Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik tősgyökeres budapestiek,...

Akik tősgyökeres budapestiek, általában nem tudják értékelni a fővárost?

Figyelt kérdés

Legalábbis, én ezt hallom tőlük.


Én vidékről származom eredetileg.

Nagyon szeretem Budapestet, mert nagyon sok lehetőséget ad.


Ha akarod úgy váltogathatod a munkahelyeket, mint a zoknit, mert annyi van.

Ha van egy felsőfokú végzettséged, meg rendesen beszélsz egy idegen nyelvet, akkor nagyon sok lehetőséged van.



Ahonnan származom, ahol a szüleim laknak az egy megyejogú város.Hozzáteszem, a fejlettebbek tartott régióból.Van vásárlási lehetőség, van egyetem, van szórakozási, kulturális lehetőség is.Egy dolog viszont nagyon rosszul működik, az a munkaerőpiac.Nagyon kevés a szellemi munka, diplomás pozíció, karrierlehetőség.Hiába van jó diplomás, nyelvtudásod, nem tudsz váltani, mert nincs hova.

Plusz, a fizetések nagyon gagyik vidéken.Budapesten több, mint nettó 100 ezerrel magasabbak hasonló munkakörben.



2020. júl. 12. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Most lehet nekem van időgépem, de tegnap ugyanezzel a témával mintha már lett volna egy kérdés, vagy válasz. Legalábbis ugyanezzel az érveléssel:


"Ha akarod úgy váltogathatod a munkahelyeket, mint a zoknit, mert annyi van.


Ha van egy felsőfokú végzettséged, meg rendesen beszélsz egy idegen nyelvet, akkor nagyon sok lehetőséged van."

2020. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem nem ér nettó százat, hogy lyukban lakjak.
2020. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

miért, te értékelted a megyejogú városodat? Nem.

Általában az emberek előre néznek, és fejlődni akarnak.

2020. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnám értékelni? Imádok itt lakni, itt születtem, itt nőttem fel. Lehet, hogy az, aki Pest belvárosában él, az egy idő után besokall, de nálam ez sosem jelentkezett. Mindig is azokban a kerületekben voltam, amik olyanok, mint egy vidéki nagyváros. És jó érzés volt besétálni Budáról a nagybetűs Pestre. Éltem pár évet vidéken, vágytam vissza...
2020. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy Budapesten koncenrálódik (?) az értelmiség jelentős hányada, attól még lehet egy világvárosnak kikiáltott hely egy disznóól. (- Tudom, vannak egyetem városok is...) Budapesttel az a problémám, hogy az itt élő emberek közömbös droidokká váltak az elmúlt évtizedekben. Ezt a folyamatot egyre jobban segíti és erősíti jelenleg is a mindenkori városvezetés azzal, hogy szinte versenyt vívnak egymással a várost vezetők abban, hogy miként tehetnék egy élhetetlenebbé a várost - kezdve ott, hogy sarcolják azokat, akik hajlandóságot mutatnak a város gépjárművel kikerülésére, de említhetném a hulladékkezelést, a kártevők elleni fellépés, vagy az örökzöld tömegközlekedés területét is. Egy dolgot nagyon megtanult az összes vezető pozíciót elérő ember: a hárítást. Mintha semmi mást nem tanultak volna a tanulmányaik folyamán, csak azt, hogy miként kell a felelősséget tovább hárítani (egymásra mutogatással és rágalomhadjáratokkal). Ettől a közembernek nem lesz jobb, de ezt hogy is foghatnák fel olyan emberek, akiknek csak a hatalom megszerzéséig "fontosak" az emberek (szavazatai). Jelenleg az a "menő", hogy "a természetet védve" egyre több ember szívja (szó szerint) a gázt az egyre zsúfoltabb utakon, - akiket majd légúti problémákkal kell a későbbiekben egyre nagyobb tömegben kezelni közpénzekből. Nem minősítem nyilvánosan az ötletgazdát, - mindenkinek a lelkiismeretére bízom, hogy mit gondol erről. Vagy lezárjuk az alsó rakpartokat a gépjárművek elől, - ami mögé akár még értelmet is lehetne bemagyarázni, - a probléma csak annyi ezzel, hogy a rakpartok kongtak az ürességtől (szemben azzal, hogy a gyalogosok, kerékpárosok tömeges megjelenéséről szólt volna). Amikor nem volt lezárva, akkor meg olyan tömegek koncentrálódtak az említett területeken, mintha kötelező lett volna a megjelenés. Egy szóval jellemezhető: Budapest. - Avagy a kivagyi, öntörvényű, suttyó emberek gyülekezete. De itt volt például a járványhelyzet is, amikor a magát szakmainak beállító városvezetések túlnyomó hányadának esze ágába sem jutott, hogy ez egy kiváló alkalom az utak rendbetételére. Mc. Master Group...
2020. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én budapesti vagyok. Nyilván vannak hibái, de imádom a várost, és semmi pénzért nem költöznék el (max. egy angolszász nagyvárosba). Szeretem azt, hogy ilyen pezsgő a kulturális élet, sok a színház, sok a mozi, múzeum, nagy a választék. Az is tetszik, hogy bármit akarok személyesen venni (akár ruhát, akár elektronikai cikket), nagy a választék... nem egy kínai, egy turi van, meg he bekocsikázom a megyszékhelyre, akkor talán van egy Tesco. Tömegközlekedéssel bárhol ott vagyok 3/4 órán belül, ahol akarok, még a reptéren is - nincs is szükségem autóra. Szép az építészet a belvárosban. Vannak zöldterületek is, ahova ki lehet menni futni, sétálni. Számomra megfelelő munkalehetőség is jóval több van, mint vidéken.
2020. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Budapest belvarosaban nottem fel es itt is elek jelenleg. Csak itt tudom elkwpzelni az eletem. Szeretek Budapest belvarosaban elni.


