Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nekem pszichológusra van...

Nekem pszichológusra van szükségem?

Figyelt kérdés

Korábban mindig én voltam az ügyes, intelligens, életrevaló, tehetséges, stb gyerek.

Azonban évek óta azt érzem, hogy eléggé elbutultam, nem tudok koncentrálni, nincs önuralmam. Emiatt mem tudom rávenni magam nagyobb volumenű dolgokra (mint egyetemi feladatok). Azt érzem, hogy úgyis katasztrofálisan teljesítenék, emiatt csak halogatom a kötelességeimet. Attól is függ amotivációm, hogy melyik tanár hogyan kommunikál, valakinél még stresszesebbnek és motiválatlannak érzem magam.


A mindennapi életre is kihatnak ezek az érzések, nagyon nehezemre esik normálisan beosztani az időmet. Folyton azt érzem, hogy nem vagyok elég jó sem kívül, sem belül.


Egyelőre nagyjából tudom csinálni a dolgokat, nem bukdácsolok, nem rúgtak ki soha sehonnan, de néha nagyon nehezen megy. Már attól is elfáradtam, hogy ezt a szöveget bepötyögjem helyesen leírva.


Azt nem írom meg, hogy milyen magánéleti, anyagi, stb. problémáim vannak emellett, mert azok nincsenek hatással erre az apátiára, nem azok okozzák. Akkor is van ez az állapot, ha látszólag nincs semmi más.



2020. jún. 19. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Ártani biztos nem árt.
2020. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet segítene. Most látom a kulcsszót, a depressziót.

Hát gondolom akkor depis lehetsz, de.. Nagyon? :D Ha leírni is alig van kedved, erőd. De miből indult ki ez az egész? Hogyan butultál el, hogy zajlott le ez a folyamat?


Mindenben jó vagy, mindent értesz, aztán meg hirtelen nem megy? Nem inkább egy érzelmi hullám, valami esemény történt, ami elterelte a figyelmet, nem érdekelt már amit tanulsz, és ezért nem tudsz fókuszálni? Jó lenne a probléma gyökerét megfogni.

Nekem naponta, félnaponta, hetente (bipoláris) hatalmas ingadozásaim vannak, de valahogy mindig kimászok belőlük, sok önismeret és érzelmi átélés útján. Neked is menne ez, ha felismered, mit is érzel.

2020. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egy konkrét eset váltotta ki, de középiskolában kezdődött.

Illetve nem folyamatként írnám le, inkább hullámzó tendenciát mutat. Ha mélyponton stagnálok x napig/ hétig/ hónapig akkor is vannak jobb vagy rosszabb napok. Ekkor van a teljes motiválatlanság, nehezemre esik tanulni, szorongok, ha valamit meg kell csinálnom.

Azt figyeltem meg, hogy nincs köze tényleg negatív életeseményekhez, hogy mikor hogy érzem magam. Sokszor volt már, hogy éppen semmi kiemelkedő nem történt, mégis jött egy mélypont. :/

2020. jún. 20. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:
24%
Ez csak tini kor. Nekem is ez van jelenleg. Közép iskolába lépve depis lettem és mindig érzem higy butulok és nagyon hamar elfáradok. Keres vmit ami nagyon érdekel, fejlődj, tanulj pl. Ami felszabadít, boldoggá tesz. Majd ahogy eléred a célod jobb lesz
2020. jún. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!