Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszichológusnak ezek szerint...

Pszichológusnak ezek szerint nem alap a titoktartás? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Nagyon mérges vagyok! Egyik ismerősöm mesélte ma este, hogy nagy nehezen rászánta magátés elment pszichológushoz nemrég. Nagyon ráfért, bíztattuk többen is már egy ideje. Mondta hogy a pszicho nem volt túl kedves és a végén mutatott neki egy papírt a titoktartásról, hogy majd aláírják a következő alkalommal, mintegy szerződést kötnek. Ismerősöm nem akar többet menni, mert nem épült ki bizalom, pláne meg van rökönyödve, hogy akkor amit mondott az nem titkos.

Ez nem "alap"?!


2019. máj. 4. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
De, papírral és papír nélkül is kötelezi a titoktartás. Ez csak egyfajta biztosíték mindkét félnek. Nincs min megrökönyödni. Viszont, ha nem volt neki szimpatikus, ami nagyon fontos, akkor keressen másik pszichológust.
2019. máj. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
"nagy nehezen rászánta magát". Tojik elmenni és talált egy ürügyet! Nem a papírtól lesz titoktartás. De te vajon ezért mért vagy "nagyon mérges"? Ugyan mennyiben zavarja a te életedet, hogy egy ismerősöd pszichológusa csak 2. alkalommal ír szerződést (amúgy egyáltalán nem is szokás írni, minek az), nem az első alkalommal? Nem fújod fel te ezt egy kicsit? Amúgy a pszichológusnak nem az a dolga, hogy kedves legyen.
2019. máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

A pszichológus nem orvos, szóval őt nem a szokásos orvosi titoktartás kötelezi, gondolom.


De ha tippelnem kellene, akkor a pszichológusi titoktartás szigorúbb kell legyen az orvosinál is.


De csak elmélkedem én is, nem tudok semmit 😃

2019. máj. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első: köszi szépen!

Harmadik: neked is köszönöm! De pont ez a kérdés, hogy ahogy működik a pszi titoktartás?


Második: te sem kicsit vagy indulatos, én is kérdezhetném, hogy miért! Mindenestre ha "minek az" akkor minek íratnak 2. alkalommal?

2019. máj. 5. 00:36
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Totálisan félreértetted a dolgot. A szerződésre azért van szükség, hogy a páciens elköteleződjön és motiváltan vegyen részt a kezeléseken. Ez inkább pszichoterápiás eszköz, nem jogi értelemben vett szerződés.

A titoktartás természetes dolog a pszichoterápia során.

2019. máj. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Eszközként úgy érzem, hogy túllő a célon. Bizalmat inkább aláássa, mint megerősíti. Pont azért mert azt sugallja, hogy nem magától értetődő a titoktartás.
2019. máj. 5. 13:36
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen mindegy, hogy neked mit sugall, a titoktartás magától értetődő és pont. Szerintem egyébként te magad vagy az a bizonyos ismerősöd, és most próbálsz kibújni a helyzetből.
2019. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha magától értetődő, akkor miért kell papír. Na mindegy. Többire már nem is mondok semmit.
2019. máj. 5. 18:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem írtam ki az elején, de akkor most mondom hogy trollok ne fáradjanak a válasszal.
2019. máj. 5. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Vannak olyan pszichológusok akik irnak szerződést, és ez több mindent magában foglal általában, nemcsak a titoktartásit. Ha elmész dolgozni mondjuk egy bankba, ott is aláiratnak veled titoktartási szerződést, pedig magától értetődő, hogy céges dolgokat nem teregetünk ki, nem? Tudod, létezik olyan például, hogy formalitás, lehet annak a pszichológusnak ez a bevett gyakorlata...Túltolod a dolgot most már nagyon. Több választ is kaptál, de mégis próbálod megmagyarázni, hogy mi ezzel a baj..
2019. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!