Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor jó ez a naplóírási...

Most akkor jó ez a naplóírási szokás?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy ha egy naplóba írod a félelmeidet, rossz tapasztalataidat, akkor írásban már nem tűnnek olyan aggasztónak, illetve szimplán bátrabbnak, megkönnyebbültebbnek érzed magad.


Viszont ha leírsz valamit, akkor az jobban megmarad benned. Tehát hogy van ez? Csak jobban az eszedbe vésődnek a rossz dolgok, ha leírod őket, nem?



2020. júl. 16. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A naplóírás is egyfajta terápia. Szimplán kiírod magadból az érzéseidet, ezáltal meg tudsz könnyebbülni.

Nem fog jobban megmaradni benned, ha leírod, viszont x év múlva, ha visszaolvasod, akkor ezek már csak emlékek lesznek.


Anyukám halála után újra elkezdtem naplót írni és sokkal jobban vagyok.

2020. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Főleg interneten keresztül nem. Elég ha egyetlen egyszer olyan kezébe kerül vagy olvassa aki neked ártani akar.Csak 1x.
2020. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

#2

Hagyjuk már! Otthon, a négy fal között, 7 lakat alatt ugyan ki olyan kezébe kerülne?

2020. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ez a naplóírás azért jó dolog, mert ha valamitől félsz, csak egyfajta bizonytalan katyvasz van iránta benned. Nem látod át, és azért ijesztő. Ha leírod (nem géppel, hanem kézzel), egyszerre átlátható, részekre bontható problémává silányul a legtöbb "nagy" dolog, és úgy már egyáltalán nem olyan borzalmas nagy tragédia, mint első blikkre gondoltad.
2020. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem hülyeség, nekem nem segített. Attól még, hogy leírod, nem fog megszűnni a problémád. Aki kombinatívan tud gondolkozni, az fejben is tudja reálisan értékelni a helyzetét, problémáját, nem csak írásban
2020. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

A probléma valóban nem szűnik meg azzal, ha leírjuk, de a lelked megkönnyebbül, jobban átláthatod a dolgokat és kevésbé tűnik hatalmas problémának. Szerintem az is fontos, hogy kézzel írj, ne gépeld számítógépen vagy telefonon, az olyan személytelen... Bár ez már csak az én véleményem.

Szóval mindenképp érdemes naplót írni.

2020. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!