 - ezzel most nagyot mondtál
2020. jún. 23. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem köthető össze az illemmel, - nagyságrendekkel kevesebb embernek lenne lakása, mint most, mert annyi gyökér él ebben az országban. (-Akinek nem inge,...!) Többnyire a körülmények határozzák meg, hogy mikor vesz egy ember lakást magának. Szüksége van-e rá? Tud-e a vásárláshoz anyagi hátteret teremteni? Stabilnak mondható-e a kérdéses háttér? Van-e segítsége a vásárláshoz? Megbízható, stabil személyiség vagy organizmus-e az a közeg, amelyik segít? Normális ember nem bont vitorlát háborgó hullámokon!
2020. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Mo.-n már a 0. évtől elvárás, még mindig úgy, hogy pár válságot átéltünk...
2020. jún. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!