Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erdemes tovabbra is pszicholog...

Erdemes tovabbra is pszichologushoz jarnom?

Figyelt kérdés

Megprobalok minden ervet, ellenervet es korulmenyt felsorakoztatni, mert bar a szivem a nem fele huz: az eszem meg remenykedik.


Eddig sajnos egy pszichologusnal se huztam ki huzamosabb ideig. Vagy a penz fogyott el, vagy a szakember mondta be az unalmast, de sehol nem tartott a terapia 3 honapnal tovabb kb. Most megfogadtam, hogy maskepp lesz es mivel penzugyileg stabil helyzetben vagyok (van rendszeres fizetesem), ezert megprobaltam kitartani, de.


A varos legdragabb szakemberehez jarok (mashol nem volt hely) es havi 44 ezret hagyok ott. Ami penzugyi szempontbol azt jelenti, hogy ha nem koltok semmi extrara (ruha, cipo) a honapban akkor marad ho vegen 10 ezer es minusz 10 ezer forint kozotti osszeg a szamlamon.


4 honapja jarok terapiara es amiert odamentem egyaltalan nem javult. Odamentem azzal, hogy bantalmaztak lelkileg eveken at es most kronikus stressz szeru tunetektol es pszichoszomatikus betegsegektol szenvedek, de 4 honap utan is ugyan ugy gyotornek ezek a dolgok. A szakember valtig allitja, h ne akarjak beleszolni a munkamodszereibe, hiszen a mutos kezebol se veszem ki a sziket, tehat ne tudjam, h nekem mi a jo. Ez oke, de rohadtul nem segit. Egyszer azzal jon, h az en tuneteim nem sulyosak es konnyu kezelni oket, mikor meg menni akarok akkor meg: az en szemelyisegzavaromat tobb ev gyogyitani, ne siettessem.

Akkor csomoszor ki is rohogott, es nem csak engem. Egy ertekelesnel is olvastam, h mas paciense is kiakadt ra, hogy kinevette es elintezte annyival, h idezem: "ilyen nevu ember nem jart hozzam, mint On". Tehat hazudott...

Tudom, h igazat irt a neten a kommentelo, mert emgem is sokszor kinevetett. Legutoljara butasagnak nevezte amit mondok.


Ami a legrosszabb: ra akar beszelni csoportterapiara es minden ulesen 10 percet gyozkod, h menjek. Az en 11 ezres keretem pocsekolja el a reklamblokkjaira, mikor egyenesen megmondtam, h nem akarok. Azzal jott, h ezek csak kifogasok es o tudja, h mi a jo nekem.


Sajnos konnyen manipulalhato es megvezetheto vagyok es mindig hiszek a "majd jobb lesz" dologban. De kezdem erosen azt erezni, h csak ott tart es max a penzem erdekli, de amugy nem tud nekem segiteni. Az meg, h leszol sokszor es lekicsinyli a tuneteim...


A kerdes apropoja az, h megmondtam neki, h szuneteltetni akarom a terapiat mire ez volt a reakcioja:

"Vagy jar, vagy aki tolem.l egyszer elmegy az nem johet ide. Vegyem eszre, h minden terapeutam otthagytam es igy sosem gyogyulok meg. Sajnos egy bantalmazo ember is hasonlo manipulacios mondattal tartott maga mellett es emiatt az ilyenekben en mar nem bizok. Duhos volt es egyaltalan nem megerto a terapeuta mikor ezt mondtam neki. Szoval bar a modszerei egyaltalan nem tetszenek es nem is vele akartam kezeltetni a szemelyisegzavarom (csak a stressz tuneteim miatt mentem amin nem segitett), megprobaltam kitartani.


Maradjak, v menjek? Csak kicsi remenyem van mar abban, h valaha lesz eredmenye ennek a dolognak, de nem akarok ra tobbet kolteni. Nem tudok haladni az eletemben es ha elvesztenem a munkahelyem akkor 0 felretett penzem lenne...


2020. júl. 4. 21:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Kerlek csak akkor valaszolj, ha elolvastad vegig.
2020. júl. 4. 21:00
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt mondta tovabba ami rohadrul felbaszott: en megterhelo paciense vagyok, mert ossze vissza van a beosztasom es neki nehez ehhez alkalmazkodni (kosz a kur. anyad, gondolom a 11 rongyot nem nehez eltenned...). Tovabba szerinte olyan paciens vagyok aki "pszichologusrol pszichologusra jar es mindig az elozo pszichologust elteti".


Az a baj, h tenyleg egy olyan ember vagyok akit konnyen lehet befolyasolni, aki kepes.magyarazkodasba kezdeni ha beszolnak neki stb... Szoval ezert kertem a ti segitsegeteket, h ne tortenhessen meg ez ujra, foleg nem havi 44 rongyert...