“Koszoly lyuk”: ha van penzed,eleg nagy lakasban lakva nem erzed koszos lyuknak az otthonod :D

Vannak penthiuse lakasok is: a teton lakas meretu korterasszal es novenyekkel :)

2020. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért kellene kifejezzen értékelni?


Én nem szeretek lakásban lakni.

Nehezen viselem, ha tömeg / sok ember van, nekem az ideális az lenne ha végigmegyek az utcán úgy, hogy egy lélekkel se találkozom. Sőt, arról szoktam álmodozni, hogy kisebb település szélén lakom, sőt, lehetőleg erdő szélén és munka után a leendő párommal futunk vagy sétálunk a településen kívül, egy emberrel se találkozva.

Nem jól viselem a zajt, a percenként elmenő mentőt.


Nem igaz, hogy minden közel lenne és hogy sokáig nyitva lennének a boltok. Ma a belvárosban, de ott tartózkodni se bírok, nemhogy lakni.


Gyűlölöm, hogy a legtöbb munkahelyemre, iskolámba 45-60 perc volt az út, pedig baromira nem külvárosban lakom, sőt, eléggé bent és a melóhelyek se voltak a külvárosban. Gyűlölöm, hogy egy uszodába beérni 45 perc felett van, egy boulder terem 60 perc. Mérges vagyok, hogy a 3-4-5 km távolságban levő helyek pedig tömegközlekedéssel fél óra, bringával 15 perc. Csak nem mindig lehet bringával menni. Gyűlölöm, hogy általában a sokátszállásos útvonalak a gyorsabbak és az ember dönthet, hogy átlagban 52 percet utazik, de tud közben olvasni, tanulni, játszani a mobilján, vagy átlagban 45-öt, de csak szenved a tömegnyomorban és folyamatosan átszáll.

Hihetetlennek tartom, hogy ahova születtem és később nyaralónk volt (kb 50 km) 70 perc alatt ki lehet érni tömegközlekedéssel, a vonat pedig a belvárosban (a Nagykörúton) tesz ki. Sok helyen az agglomerációban pedig már baromi jó a vonatközlekedés, 120-szal besuhan a vonat. Csendben, zöldben, jó levegőben laknak és gyorsabban érnek be, mint Budapest külvárosából és ugyanolyan gyorsan, mint mondjuk a Hungária körút vonalából Óbudára...


Persze a lassú tömegközlekedés biztosan mindenhol a városi tömegközlekedés sajátja. Míg a vonat ritkán áll meg és tép 120-szal, egy villamos 500 méterenként áll meg és vánszorog 50-nel. Sajnos ez van. Ettől még nem szeretem.


A belsőbb részeken szűk beépítettség, kevés fa (ez megint városi sajátosság, amikor Bécsben jártunk, ott is ez volt) és lakásban lakhat csak az ember. A külsőbb részeken horror a családi ház ára és a bejutás több, mint az agglomerációból.


Partiarc nem vagyok, sportolni, kocsmázni szeretek, néha egy mozi, de nem látom be, miért ne lehetne Pilisvörösvárról, Martonvásárról, Gödről bevonatozni. A vicc, hogy ugyanannyi idő...

Viszont szeretek kertészkedni, magam termelni növényeket, szabadban lenni és ha überkevés ember van a közelemben. Igen, ez egyéni sajátosság, de emiatt nem szeretek Budapesten lakni. Ennyi.

2020. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!