Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz 26-27 évesen elkezdeni...

Gáz 26-27 évesen elkezdeni "kiélni" magam és világot látni nőként?

Figyelt kérdés

A (5 éves tagozatos) gimi utáni 1-2 év nem úgy alakult, ahogy kellett volna/terveztem, így csak 25 évesen lesz meg az alapdiplomám egy elég komoly szakon, így még nem dolgoztam. Még egy mestert is csinálok (szintén egy elég nehéz szakot), mert speciálisabb tudást ad +magasabb kezdőfizetésre tarthatok igényt ezen a területen a mesterrel, így mindenképpen megéri (és sok helyen már elvárás is..). Tehát 27 leszek, mire a mesterrel végzek... ha ügyes vagyok, talán 26 évesen munkába tudok állni részmunkaidőben, de ennyi. Nem csak magamért tanulok ennyit, hanem azért is, hogy a jövőbeli gyerekeimnek jobb életet tudjak biztosítani annál, mint amilyen nekem volt, ez nekem nagyon fontos, hogy egyedül is képes legyek mindent megadni majd nekik, és hogy ne kelljen nélkülözniük semmit sem, mint ahogy nekem kellett.

Az egész gyerekkorom nélkülözéssel telt, a gimnáziumi és most az egyetemi évek is, kvázi létminimumon élek mert a szüleim alig támogatnak, és ennyi futja az én megkeresett pénzemből. A pénzhiány miatt sose tudtam pl fesztiválra, koncertekre járni, színházba menni, kb 3 havonta 1 mozi fért bele, alig van ruhám, ékszerem, könyveim, a hobbim az online olvasás, sorozatnézés és itthoni edzésben merül ki, mert semmi pénzigényes dolgoba nem tudtam belefogni soha. Se kirándulás, se nyaralás, még a Balatonnál sem voltam soha. Én ezeket szeretném megélni, sok új dolgot kipróbálni, amire nyilván így csak 26-27 évesen lesz lehetőségem, amint lesz normális fizetésem végre...


Családot is szeretnék, de csak 30-32 körül. Gáz, ha én kb 26-27 éves koromtól szeretném megélni azokat, amiket mások a korai 20-as éveikben élnek meg? Kissé zavar, hogy így "idősebb" anyuka leszek majd, de közben nem tudnék úgy gyereket vállalni 28 évesen pl, hogy kvázi nem éltem, biztos vagyok benne hogy keserűnek érezném az életem, tele lennék megbánással és elfojtott érzelmekkel, stb. Nem akarok úgy gyereket szülni, hogy a gyerek egy megkeseredett anya mellett nőjön fel. Persze, gyerekkel is lehet utazni, meg elmenni mellette koncertre, de én a gondtalan és szabad fiatalságra vágyom úgymond, nem tudom máshogy megfogalmazni. Tényleg arra, amit sokan mások 20-25 éves koruk körül megélnek már..

Arról nem is beszélve, hogy a tesómnak 2 örökmozgó gyereke van, a nagyobbik 3 éves, a kisebbik 2, és rohadtul nincs idejük semmire. Se elutazni, se kirándulni. Csak a meló van + meló után a két gyerekkel törődés, játék, házimunka. Így hogy lehet megélni dolgokat, új élményeket szerezni, amire az ember maga vágyik és nem családi program? Vagy aki gyerek mellett is annyi mindent csinál, az nem törődik annyit a gyerekével gondolom, lepasszolja nagyszülőknek/babysitternek?!! Én nem szeretnék ilyen lepasszolós anyuka lenni...


Eléggé vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, ezért tettem fel a kérdést annak ellenére, hogy tudom, nem kell másokkal törődni, mindenki különböző, stb.



2020. jún. 30. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

"Gáz, ha én kb 26-27 éves koromtól szeretném megélni azokat, amiket mások a korai 20-as éveikben élnek meg?"

Ha azt írják majd itt sokan, hogy gáz, akkor majd nem is akarsz elmenni végre a Balatonhoz?

Szerintem az a gáz, ha tényleg attól akarod függővé tenni, hogy mit csinálj meg mit ne, hogy mások szerint gáz-e vagy nem.

Egyébként ezer éve diák vagy, diákként meg olcsóbb is felülni a vonatra, hogy a Balatonnál tölts legalább egy napot. Nem értem, mire vársz...

2020. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem másoktól teszem függővé, tök mindegy, hogy itt mit mondanak, gyereket 30 előtt nem fogok vállalni akkor se, ha azt írják hogy az már soká van és jobb lenne előtte. De ettől még érdekel, hogy ki milyen véleménnyel van erről.


