Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem képesek maszkot...

Miért nem képesek maszkot viselni még többszöri felszólításra sem a vonaton?

Figyelt kérdés

Ez a szabály. Senkit nem érdekel, hogy hiszel-e benne vagy sem. Ez a szabály, hogy fel kell venni. Ha nem tetszik, akkor le lehet szállni.

Mi a franc bajod lesz attól, ha rajtad van a maszk? Én napi 12 órát tudok maszkban lenni. A többi emberrel együtt. Másnak miért nem megy?


2. honnan tudod, hogy "nem létezik" a vírus? És ha igen? na? akkor mi van? Az influenzát is csak kitalálták biztos. Meg az ebolát, a kolerát stb.

Vedd csak fel a maszkot. "inkább indexelj, minthogy egyszer elmulaszd, amikor kéne"


És még üvöltöznek is a kalauzzal, mert leszállítja őket a vonatről. Szégyen.


2020. júl. 27. 22:46
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Tipikus "Karen" :( Az ég világon semmi bajod nem elsz attól, ha maszkot veszel. Úgy sem véd. A vírus mérete jóval kisebb, mint az átlag maszkok szálsűrűsége... De jobb, mint a semmi.
2020. júl. 27. 22:49
 2/33 anonim ***** válasza:
52%
Mert sajnos idehaza nincs bírságolás. 50-100, és mindenki hordaná.
2020. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Kéynelmetlen? Ki a f*szt érdekel? felveszed és kész. Belehalsz? Nem. Súlyos fülproblémád lesz, mert valamit a füledre aggattál? NEM! kapsz elvegőt? persze, különben már mindenki megfulladt volna.
2020. júl. 27. 22:50
 4/33 A kérdező kommentje:
2: Akkor meg azért tüntetnének. Érted :( Árvíz van, de nem akarunk gumicsizmát venni, ezért tütnetünk ellene :(
2020. júl. 27. 22:51
 5/33 A kérdező kommentje:
Ja meg azok akik csak a szájukat takarják el vele. Mintha víz alatt befognád az orrodat, de szájjal lélegeznél. vagy fordítva. Ennyi észt :( szomorú
2020. júl. 27. 22:52
 6/33 anonim ***** válasza:
49%

Első kommentedben leírtad a lényeget. Jó formán haszontalanok ezek a sebészi maszkok, az otthon készült szövet maszkok meg főleg.


Egyedül akkor jó ha tüneteid vannak és akkor ha köhögsz vagy valami megfogják a váladékot ezzel kicsit minimalizálva a kibocsájtott vírusmennyiséget.


Azaz az emberek túl nyomórészének a maszk viselése csak formalitás.


Ebben a hónapban kb 6x utaztam vonaton, főleg S80 és kb senkin sem láttam maszkot. A legtöbben abban szálltak fel majd levették, de sokán már eleve nélküle szállnak fel.


A kalauzt sem érdekli. Eddig vagy azt láttam hogy az orra kint van vagy letolják a nyakukra. Szólni meg végkép nem szolnak utasoknak.



Én FFP2es maszkot viselek, ami tényleg működik. Azt is csak akkor ha közvetlen közelemben van valaki és szinte csak "udvasiasságból" annak ellenére, hogy nem szűri a kimenő levegőt, mert van rajta fúvókat szóval lényegében ugyan annyit védi a másikat mint a ruha maszk azaz semennyire, de erre legalább lehet azt mondani, hogy "többet ér a semminél", de a sima maszkokra nem.

2020. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
63%
En se hordok. Les*arom, nem fogok az 50 fokos vonatban fulladozni miatta.
2020. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
62%
Én múltkor amikor korházban voltam kontroll vizsgálaton akkor sem hordtam messze ültem az öregektől azt kész , amúgy is nagy marhaság ha azt mondják hogy még 2 évig kell maszkot hordani akkor 2 éven át ha utcára megyek állandóan rajtam kell hogy legyen ?
2020. júl. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

6: háát állítólag az FFP3 besorolású olyan sűrű, hogy megállítja, de ilyen mélyen már nem megyek bele...

Amúgy én is úgy vonatozok, hogy az ölemben van a maszk és ha szólnak akkor felveszem. Egy vagonban vagyunk vagy 7-en. 2 emberen van maszk, a többi a kezében fogja. Az llenőr 1x szólt, hogy legyenek szívesek vegyék fö la maszkot. Mindenki felvette. Senki nem hisztizett. 25 percet kibírtak, aztán leszálltak és levették. Ilyen egyszerű.


7: nem fulladozol. Ez csak hiszti, emrt nem akarod, hogy más mondja meg neked, hogy mit tegyél. A törvényeket is épp, hogy csak elfogadod mi?

2020. júl. 27. 23:19
 10/33 A kérdező kommentje:

8: igen. Tudod ,hogy létezik-e a vírus? NEM!!! Mi van, ha igen és az a kis szövetdarab menti meg az életed? hmm? Akkor mi van? Járvány van. el kell viselni.


Még mindig jobb, mint vegyi támadáskor a hidegháborúban tetőtől talpig nejlonban lenni és mű levegőt szívni ami alig jön. Nem?

2020. júl. 27. 23:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!