Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan minden magyar szerelő...

Komolyan minden magyar szerelő ilyen trehány munkát csinál és mindig lelépnek?

Figyelt kérdés

Rossz tapasztalat a rossz tapasztalat hátán.


Kezdem az elején. A házunkat 8 különböző villanyszerelő csapat vezetékeztette be. Hogy miért? az elsők egyszer csak leléptek, fel sem veszik a telefont. Még a szerszámaikat is itt hagyták. röhej. a másodikok elvitték a szerszámaiakt, de leléptek. a harmadik úgyszintén. a 8. végül befejezte, de így is 8x anynit fizettem egy krva vezetékezésért, mint nrmálisan.


burkolók úgyszintén. 5en voltak. mármint 5 brigád. azon belül olyan 9-10 ember. Építésvezetőnk is volt. Azok is leléptek úgy, hogy a garázs előtti részen félig van rakva a térkő. hát az eszem megáll. A telefont nem veszik föl.


Még jó, hogy nem fizettem nekik. Mi bajuk van????


Amúgy meg csoda, ha jönnek. hónapokat kell várni arra, hogy legalább megjelenjen egy munkás. aztán az esetek 99%-ában lelép és nem elérhető.


Most is ez volt. a redőnyben elszakadt a "madzag" teljesen letekerődött, mondom én hozzá nem nyúlok az biztos. Nem értek hozzá, nem szarom el. Hívom a szerelőt. felveszi. elmondom mi a baj. mondja, hogy jövő héten szerdára jön 11 és 12 között. úgy jó?


Nekem nem jó, de egyből azt mondtam h,ogy igen igen persze tökéeltes. legalább JÖN!!!! Most 12:45-van. hol a szerelő? a telefont se veszi föl.


Ilyen helyzetben van, hogy hónapokkal később a megbeszélt időpont után veszik föl és mondjákk, hogy jaaj főnök közbejött valami.


A tróger simlis krva annyukat ezeknek.


11 éve épül a ház 2 emeletes, 290 négyzetméter az alapterület. Hát azért legyen már határ. vagy mondják meg, ohgy nem vállalják. és kész.

Azt se tudjuk, hogy hol megy a cső a falban a vezetékeknek, emrt akik tervezték azok leléptek. TIZENEGY ÉVE! Én hónapokat várok arra, hogy egy szobát kifessenek. És lelépnek.



Aztán. "ha" jön a munkás. olyan szar munkát végez, hogy az katasztrófa. úristen. egy órán át csak dolgozott? nehogy megerőltesse magát. A fürdőszobában a csempe a falon olyan szar, hogy ennél még én is jobbra csinálom! ferde. a közök a két csempe között véletlenül se legyen ugyanakkora! egyik kijebb van mint a másik.



Ja tényleg. ha nem vagyok ott ezek nem dolgoznak. Hálsitennek van kamera a házon, látom én, hogy mit csinálnak. felveszi az ásót a munka kezdete után 3 órával. leül enni. a fél nap elment. munka? shol sem tart még.

Ott van a felvétel a kezemben, mutatom nekik, aztán másnap lelépnek. Nem veszik föl a telefont. AZért fizetem őket, hogy majd ha 90 éves leszek akkor legyen kész a ház?


2020. júl. 9. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez ilyen. A magyar "jómunkásember". Külföldön sem feltétlenül jobb a helyzet, csak kicsit jobban megszívhatják.

Kevés a jó szakember. Az öregek megtartják maguknak a tudást, hogy nehogy más elvigye előlük a melót, a fiatalok meg sokszor tojnak bele.

Nekem az egyik szomszédom vízvezetékszerelő. Az apja is az volt. A srácot tényleg érdekli a dolog, nem dolgozik horror áron és jó melót csinál. Ő is meséi, hogy olyan megoldásokat lát, hogy egyszerűen nem is érti, hogy gondolhatták azokat komolyan...

A vicc az, hogy engem mindenféle ilyen érdekelne kicsit és talán a mostani helyzetemnél jobban is keresnék. Viszont maximum youtube tutorialokat tudnék nézni...

2020. júl. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A szomszéd is maga építtete a házát, csak a telek volt meg. az övéké nagyobb ház, mint a mienk. Valami hatalmas! és bszki egy év alatt kész. Mindig ment a munka. kőművesek 8 tól délutánig dolgoztak ebédszünettel. ÉRdekes egy hónap alatt kész volt amga a szerkezet a sárga porotherm téglákból. Aztán egy hét és le van vakolva az egész.


Kérdezem tőle: Szevasz Pisti. Te mondd már. kik ezek a munkások? ekkora munkakedvet még nem is láttam. Ő megadja a számukat, én felhívom őket. a legnagyobb ekdvességgel alázatta. ELmondom, hogy mi hogy és mint van. Kijönnek, felmérik, mondják ,hogy hát képzelje épp a sozmszédban dolgozunk, most nem tudunk jönni. majd utána.


Hát ez haláli. Ezek a rendes munkások!!! Befejezik amit elkezdtek. AMikor kséz lett a szomszéd háza (mondom, egy év alatt!!!) jöttek hozzám. Megnézik. Elvállalják. És bszki megcsinálják. TÖkéletesen. de az is még 3 évbe került.


És most mi van? Kezdem megtalálni a hibákat, mert tegnap vettük át. a maszkoló szalag rá van égve már az ablakokra. nem lehet leszedni ezeket.


kiesett az ajtó. Meg még sok sok sok kilyen. és persze nem veszik föl.


ELárulom 180m Ft-omba került. Az egész ház. és ennek a fele a valódi értéke anak amibe került és a munkáé amivel épült.

2020. júl. 9. 13:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért csinál mindent magának az ember inkább.

Én legalábbis.

