Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakran szoktál másokat...

Gyakran szoktál másokat direkt a nevén szólítani?

Figyelt kérdés
Lehet nem fogalmaztam a legjobban a kérdésemben, de arra gondolok, hogy amikor köszönsz valakinek nem csak azt mondod, hogy "Szia!" hanem mondjuk "Szia Zita!" vagy egy szimpla "hogy vagy? Helyett "hogy vagy ma Emese?". Szerintem én ritkán szólítom nevükön az embereket, de egy ismerősömnél észrevettem, hogy nagyon gyakran, beszélgetés közben is többször kimondja a másik fél nevét. Bevágódás lenne az oka vagy lehet, hogy egyszerűen van egy ilyen szokása?
2020. jún. 26. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Direkt??

Mire meg tudnám jegyezni a lányom pasijainak a nevét, már régen egy másikkal kavar.

2020. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Igen, pl. szia Nagy Zoltán, vagy viszontlátásra Szabó Eszter.
2020. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Inkább ritkán.
2020. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Én is a nevükön szoktam inkább szólítani őket. Nem tudatos ez, gondolom így hallottam otthonról.
2020. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Munkahelyen mindenkinek így köszönök, hogy Szervusz Jenő meg Helló Kata!
2020. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ritkán, de próbálom magam tudatosan rászoktatni, hogy kimondjam a nevét, akihez szólok. Amikor engem a nevemen szólítanak, vagy csak úgy kimondják, az mindig kicsit felkelti a figyelmem, meg úgy is érzem, hogy jobban érdeklem a másikat.
2020. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En csak ha nyomatékositok valamit.

Vagy egyfajta megszolitas, vagy figyelem felhivàs, amikor élethalàl fontos vmi.


Köszönéseknél soha nem hasznàlom.


De anno marketingböl tanultuk hogy az emberek alapvetöen könnyebben befolyasolhatok ha hasznaljuk a nevüket.

En eletemben max 1 szer 2 szer kaptam megszolitast pl hivatalos ügyekben szobeli ertekezéseknél. Pl bemesz bankba postara birosagra munkaügyire akarhova SOHA nem mondjàk a nevet. De beszélgettek azért jocskàn.

Amikor vki viszont beletette a mondatàba a nevem tisztara olyan erzesem volt hogy nah Ö valiban segitöszandekkal van es figyel ràm. Erdekes.

2020. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*söt orvosnàl se hallani

(Csak kiegészitettem a felsorolàst)

2020. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk durva, ebbe bele sem gondoltam, mármint, hogy hivatalos helyeken nem mondanak nevet. Nálunk, a munkahelyen, mindenki névvel kezdti a mondatát, mert sokan vagyunk, és ha csak annyit mondok, hogy "te", meg sem hallják, és amúgy én sem.
2020. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mint elsö megszolitast értettem amiket irtam.hanem csak siman pl mondatközben.
2020. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!