Amúgy mint írtam, a létminimumon élek. Diákként is 5-6k lenne oda-vissza az út (most néztem meg). Lehet, hogy neked ez nem sok, de NEKEM ez már kilóg a keretemből, arról nem is beszélve, hogy csak az odaút majdnem 5 óra, a visszaút még 5 óra (persze ez csak állomástól állomásig, tehát inkább 6 óra megy el az utazással ténylegesen), akkor mire is van időm a Balatonon?

Miért is vagyok ezer éve diák? Mert 3 év alatt elvégeztem egy BSc-t egy nagyon nehéz szakon csúszás nélkül, amit az évfolyam 60%-a nem tudott megtenni? A 3 év egyetem = ezer éve diáksággal?

A nyarakat végigdolgozom 12 órázásokkal, időm sincs elmenni a Balatonra. Igen, hétvégén is dolgozok, hogy minél több pénz legyen az év közbeni költségekre, mivel nem tudnak a szüleim támogatni.

2020. jún. 30. 17:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz, de kicsit úgy érzem, hogy nem leszel így 30 körül szülő. Amit egyáltalán nem tartok bajnak, csak szerintem irreális, hogy élvezni akarod végre az életet max 5 évig, aztán már a szülő szerepet tervezgeted...
2020. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Egyszer kimaradtak ezek a dolgok az életedből, láthatóan érzed a hiányát, és zavar. Ha most úgy érzed, "bepótolnád", ami elmaradt, tedd azt, mert ki tudja lesz-e még lehetőséged.


Gáz vagy nem gáz, most komolyan, kit érdekel? Nem világos amúgy, hogy mire gondolsz pontosan, utazásra, kirándulásra, vagy bulizásra is, de igazából mindegy. Huszonéves vagy még mindig, miért is lenne késő bármihez? Így alakult, most kezdődik az életed, nem vagy elkésve.

2020. jún. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez az 5 éves intervallum csak amolyan becslés inkább. Nem vagyok én nagy partiállat, soha nem is vonzottak a nagy ivászatok és részegeskedések, inkább az önfeledt élményszerzés hiányzik, ami sok fiatalnak megadatott. + abban bízom, hogy fogok tudni ennyi idő alatt olyan élményeket szerezni, amelyek ezt a vágyamat kielégítik, mert tényleg szeretnék családot úgy, hogy nem 40 évesen szülöm az első gyereket...


Borzalmas ez a kettősség, mert egyrészt tényleg élni szeretnék és kiszabadulni ebből a korlátozott életmódból, másrészt viszont szeretnék családot és szeretnék nem (nagyon) öreg anyuka lenni. Nagyon nyomaszt ez az egész.

2020. jún. 30. 18:05
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Esküszöm, mintha engem írtál volna le. A nemünk és a korunk is passzol. Nem gáz, de vannak rosszindukatú emberek, akik mindenért leszólnak mindenkit. Azokkal ne törődj! :)
2020. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"egyrészt tényleg élni szeretnék és kiszabadulni ebből a korlátozott életmódból, másrészt viszont szeretnék családot és szeretnék nem (nagyon) öreg anyuka lenni. Nagyon nyomaszt ez az egész."

Azért nyomaszt, mert a családalapításra úgy tekintesz, hogy az "nem élet"...

2020. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az is élet, de nem egy szabad, felhőtlen élet sok élménnyel, hanem egy felelősségteljes élet.

A tesóméknál is azt látom, hogy mióta megvannak a gyerekek, nem mennek sehova, pedig előtte évi 3-4x utaztak külföldre akár hosszúhétvégére akár 1-2 hetes nyaralásra. 3 év alatt 1x mentek el kirándulni 3 napra. Állandóan fáradtak, egyikőjük se tud rendszeresen sportolni járni vagy bármilyen hobbival foglalkozni, még egy filmet se tudnak megnézni sokszor valamelyik gyerek miatt. Boldogok, szeretik egymást és a gyerekeket, de a 4 fal között élnek. Csak a gyerekekről szól az élet, és ez így lesz még jó pár évig, bár gondolom 2-3 év múlva már 1-1 nyaralás is belefér majd. De alapvetően így telik az életük, hogy nap közben munka, délután gyerekekkel foglalkozás és háztartás, este alvás, reggel pedig korán kelnek a munka és gyerekek miatt.

Tudom, hogy egy gyerek megannyi boldogságot ad, imádom az unokahúgaimat,de teljesen más egy ilyen élet, mint az, amit az ember 20-25 között megél jó esetben.. gondolom nekik a fiatalon szerzett élmények hiányát kárpótolja a gyerekek nyújtotta öröm és boldogság... de nekik voltak ilyen élményeik, amiket kárpótol az a sok szeretet amit a kicsik adnak. Nekem egy nagy űr van, üresnek érzem az életem így.

2020. jún. 30. 18:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gond, kalandra fel:)!
2020. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a legjobb dolog, dehogy gáz.
2022. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!