Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Semmit se változott a világ...

Semmit se változott a világ 2010-hez képest?

Figyelt kérdés

Hihetetlen hogy 2010 már 10 éve volt, ennek ellenére szinte semmit nem változott a világ. Az emberek szinte ugyanolyanok , meg szinte mindenütt. A tévében , az RTL klubon és a többi főcsatornán is ilyen régebbi filmeket adnak legtöbbször (2000 és 2009 közöttiek) szinte állandóan a Jóbarátok megy más csatornákon (1994-2004 év közötti)

Nincsenek olyan dolgok sem amitől annyira különbözne a jelenünk 2010-től , például repülő autók meg ilyesmikre gondolok.

Az embereknek is ilyen hétköznapi élete van általában , mint régen. Egyszerűen semmi változás.



2020. júl. 12. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Minden rohamtempóban változott. Vaknak és süketnek kell ahhoz lennie az embernek, hogy ne vegye észre a jeleket.
2020. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
De, sok minden megváltozott, méghozzá negatív irányba, az internetnek ma mindenben jóval nagyobb befolyása van, mint valaha volt.
2020. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem veszel észre semmi változást, akkor válts csatornát. Majd akkor talán rádöbbensz, hogy mennyi minden változott.

Repülő autó nincs még ugyan (elektromos már van!!!), de repülő alkalmazott annál több. :)

2020. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
? 2010 ben meg volt tél fagyok normalis évszakok nem volt 30-35 cfok májusban . A tv azt teszi ami a dolga cosmopolita birka fogyasztot fanatizál , azért megy minden ertelmetlen sorozat ostoba sci fi . Digi lett minden , automaták robot gyártósorok , egyre több melónelküli es tulkepzett idióta .
2020. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Hát, mondjuk először is a változást ne a tv-ben keresd szerintem. :D


Amúgy azért nem veszed észre, mert fokozatosan, lassan változott meg minden, de hidd el, ha most csak egy random napot visszanéznél 2010-ből, biztos vagyok benne, hogy egészen más volt szinte minden, mint ma.


"Az embereknek is ilyen hétköznapi élete van általában , mint régen."


Miért, milyen legyen?

2020. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen más lett minden. 2010-ben voltak már okostelefonok, de nem mindenkinek, és nem volt mindenki teljesen belebuzulva a telefonjába. A közösségi oldalak is még épp hogy csak elindultak. Face-n még alig volt valaki, Insta még nem is létezett. De szép világ volt...az utolsó, ami még elviselhető volt. Azóta csak egyre szarabb minden.
2020. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pedig sokat gondolkozok azon az éven , de valahogy nem látom hogy most jelenleg teljesen más lenne minden. Illetve nagyon közelinek is tűnik 2010 , mintha pár éve lett volna. Holott csak 23 vagyok. XDD
2020. júl. 12. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:
2020. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok, és nekem is olyan, mintha nemrég lett volna 2010. Sok minden változott pedig. Több autó van az utakon, több az elektromos autó, sokat fejlődött az ipar. Én mondjuk burkoló vagyok, és tíz éve mondjuk még nem nagyon voltak elterjedtek a nagy méretű lapok, mára már mindenki azt akar, mindenki ki akar tűnni a tömegből, mindenki egyedi akar lenni. Más lett az oktatás, általánosban nálunk még nem volt e-napló, papírnapló volt, tájékoztató füzet, tankönyvek voltak, gimiben már e-napló volt, mára már még az általános iskolákban is e-napló van, és online tananyag. Egyre több az online feladat, online dolgozat, ppt, videó készítés, stb. Nálunk ez még általánosban nem volt jellemző. Mára már 100-ból 98 ember kezében okostelefon van, 2010-ben még ez annyira nem volt jellemző.

Egyre több ember használ bankkàrtyàt, és fizet azzal, már a recepteket nálunk csak elektronikusan írjàk fel, iskolába már online jelentkeztem tavaly is. Az inflàció növekedett, a forint kevesebbet ér, az árucikkek drágábbak, elterjedtebb az online ismerkedés, stb.

Tíz éve még nekünk katódsugàrcsöves nagy tv-nk volt, már a legtöbb háztartásban lapos okos tv van.

Tíz éve még nem volt olyan fogalom, hogy "e-sport" vagy "influencer", mára megszülettek ezek is.

Tíz éve még nem igazán ismerték az elektromos cigarettát, és nem volt IQOS sem, mára ezekkel le lehet szokni az analóg dohányzásról.

Nem volt annyi telefonos app, és nem volt elterjedt az online csekkbefizetés például. A világ gyorsult, új zenészek, színészek, műsorok, találmányok és örületek jelentek meg.

Biztos nem változott semmi?

2020. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a legtöbb ismerősömet megkérdezem akkor azt fogják mondani hogy nem is néznek TV-t. Ezért nem nagy ötlet ez alapján megítélni a változást. A TV nézést például teljesen felváltotta az online filmek, sorozatok világa.


A hétköznapi emberek élete mindig is hétköznapi lesz. Mivel nem egyik ritkán fogsz egy éles törést látni. Az előttem hozzászólók már csomó jó példát összeszedtek.


A tény az, hogy a világunk soha nem látott ütemben változik.

2020. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!