Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akkor most hogyan legyek...

Akkor most hogyan legyek udvarias egy nővel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen minden baj amit csinálok. Ha illedelmesen viselkedem akkor azt bántásnak veszik a tudatlan lányok, ha meg direkt nem vagyok udvarias akkor meg ha pont kifogok egy művelt lányt, akkor meg ő veszi sértésnek.


Múltkor körülbelülb 1 hete elhívtam randizni egy lányt. Én 18 ő 17 éves. Étterembe hívtam, amit ő választott. Az utcán találkoztunk, mert pont ugyanakkor értünk oda. Én illedelmes férfi módjára ELSŐNEK mentem be az étterembe, "biztosítva a terepet" és tartani az ajtót. Erre mit mond? Hát kösz. /És csúnyán néz/. Aztán ahogy beérünk, Várom, hogy válasszon asztalt. És még ő várja el tőlem, hogy válasszak én, mert én vagyok a férfi. Na szép mondhatom.

A családomnak több évszázados történelme van!! Számos lóversenyen indultunk, előkelő család voltunk kastéllyal kúriákkal. Aztán sajnos a szocializmus tönkrevágta a gazdaságunkat. Lovainkat mind elvették. Nem tehetem meg, hogy udvariatlanul viselkedjek. Felmenőim Nevét sérteném azzal.


Természetes már vannak olyan illemszabályok, amiket nem kell figyelembe venni, mert nem olyan korban élünk.

Példának okáért: Nem mindegy melyik oldalán sétál a hölgy a férfinak, hogy az bármelyik pillanatban elő tudja rántani karját. Jelen korban ez felesleges.


Na de ilyet. Ha netán épp egy illemtudő hölggyel randevúzom, akkor ha netán alkalmazkodnék akkor pedig azzal rontán a helyzetemet.


Tanácstalan vagyok! Ti mit tennétek helyemben?


2020. júl. 6. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Jól van ifjú Széchenyi, találsz majd lányt aki vevő ezekre a manírokra.
2020. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Esetleg még egy történetet had' osszak meg veletek:

Iskolámnak az Igazgató nőjével találkoztam a minap és minden tőlem telhetőt megtettem, hogy a kedvében járjak. Én udvariasságból előre bementem az iskola épületébe tartani neki az ajtót. Erre Az Igazgató nő "lecseszett", hogy lehetnék ennél udvariasabb is. Hát én kikérem magamnak!

2020. júl. 6. 22:30
 3/11 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló. Nem hiszem, hogy Széchenyi-vel kéne hasonlítanod engem. Ezek a "manírok" társadalmilag elfogadott normák, melyeket az illedelmes és művelt emberek kedvességnek vesznek.
2020. júl. 6. 22:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem a művelt ember ismeri ezeket a normákat és ha még nem is szimpatizál velük, elfogadja őket és megérti.
2020. júl. 6. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy van amelyik nő külön sértésnek veszi még azt is, ha kinyitod neki az ajtót, vagy előreengeded a buszon stb. Ezt meg nehezen lehet előre tudni, hogy ki hogyan fog reagálni rá. Szóval ezt jól látod szerintem.

A randis esetre meg annyit, hogy a lány nem ismeri az etikettet, illemet, az az ő baja. Te aszerint cselekedtél. Az asztalt viszont a férfi választja, de így megértem, hogy nem tudod már kinek mi a jó.

Szerintem én ezt az egész dolgot félretenném. Mármint azt, hogy ki mit gondol. Te úgy cselekedj, ahogy szerinted illedelmes. Akinek meg nem tetszik, vegye sértésnek. Ne a felmenőid miatt tedd, hanem magad miatt. Mert ez nincs a homlokodra írva, és őket már nem tudod szégyenbe hozni. Csak saját magad.

Én se értem sajnos a nő társaimat. Én elfogadom ha valaki kedveskedik, kinyitja az ajtót vagy kihúzza a széket stb. És akkor se hisztizek ha valaki nem teszi meg, hiszen van pl saját kezem amivel kitudom nyitni az ajtót vagy a széket kihúzni, levenni a kabátom stb. És tisztában vagyok azzal, hogy mindenkinek más a neveltetése, felfogása ezzel kapcsolatban.

Én arra ügyelek, hogy bizonyos helyeken az illemszabályokhoz, etiketthez méltóan viselkedjek. Pl drágább éttermekbe. Nyilvánvalóan egy mekibe én se fogom villával enni a hamburgert. Ehhez hasonlóan érdemes megfigyelni egyes lányok reakcióját. Az aki a te illedelmességeden ennyire kiakad, azt lehet jobb ha elkerülöd. Mert annyit is mondhatnának, hogy köszöni a figyelmet de megkér, hogy ne tedd.

2020. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Úgy látom, neked nem az a problémád, mint amit te hiszel, hogy az.
2020. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös hozzászóló. Teljes mértékben megértem amit mondasz, épp ezért írtam ezt: "ha még nem is szimpatizál velük, elfogadja őket és megérti." Nem kell, hogy udvariasságnak vegye a hölgy, de legalább ha ismeri akkor fogadja el és értse meg, hogy ez az illemszabály és így fogok eljárni. Ezt lehetne értékelni, hogy én csupán jót akarok ezzel.


6-os hozzászóló. Mire is célzol ezzel pontosan?

2020. júl. 6. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Amugy miert nem mondtad nekik hogy csak az etiket szabályait követted mert neked alap az udvariasság.
2020. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy sokan nem ismerik, mert már kezd kikopni ez a mindennapokból. Úgy ahogy sokan a kézfogásnál se tudják pl sokszor, hogy ki kinek nyújthat kezet meg ilyesmi...

És mivel egyre kevesebb embert érdekel, sokaknak ez egyáltalán nem fontos. Arra meg furán néznek akit meg igen.

2020. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as hozzászóló. Azért, mert egy nőnek az ilyet nem hozzuk szóba. Ez is udvariatlan. Olyan, mintha megjegyzést tennénk az öltözékére.


9-es hozzászóló. Pont a kézfogás járt az eszemben. Számomra már szinte természetes, ha a férfi nyúltja a kezét a nőnek, de ez is szituáció függő.

Arisztokraták köreiben, grófoknál hercegeknél ha fogadáskor érkező vendég hölgynek a férfi nyúltotta a kezét, akkor azt nagy sértésnek vették és elmentek. Jelen korban ügyfélfogadáskor a fogadó, "vendéglátó" fél nyújthatja a kezét a hölgynek, ebben szerintem semmi zavaró és illedelmetlen nincs.


Ez utóbbi felvetés is gondokat okoz nálam. Legyek illedelmes és várjam, hogy a hölgy nyújtsa a kezét, vagy vállaljak a kockázatot és nyújtsam én?

2020. júl. 6. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!