Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha egy értelmi...

Mi a teendő, ha egy értelmi fogyatékos srác elkezd zaklatni a buszon? (udvarolni próbál meg simogatni)

Figyelt kérdés

Felszallt a buszra egy értelmi fogyatékos srác meg vele egy szintén értelmi fogyatékosnlány, feltehetően a testvére volt. Letültek. Tömve volt a busz és a srác egy fiatalabb forma kiscsajnak kezdett el dumálni, hogy milyen szép és ö meg "be akar csajozni". A lànz hàttal àllt neki és utàna 4x odanyúlt és vállon simogatta de ö nem reagàlt semmit. Csak akkor húzòdott el, amikor a hajàt is meg akarta simovatni :S Én ott utaztam sajnàltam is szegény lànyt majd leszàllt szerencsére. Arra gondoltam, milyen türelmes volt a szituhoz képest. Én lehet nem lettem volna ennyire.

Mi a helyes reakció ebben a helyzetben szerintetek? Nyilvàn nem az elsö gondolatom egy beteg embernél, hogy behúzzak neki, de ha màr 4x taperolnle az engedelyem nélkül...



2019. okt. 30. 19:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibàkért.
2019. okt. 30. 19:27
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván az első reakció, a magabiztos ellentmondást nem tűrő felszólítás a befejezésre. Lehetőleg jó hangosan. Ha ettől nem nyugszik le, akkor rábacol a kezére egy iszonyatos nagyot.
2019. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem sajnálhattad annyira a lányt, ha rá se szóltál a srácra.


Pont két hete utaztam busszal, és hasonló történt. A lány amolyan 15 év körül volt, a férfi közel 25. Elsőre fel se tűnt, majd észrevettem, hogy az alsó tájékát eléggé odanyomja a lányhoz, akinek az arcára volt írva a félelme.


Megkérdeztem a pasit, hogy a lánnyal van-e. Nézett rám bamba tekintettel, majd kinyögte, hogy nem. Ekkor szóltam neki, hogy akkor takarodjon odébb, ne dörzsölgesse a p**csét máshoz. Valószínűleg részeg volt, és mire ezt a mondatot felfogta, már szóltam a sofőrnek, aki a következő megállóban leszállította.


Nem szabad hagyni az ilyet.


20/L

2019. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Így van! Nem szabad hagyni az ilyet. Hatalmas pofont kell adni neki. Nem számít hogy értelmi fogyatékos. Takarodjon akkor egy otthonba és ne felügyelet nélkül rohangáljon másokat vegzálni
2019. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 hírnök ***** válasza:
49%

Határozott: Légyszíves hagyd abba! és odébb állni.


Nem szabad bántani, nem tudja mit csinál.

2019. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Az nem mentség. Akkor ennyi erövel meg is ölhetne bárkit az se baj, mert nem tudja mi csinál. Am nyilván tudja ha szabadon van, de mindegy.
2019. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyenkor az lenne a legjobb ha ő maga szólna rá az illetőre, de ha egyszer megijed és látod, hogy zavarja, nem mer lépni, akkor igazán segíthettél volna neki. Engem még fiatalabb, kb. 12-13 éves koromban pár nem napon barnult kezdett el piszkálni a vonaton, de nem nagyon mertem leállítani őket, mert megijedtem, de persze senki nem segített.


F

2019. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Üssük meg, miért nincs az ilyen bezárva. 🤦🏻‍♀️ Úgy képzelem a 20.századi magyar tanyavilág emberei lehettek ilyenek.


#3-as, nagyon örülök, hogy segítettél, jó volt olvasni. De ne keverjük össze az értelmi fogyatékosokat a szimpla parasztokkal, legyen az részeg/nem részeg. Az azért más.

Nehéz helyzet. Attól függ milyen fokú fogyatékosságról és nyomulásról van szó. Ignorálod, jó. Ha nem tágít, akkor megkéred udvariasan vagy legalább normál hangnemben, hogy fejezze be, hagyjon békén(van barátod/nem akarsz ismerkedni, stb). Ha ez sem hat, akkor erélyesebben fellépni. Arrébb kell menni. Aztán ha kell önvédelem...


Nem rég engem is megszólított egy férfi. Hallottam a hangján már, hogy kicsit... más. Háttal álltam, ignoráltam. Másodjára megfordultam. Azt mondta csinos vagyok. Nem akart megérinteni. Rámosolyogtam, szépen megköszöntem és elfordultam. Utána békén hagyott.

2019. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondoltam, mint a 8as, hogy lehet, hogy fel sem fogja és őbazt hiszi, jót tesz ezzel. Aztán amikor mondta a lány, hogy van barátja békén hagyta, csak bókolt neki. Perszebha testi épség van veszélyben vagy a taperolás intim helyre téved, ütnék en is. Nem akartsm belefolyni, nem szeretek konfontálódni, ha mégcsak nem is engem érint. Pedig a barátomat is le tudom szorítani, olyan vagyok.
2019. okt. 30. 21:19
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Szert legyünk már egy kicsit elfogadóbbak. Egy sérült emberről van szó. Ha megkérte volna a lány, hogy hagyja abba, valószínűleg megtette volna.
2019. okt. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!