Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez egy gyerekben ilyen mélyen...

Ez egy gyerekben ilyen mélyen megragadhat? Mit lehet tenni a "felejtés" érdekében?

Figyelt kérdés

Apám nem jött ki anyám családjával. Többször is veszekedtek, meg nekimentek apámnak, anyámat próbálták manipulálni, hogy hagyja ott apámat, és folyton apám ellen beszéltek, én előttem, ami nekem nagyon rosszul esett. De volt egy eset, ami durvább volt minden eddiginél.

5-6 éves lehettem, amikor délelőtt felmentem nagyanyámékhoz anyámmal és a tesómmal. Ott összehánytam mindent, és délbe elaludtam. Annyiban maradtak, hogy délután majd jön anyám értem. De anyám nem tudott jönni, mert belázasodott (mindketten elkaptunk valami vírust), ezért apám jött fel. Nagyanyám nem akarta apámat beengedni, de igazából nem is kellett volna beengednie, fel kellett volna keltenie engem, felöltöztetni aztán ennyi. De nagyanyám meg nagynéném elkezdtek kötekedni, és arra keltem fel, hogy veszekednek. Apám a lépcsőházban állt, mamáék a házban. A nagynéném férje, a nagybátyám ment felfele a lépcsőn. Apám beszólt nekik valamit, aztán nagybátyám pedig apámat nekivágta a villanyóra leolvasónak (vagy mi a ráknak), és elkapta a torkát. Aztán odafutott nagyanyám és nagynéném, hogy nehogy megfojtja apámat. A nagynéném, nagyanyám és nagybátyám nem látott engem, mert háttal álltak nekem, apám volt velem szemben. Ő mondta, hogy ott a kislány (én). Erre nagybátyám megfogta, bejött a házba, elkezdte kiabálni, hogy hol a kés, hol a kés, és kihúzta a konyhában lévő evőeszközös fiókot. Akkor vett észre engem. (Pedig a konyhába fele jövet ott ment el mellettem, gondolom az idegesség miatt nem látott). Apám felkapott, és elmentünk. Apámnak kicsattant a szája, és elkezdett puszilgatni és nyugtatgatni, és mivel véres volt a szaja, a pusziktól az én arcom is véres lett. Tisztán emlékszem, hogy azt mondtam apámnak: "Apa, nagyon szeretlek, de most ne nagyon puszulgass, mert azt fogják hinni engem is megvertek."

A sztori vége az lett, hogy másképpen adták elő a történetet, engem megpróbáltak lefizetni csipszel.


Ez 10-11 éve volt, és emlékszem, sokszor álmodtam azt, hogy apámat megint megverték, vagy volt olyan álmom is, hogy apám leszúrta a nagybátyámat.

10-11 év eltelt, azt hittem elfelejtettem, de nagyon úgy néz ki, hogy nem. Nemrég "békét" kötöttünk (értsd: ők megbocsátanak apámnak, amikor nem csinált semmit, mert ők ilyen nagylelkű emberek), és lejöttek hozzánk aludni. Olyanokat álmodtam, hogy apám beszaladt a szobámba és elbarikádozta az ajtót. A nagynéném be akarja törni, mert apám a nagybátyám torkába egy kést szúrt.


Ami azt jelenti, hogy még mindig nem tettem magam túl a dolgokon.


2020. júl. 6. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hu ez durva, egy ilyen kis gyereknek ez nyilván nagyon nagy érzelmi megterhelés lehetett. Valószínűleg nem is fogod soha elfelejteni, szerintem nem is kell. Valahogy viszont el kell rendezned ezt magadban, hogy ne jusson ennyiszer eszedbe. Most a "kibékülés" valószínűleg felnyitotta a sebeket. Ha nem javul és továbbra is napi szinten eszedbe jut/álmodsz róla, akkor lehet érdemes elmenni egy pszichológushoz, ő hátha mond valami okosabbat.
2020. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene elfelejteni?

Őket kéne örökre kidobni és elfelejteni!

2020. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Apáddal tudsz erről beszélni?
2020. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!