Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Madeleine Mccann ügyét miért...

Madeleine Mccann ügyét miért csak most kezdték el vizsgálni?

Figyelt kérdés
Már 2007-ben megtörtént az eset, de csak most kezdték el felhypolni. Mi ennek az oka?

2020. júl. 20. 12:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ez hasonlít ahoz, amikor a Fenyő-gyilkosság már 1998-ban megtörtént, de csak 20 évvel később kezdődött el az igazi nyomozás.
2020. júl. 20. 12:32
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rá vagyok kattanva erre a Madeleine ügyre.
2020. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis te vagy rákattanva, nem én 😅
2020. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont azóta vizsgálják, de a média már csak akkor ugrik a témára, ha történik valami. Minden üggyel így van.
2020. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem most kezdték el vizsgálni :D

Lehet, hogy még fiatal vagy és nem emlékszel rá. Amikor megtörtént, akkor is nagyon sokat foglalkozott vele a média. Nem most kapták fel. Számos dokumentum film is született a nyomozásról.

2020. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Le vagy maradva, nem most kezdték el hypeolni, amikor megtörtént az eset, évekig jöttek a cikkek minden netes oldalról, havonta legalább egy. Aztán leült a dolog, de amikor épp szóba jött egy lehetséges elkövető, akkor megint felkapták a lapok, de persze azokról is kiderült, hogy hamis nyomok voltak. Most viszont úgy tűnik, tényleg megoldódhat az ügy.
2020. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pedig nagy hírvadász vagyok, de csak most hallottam először erről az esetről.
2020. júl. 20. 13:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem mikor történt, mivel külföldön dolgoztam itthon nem tudom mennyire volt tele az újság vele, de ott szó szerint naponta írtak róla, még a csapból is ez folyt. Most már nem vesznek annyian újságot, de bármilyen média legyen ha egy ilyen ügynél valami áttörés történik mindig előveszik a témát.
2020. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal elkezdték vizsgálni.

Igaz, az elején nem volt a legprofesszionálisabb a hatóságok fellépése, több szarvashibát is elkövettek. Mondjuk hogy elég lassan reagáltak, és túl későn kezdtek közúti ellenőrzésekbe, amikor a gyilkos már rég elmenekült. Aztán szinte véletlenszerűen keresték a tettest, bárminemű bizonyíték nélkül gyanúsítottak meg embereket, amivel megint csak a valódi elkövetőnek tettek jót. Később a szülőket gyanúsították meg, ami egyébként kivételesen nem lett volna egy töketlen döntés, tekintve, hogy nagyon sokszor a tettest családon belül kell keresni, és azért elég sok furcsaság volt az apa körül. De ezt már a legelején meg kellett volna tenni, ha másért nem, akkor azért, hogy mihamarabb tisztázni lehessen őket. De itt nem ez történt. Miután random embereket gyanúsítgattak, utána a szülők lettek a kizárólagos gyanúsítottak, ismét csak jótékony árnyékot adva ezzel az elkövetőnek.

De ha a részletek érdekelnek, akkor nézd meg Netflixen az erről szóló dokumentumfilmet!

Hogy miért pont most történt előrelépés? Na, ennek viszont lehet köze a filmhez. Valószínűleg nem a rendőrség ugrott rá ismét a témára, hanem a film hatására megszaporodtak a "fülesek", az elkövető környezetében többeknek felntűnt, hogy "ha már itt van ez a gyanús pasas, lehet, hogy sáros ebben is", és megtették a bejelentést. Nyilván nem csak őt mártották be, biztos voltak más fülesek is, és volt jópár vakvágány, de eddig hiányoztak azok a nyomok, amivel le tudták buktatni.

2020. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a nagy hírvadásznak igen csak szelektív a figyelme. ;)

Akkoriban tele volt a tévé az eltűnéssel, újságokban, híradóban, mindenhol foglalkoztak vele. Én veled ellentétben nem vagyok nagy hírvadász, de így is felfigyeltem arra, hogy mindenki ezzel foglalkozik.

Csak pár indexes cikk:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ahogy látod, akkor sem volt egy mellőzött téma, és azóta is rendszeresen elővették.

Meg ha az elsőre belinkelt cikk jobb oldalán a kapcsolódó cikkeket megnézed, akkor láthatod, hogy abban az időben kifejezetten sokat foglalkoztak az esettel.

2020. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!