Mondjuk ez a vidéki élet átka.

Itt aztán a klasszikus életforma megy, mindenki csinálja azt, amit tud, meg amihez ért.

2020. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
1-es. Háát ja. van, hogy direkt elrontják, hogy utána mégegyszer kelljen jönni. Egyszer bedőltem ennek, de aztán rájöttem, hogy érdekes módon most ott szivárog, ahol eddig egy csepp se volt. pont miután jött a szerelő.
2020. júl. 9. 13:02
 5/14 A kérdező kommentje:

De még egy dolgot nem értek!!! Miért hagyják itt a szerszámaikat?

Lelépnek, oké, de a szerszámok azok itt vannak! Van egy 15 éves fiam, hát hallod egy komplett műhelyt raktam össze neki csak azokból a szerszámokból amiket itt felejtettek. 3 éve nem jelentkeztek értük. a szokásos festékesvödrösz szerszámosládákról van szó. De van, hogy kéziszerszám is maradt. akkus fúró, kisflex ilyenek. Van pénzük pótolni ezeket? honnan? fél munkát végeznek feleselgesen, mert pénz meg nem kapnak érte...

2020. júl. 9. 13:07
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

A magyar szakmai oktatás olyan, mintha nem lenne. Minden utolsó jöttment retek kap papírt... Közülük aki figyel, annak ér valamit a papírja, aki nem, annak is lesz és ők azok, akikről a kérdés szól.


Nekem nincs ilyen szakmám, neurobiológus vagyok. Mégis józan paraszti ésszel és Google kereséssel nekem kellett kijavítanom az elcseszett gipszkartonfalat a nappaliban, a szarul beszerelt konyhabútort kibontani és visszarakni, de jobb ombrét csináltam a barátnőmnek anyagáron, mint egy fodrász 30-ért és mikor modell voltam körmös vizsgán, én segítettem egy lánynak átmenni úgy, hogy előző nap kíváncsiságból megnéztem, hogy készül egy épített porcelán műköröm. És nem azért, mert én annyira szuper vagyok, hanem azért, mert tényleg minden tróger eljut az OKJ-s végzettségig itthon. Bízom benne, hogy ha 4 éves lesz egy ilyen képzés, nem lesz ennyi hulladék a szakmában.

2020. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 3 lakást újíttattam fel. Mindegyikkel végeztem pár hónap.

Nincsenek ennyire rossz tapasztalataim. Az elsőnél volt pár gázos szakember. Nekem is volt, aki eltűnt, volt, aki hibásan dolgozott. Őket a következőhöz már nem hívtam. Mindig olyat kerestem, akit más ajánlott, aki már ismerősnél dolgozott.

Ha 11 éve alatt nem lett kész egy ház, akkor ott nemcsak a munkások a hibásak, hanem ti is.

2020. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hát mi miben lennénk hibásak? FOlyamatosan csak telefonáltunk, csoda, hogy fél év múlvára meg lehetett beszélni egy időpontot. 11 év simán összejön olyanokból, hogy áááá idén már nem dolgozunk, majd tavasszal. aztán közbejön valami és majd nyáron. mi csak várunk, várunk és várunk.
2020. júl. 9. 13:26
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Nagy elmondom mi a baj. Burkoló vagyok, és nem burkolók soha ilyen 1-2 ezer forintért. Ha kell a minőségi, garanciás munka, akkor fizesd meg, ha azt akarod, hogy én hordjam fel a segéddel a negyedikre a sok cuccot, akkor fizesd meg, ha azt akarod, hogy a sitt szállítást én intézzem, akkor fizesd meg, ha minőségi, jó munkát akarsz, akkor azt vedd amit én mondok. Ezer forintos szar ragasztóval nem fogok tudni neked szép munkát végezni, mert az nem minőség, hanem egy alja anyag. Gondolom az olcsóságra mentél, jaj egy majdnkerakja nekem 200 ezer Ft helyett, ötvenben, aztán most nézel, hogy miért történt ez meg. Referenciát kértél? Dokumentumok voltak? Szerződés volt? Bizonyítványt kértél? Számlát adtak? Én tudok adni mindent, csak az már "drága" lesz. Amíg az emberek úgy állnak a dolgokhoz, hogy inkább legyen olcsó, de szar, aztán lehordjuk a brigàdot, akik rossz munkát végeztek, addig nem kell hisztizni. Igen, nyilván a "szakik" hibája is, mert sok a kókler, de a legnagyobb hibás te vagy. Miért? Mert nincs elvárás. Ha minden dokumentum megvan, akkor nem fognak lelépni, mert sokkal jobban megszívhatjàk, de nyilván nem kell szerződés, nem kell számla, nem kell semmi, csak mert úgy olcsóbb. Aztán két hét múlva meg leszakad a csempe a falról. Nem baj. Szinte ingyen volt.

Mondjuk úgymond tanult emberek is esnek ilyen hiába. Amikor tanultam, akkor burkoló oktatóm mesélte, hogy volt kint egy orvos párnál, és tett nekik árajànlatot, azt mondták, hogy drága, nem kell. Hívtak egy olcsóbbat, aki fele annyiért megcsinálta a munkát, és két hónap múlva minden feljött. Ki ment javítani? Az oktatóm. Mindent le kellett bontani, és újra le kellett tenni. Ez így kétszer annyiba került, mint amennyit először mondott az oktatóm.

2020. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

11 év alatt már én saját magam megcsináltam volna :D

Persze, hogy hibásak vagytok. Ennyire nem lehet valaki szerencsétlen, hogy 11 év alatt nem tud felépíteni egy házat. Évente fel lehet egyet.

Ha ennyire nem értetek hozzá, akkor keressetek egy kivitelezőt és majd ő összefogja a munkásokat.

2020. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!