Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszichológust titoktartás...

Pszichológust titoktartás megszegéséért fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés

Nem bűncselekmémyről, nem bántalmazásról van szó (ezeket hivatalból jelentenie kell), hanem más jellegű problémáról.


Elmondtam a pszichológusnak egy problémát, aztán beszéltem az ő gyerekével, (több mindenről is beszéltünk, ez csak egy téma volt. (Egyébként a pszichológus gyereke a volt osztálytársam)) és elkezdett általánosságban beszélni a problémámról.


Ezt mondta: "Anyukámnak van egy esete, akinek az a problémája, hogy........ és nem tud vele mit csinálni, javasolta neki, hogy keresse fel..... pszichológust, ő tudni fogja kezelni, vagy tanácsot adni."


Nem mondta, hogy rólam van szó, de magamra ismertem.

Lehet ő sem tudta, hogy rólam van szó, de akkor sem kellene szerintem a gyerekének elmondania.


Bizonyítani sajnos nem tudom.



2020. júl. 26. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehetne de, sajnos semmi értelme. Nem neked lesz igazad, még ha az is van....
2020. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Bizonyítani sajnos nem tudom."


És ezzel már el is bukott ez a dolog.

2020. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem tudja, hogy kiről van szó, akkor nem igazán lett megszegve a titoktartás.

Feljelentés helyett inkább kérdezd meg a pszichológusodat, hogy mesélt-e az esetedről a gyerekének, csak mert visszahallottad tőle a sztorit, és magadra ismertől. Aztán lehet azt mondja, hogy másról volt szó, lehet azt hogy tényleg rólad volt szó, de a gyerek gondolom nyilván nem tudja. Mindenesetre ha rólad volt szó, akkor mondd meg neki, hogy nem szeretnéd, hogy beszéljen erről másnak. Vagy valami ilyesmi. :D

2020. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Név nélkül mondhat akármit. Van egy esete és....ennyi a sztori. Titoktartást akkor szegi meg, ha beazonosítható vagy.
2020. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy ez a titoktartás megszegésének számítana, hiszen ha tényleg csak ennyi hangzott el, akkor nem adott ki rólad személyes információt, ami alapján te visszakövethető vagy. (De nem vagyok se orvos/szakértő, se jogász.)


Ha bizonyítani nem tudod, amúgy is veszett fejsze nyele.


Ha nagyon zavar, válts pszichológust.

2020. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Így nem. Akkor lehetne talán kezdeni vele valamit, ha konkrétan mondta volna a neves a gyerek, vagy bármi más módon utalt volna konkrétan rád. Amúgy ledig 3-al értek egyet, beszéld meg vele. De “csak” ennyiért nem lehet feljelenteni, mert ez még nem meríti ki azt, ami alapján feljelentést lehetne tenni (se bizonyítani nem tudod, se nem volt konkrétan a te neved kimondva, nem voltál teljese egyértelműen minden kétséget kizárva te benne a sztoriban)
2020. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Válts pszichológust. Ez még nem a titoktartás megszegése, viszont az biztos, hogy rosszul érinthetett. Már, nem fogsz bízni benne. Akkor, meg nincs értelme.
2020. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Ezért nem járunkn olyanhoz, akit ismerünk.
2020. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ez lehet, hogy határeset. A beazonosíthatóság nem csak név alapján lehetséges. Ha túl sok információt ad meg olyannak, aki ismer téged, az rájöhet, hogy te vagy az, és úgy tudom, hogy erre már vonatkozik a törvény.


De ha tévedek, akkor is, nagyon nem jó szakember, ha ilyenre nem figyel. Általánosságban beszélhet név nélkül az eseteiről, de jobban tenné, ha szakmai körökben gyakorolná ezt és nem a gyerekét használná supervisornak. Ebből én azt feltételezném, hogy nem képes kezelni a munkájával járó terhet és kénytelen napi szinten kiönteni egy családtagra. Egyszerűen nem mindenki való erre a pályára. Alapszabály, hogy csak egészséges ember tud segíteni a beteg, vagy problémával küzdő embernek. Az nem fog kihúzni a gödörből, aki melléd ül. Csak az, aki a szélén áll. Szerintem keress gyorsan másik pszichológust, lehetőleg olyat, akivel még közös ismerősöd sincsen.

2020. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
A kamarának lehet szólni az ügyben, hivatalosan etikai vétségnek számít. Bár bizonyíték nélkül nehéz
2020. júl. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!