Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy szimpatikus/példakép számomra Vercingetorix és Arminius, de ugyanakkor Julius Caesar, Augustus, Claudius, sőt Caligula is, akik ugyebár "ellenséges oldalon állnak"? Gond, ha ennyire a múltban élek?

Figyelt kérdés
Imádom (megszállott módon) a keltákat és germánokat, ugyanakkor érdekesnek találom a rómaiakat is.

#történelem #példakép #Caesar #Arminius #Vercingetorix #Kelták, Germánok
2020. jún. 28. 17:18
 1/3 A kérdező kommentje:
(27 éves fiú vagyok.)
2020. jún. 28. 17:21
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Ezek érdekes témák, de én nem tartanám az ókori embereket példaképnek. Azért mert akkor erősen más morál szerint éltek az emberek. Lehet csodálni egy nagy államférfit, mint Julius Caesar, vagy egy olyan hadvezért mint Vericngetorix, és Hannibal is kemény csávó volt. De a hozzánk közelebbi korokból sokkal inkább tudnék példaképeket kiemelni, egyszerűen mert többet tudunk róluk, talán emberként is, nem csak a társadalomban betöltött szerepükről.

Nem baj hogy a múlt felé fordulsz, de ez csak menekülés a jelen elől. Mondjuk én is a 20. századból hozom a példaképeimet, mert az az én századom, nem ez, a 21. Szóval nincs ezzel baj, de tekints néha előre is. Főleg mivel még fiatal vagy.

2020. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

20:46

Köszönöm a válaszod. Igazad van, sok (legtöbb) esetben valóban jobban ismerjük a modernebb korokban élt történelmi személyiségek emberi oldalát, ezzel egyetértek, de ne feledjük el a régi történetírók által felhalmozott információkat sem, például Suetonius műveit, ahonnan nem csupán a társadalomban betöltött szerepükről tájékozódhatunk az adott történelmi szereplőnek, hanem akár érzékibb oldaláról is.

Olvastam Graves-től az Én, Claudius-t is, igen érdekes könyv, sokat megtudhatunk az egykori (leendő) császár jelleméről (is). Ajánlom figyelmedbe, ha esetleg még nem "forgattad".

2020. jún. 28. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!