Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis hogyan lehet egy Nárcisz...

Mégis hogyan lehet egy Nárcisztikus embertől megszabadulni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy low contactot vagy no contactot kell velük szemben alkalmazni. De ha szinte minden nap rá vagy kényszerülve, hogy találkozz vele (pl iskola, munkahely), ott mégse lehet teljesen lerázni az ilyen embert. Én legalább is nem tudom, pedig szeretnék már végre megszabadulni tőle.. Ha csak egy rossz szót is szólok neki, vagy nem ugrálom körbe és ezen megsértődik, rögtön elkezd engem bemocskolni és hazugságokat terjeszteni rólam, meg keverni a sz@rt.


Valakinek van esetleg valami tanácsa? Leginkább olyanok válasza érdekelne, akik tisztában vannak azzal, milyen egy valóban nárcisztikus ember



2020. júl. 11. 21:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Iskolában szerintem jobban el lehet kerülni. Munkahelyen nem tudod elkerülni, de nem kell vele bratyizni se. Ha szűkszavú vagy vele és csak az időjárásról és a munkáról beszélsz vele látni fogja higy nem vagy jó beszélgetőpartner és tovább áll. Semmi esetre se ugráld körbe, mert akkor látja hogy veled mindent megehet. Jó érzékük van arra hogy kiszagolják hogy ki a gyengébb jellem. Az se baj ha észreveszi higy nem kedveled, nem kedvelhet az ember mindenkit. Amúgy biztos vagyok benne hogy a többiek is tudják ezt róla, mert ezt nem lehet nem észrevenni. Ha hazugságot állít mások előtt vond felelősségre.

Nem minden nárcisztikus ilyen. Van több típusa. Manipulatívak, és szeretik ha dícsérik őket az biztos, de nem mindegyik ennyire rosszindulatú. Ismerek párat, tapasztalatból is mondom, plusz nagyon jó videók és oldalak vannak a neten ahol pszichológusok elmagyarázzák. Én kiváncsiságbol megnézem párat.

8."Tanukat keres, hogy bebizonyítsa, hogy te tényleg olyan vagy, amilyennek beállít." "Senki nem hisz neked.Lételeme, hogy másokat összeugrasszon." Te egy konkrét emberről beszélsz. Van ilyen is, de az én hozzátartozóim nem ilyenek. Nem mondom hogy nincs több konfliktusok mint egy átlag emberrel, de nem ennyire durva mint ahogy leírtad. Van egy barátunk is aki az, de vele tapasztaltam komoly problémát Ők nem is szarkavaróak.

2020. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
63%

Igen én egy vagy is két konkrét emberről beszélek.Elmondja a szokásait,mintha az enyémeklennének.Úgy tesz, mintha én lennék ő(telefonál és mások azt hiszik velem beszélnek)És mindent megfigyel.Megmagyarázza a cselekedeteim Esz./1 személyben.Vagy éppen,hogy mit miért mondtam.Konkrétan eljátssza,hogy én vagyok ő.


Jó nekem egy különösen szadista jutott, ráadásul elérte,hogy rólam higgyék ezt.

Ennek nincs igazán megoldása, főleg,ha a környezeted nem partner abban,hogy lebuktassa.Véletlenül megtörténhet hiszen hibázhat ő is.

2020. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
49%
Mi lenne, ha mi "sértettek" összefognánk ellenük? Itt egyenként mindenki szépen leírta a dolgokat, de akartok is tenni valamit ellenük? Ezekről be kell bizonyítani, hogy ők a szemetek.
2020. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23/ mégis mit kellenne tenni ellenük?? Ez egy pszichés állapot, ezt csak orvosilag lehet kezelni, vagy meg úgy sem.

Várjuk az ötleteket.

2020. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ha még leherne orvosliga, már amelyiket.Az én testvérem szerintem még csak nem is beteg.REz nem olyan,mint egy skizofrén,ő beteg és nem tudatosan.

Ő viszont szántszándékkal bemocskol és lejárat és elintéziazt higyjék te vagy a gonosz.Ezek undorítóak.

Biztos van olyan is ,amelyik nem ilyen agresszív.De a furfangosabb,úgy ügyeskedik,hogy ne tudj jól lépni és rábízonyítani semmit.

Én már nem tudom mit tegyek, hiszen az ismerőseim is partnerek ebben,úgy,hogy nem is tudnak róla és azt gondolják én vagyok a megbizhatatlan, a kém,a tégla.Vele mindent megosztottak és vissza is él vele.

Azt lehetne tenni,hogy valahogy lebuktatni őket.Csak sehogy nem sikerül,tényleg elhitetik másokkal,hogy ők jó emberek és te vagy a rossz.Rólsm azt is elhitette,hogy hallucinálok,mert beszél az orvosommal és úgy tesz,mint ha én lennék ő.

Hiába mondtam nekik,hogy azzal foglalkozzanak,amit személyesen mondok, nem foglalkoznak vele,azt hiszik én szórakozom.

Közben én szenvedek és röhög a markában.

2020. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Egy régebbi elszólás

[link]

2020. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Majd a mentegetőzés

[link]


Szánalmas.

2020. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Bocsi ezt nem ide akartam
2020. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
24/ Kezdetben mondjuk egymás közt terjeszteni a személyazonosságukat, hogy ismerjük őket. Aztán úgy intézni az életünket innentől, hogy minél messzebre elkerüljük őket. Ennél konkrétabbat csak akkor lehet lépni, ha tudjuk, hogy mit műveltek és kikkel.
2020. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!