Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdekelne a véleményetek, ti...

Érdekelne a véleményetek, ti hogy látjátok: A legtöbb országban miért a déli régió az elmaradottabb/szegényebb?

Figyelt kérdés
Barátokkal beszélgettünk erről a hétvégén és kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan látjátok. Magyarországon is a déli régió szegényebb pl: Alföldi rész, Baranya. Olaszországban is a dél illetve az egész világon jellemzően a déli tájegységek szegényebbek. Miért?

2020. júl. 27. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ellenpélda: Dél-Korea és Észak-Korea.
2020. júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:D Igen!
2020. júl. 27. 13:21
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Oroszország déli része valamivel jobb, mint az északi.

Ausztrália déli része is fejlettebb mint az északi.

Illetve Dél-Afrika is jobb, mint Észak-Afrika.

2020. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak ellenpéldák:)
2020. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy vannak. De akkor sem értem, hogy sok esetben miért a dél a rosszabb térség. Vajon ennek mi oka lehet?
2020. júl. 27. 13:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egesz vilagon?! Szuk a latokorod, ott pedig a deli regio. Olaszorszagban valoban.
2020. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor sem értem, hogy sok esetben miért a dél a rosszabb térség. "

Én pedig azt nem értem,hogy sok esetben miért az észak a rosszabb térség.

2020. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miben rosszabb dél-Ausztria, mint az északi? Dél-Németország avgy dél-Csehország, mint az északi része? De ott van Dél-Franciaország is, Lyon, Marseille mitől lenne rosszabb, mint Párizs vagy Nantes?

Igazából találtál pár olyan országot ahol a déli régió más és ezt kivetítetted a világra. az usa-ban sem hiszem hogy Kaliforniát elmaradottabbnak lehetne nevezni Montananál, csak mert délebbre van.

2020. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért Borsodot vagy Szabolcsot nem nevezném gazdagnak, hiába vannak északon. Ez inkább országfüggő, hogy hol melyik régió a szegényebb.

Ha már észak-déli mentalitást nézzük van különbség. A gazdaságtörténet professzorom azt mondta, hogy az északi régiókban durvább volt a tél, emiatt az emberek nagy idejét, energiáját lekötötte az élelmiszer megtermelése és raktározása télire, mint a mediterrániumban. Ez az egyik oka annak is, hogy az ókori civilizáció, tudomány ott jelent meg, nem északon. Volt fölös idő gondolkodni, elmélkedni is. Északon viszont szorgalmsabbak hagyományosan a nehezített körülmények miatt. Ez még az iparosodásnan jött jól. Komplex dolog.

2020. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, melyik országrész (északi, déli, keleti, nyugati) a fejletlenebb.


Rengeteg múlik a szomszédságon: az inkább fel- vagy inkább lehúzza a régiót?

Aztán kik laknak ott? Mennyire tagozódtak be az államszervezetbe? (Példa erre Nigéria és Elefántcsontpart, ahol komoly gondok vannak ilyen szempontból.)

Milyen az éghajlata? Nyilván egy sivatagos terület kevésbé lesz fejlett, mint egy jobb éghajlatú.

2020. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!