2020. júl. 4. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor rájössz, hogy a pszihológus hogy működik az a szememben a gyógyulás jele mindenképp. Kezded úgy szemlélni a dolgokat ahogyan vannak.
2020. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Én a helyedben inkább kineziológushoz járnék. Olcsóbb is és sokkal hatékonyabb.
2020. júl. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Psycho_Mia válasza:
58%

Szia!


Én pszichológus vagyok, és nagyon őszintén fogok neked válaszolni: azok az emberek, akiket gyermekkorukban folyamatosan érzelmileg és/vagy fizikailag bántalmaztak, rendkívül érzékenyek a személyes kontrollra. A bántalmazott személy a bántalmazást követően is a tanult tehetetlenség állapotában marad: többnyire visszahúzódó, hiszékeny és túlkompenzáló- egyszerre függ túlságosan (szubmasszívan) a környezete visszajelzéseitől és utasítja el annak minden közvetlen beavatkozását az életére nézve. Ez a kettőség egy tanult viselkedés, amely a törékeny belső személyiséget védi. Szakmai körökben téves coping mechanizmusnak is nevezzük. Nálad ez a rossz megküzdési stratégia tünetet generál, amitől szenvedsz. Mivel gyerekkorodban nagyon pici mozgástered volt, amiből képtelen voltál (gyakorlatilag nem volt eszközöd hozzá) kitörni, nagyon érzékeny és visszautasító vagy a kontroll/autoriter személyekkel/helyzetekkel kapcsolatban, miközben úgy védekezel, hogy a saját életed felett is folyamatosan elveszted a kontrollt. Úgy gondolom, ennek a részbeni felismerése vezetett téged ahhoz, hogy felkeress egy szakembert, ez pedig egy nagyon tiszteletreméltó és fontos lépés. A következő lépcsőfok az lesz, hogy el kell ismerned a terapeutád rád vonatkozó kontroll cselekvéseit: az ő feladata nem az, hogy bántalmazzon és újra beszorítson a sarokba: Ő egy eszköz a Te gyógyulásodban, és addig nyújt neked külső kontrollt, míg nem stabilizálódik a téves védekező viselkedésed, és el nem kezd az igazi Éned érni és kitárulkozni. Ha ez megtörténik, és mártírkodás helyett hajlandó leszel elég bátor lenni és szembenézni a legkutyaszorítóbb szitukkal is, -és nem tojsz be attól, hogy újra elveszíted a gyeplőt-akkor képes leszel benne egyrészt felismerni a kontroll személy helyett a partnert és elindulni a VEZETETT gyógyulás útján. Én nem ismerem a terapeutádat, de nagyon sokallom a pénzt: menj el ambulánsan, lehetőleg fiatal pszichológusokhoz, Ők alaposak és lelkesek. Ugyanakkor látatlanban is támogatom a viselkedésterápia melletti csoportterápiákon való részvétel javaslatát: a lelkünk alapvetően empatikus, érző lényekké tesz minket. Mind sírunk, nevetünk, toporzékolunk. Mindannyian szenvedünk ha bántanak; csoportban nagyon sokat segít mások életútjának és küzdelmeinek a megismerése- a lélek is gyógyul azzal, hogy valamelyik székről egy szimpatikus személynek nagyon hasonló érzései, gondolatai vannak a világról, mint nekünk. Ráadásul kiváló barátkereső fórum is.:) Az esetedet nem ismerem, de a gyógyulás hosszú folyamat lesz:akár 2-5 év is.. Érdemes a csoport és egyéni kezelések mellett naplót vezetned és rájönnöd, hogy ki is vagy te igazán:mi érdekel, mit szeretsz, hol tartasz és hova szeretnél eljutni. Fontos, hogy feldolgozd a múltat, de emellett képes legyél távoli és örömteli célokat is megfogalmazni. Rajzolj, sportolj, improzz, csatlakozz csoportokhoz, kezdeményezésekhez- építsd magad, mozdulj ki abból a láthatatlan kis kockából amibe olyan régóta bele vagy már ragadva és élj. Legyél bohóc, legyél boldog, mert ez a legszebb bátorság! És nincs olyan, hogy teljesen-ezt a jelzőt felejtsd el. Kicsit van. De kicsit boldogabbnak lenni, kicsit elégedettebbnek lenni is már igazán nagy szabadság! Mindennek fényében azt tanácsolom neked, hogy bárhogyan is döntesz, légy bátor és válaszd a nehezebb utat. Tudod, édesebb a végén a gyümölcs.. És engedd a szakembernek, hogy szakember legyen, ha már fizetsz érte:)

2020. júl. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, mi történt, kérdező? Remélem, otthagytad. Nem kell eltűrni, ami nem esik jól nekünk, ez az ember téged megalázott. Még fel is lehetne jelenteni, ha valamilyen szakmai szervezetnek a tagja.
2021. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!