Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor, ha facén...

Mi a teendő akkor, ha facén keresztül előre utalt összeggel lelép az "eladó"?

Figyelt kérdés

Tegyük föl suzuki swift adok veszek (nem tudom, hogy ilyen létezik-e, ha van, akkor sorry) eladó lengéscsillapítók. Ráírok ,hogy szia postázod-e. Szia igen, de csak előre utalás után, nem bízom az utánvétben. Oké, ha tudod gls-el küldd. címem: itt és itt lakom.

Erre ő: Oké, megoldható. név és számlaszám. Én még aznap elutalom neki. Aztán egybl írok, hogy oké, átutaltam! Erre ő: Szuper megérkezett, köszi, nemsokára feladom, még nem vagoyk otthon.


Este 21-kor ráírok, hogy szia, sikerült feladnod? -Neem még sajnos nem, nagyon elfoglalt voltam. Elhittem neki. Másnap este ugyanakkor: még mindig nem, közbe jött valami.


1 hetet vártam, és azóta le is tiltott az illető, csomag sehol.


Namos. Ha ilyen történik, akkor azon kívül, hogy schreenshotokkel és utalási bizonylattan feljelentést teszek kell valamit még tennem?


2020. júl. 1. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnék keresni másokat, akiket átbaxott. Ha többen tesztek együtt feljelentést, sokkal nagyobb eséllyel fognak érdemben foglaljozni vele. Illetve kitenném a beszélgetést névvel-arccal minél több csoportba, hogy senki se üzleteljen vele.
2020. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Én meg feljelenteném a rendőrségen.
2020. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
mekkora összeg?
2020. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Én odamennék a címre, és addig verném, amíg mozog.
2020. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés, facebook rossz hír keltése.
2020. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Milyen hülye duma ez, hogy nem bízik az utánvétben... Tisztán látszik, hogy átverés. Az utánvét vevő és eladó részére is tiszta dolog, senki sem faraghat rá a fizetés miatt.
2020. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os. sajnos de. ha nem veszi át a csomagot, akkro a futár visszahozza, de ki kell fizatnie az eladónak a szllítási költséget sajna... Ezért nem küldenek utánvéttel soha!.
2020. júl. 1. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Én sem küldök semmit utánvéttel.

Mekkora összegről van szó? 50 000 Ft felett már érdemes lépni.

2020. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
En is jártam így. 3000ft-rol volt szó, feljelentettem, nem történt semmi. Keress másokat is akiket átvert mert egyedül nem mész semmire.
2020. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy. előre nem szabad fizetni. semmi nem tudsz tenni. ha Facebookon veszel valamit alap hogy talalkoztok mert atvernek.
2020. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!