Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az 5 évesek tényleg bőgnek...

Az 5 évesek tényleg bőgnek emiatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az unokatestvéremék egy ügyintézés miatt itt hagyták nálunk a kisfiukat.

Mivel panelban lakunk ezért levittem a közeli kis füves területre labdázni. Hazamentünk, evett-ivott, minden nyugi volt, aztán megjöttek a szülei és felpörgött, ugrált össze vissza, és elkezdett a házban! labdázni.


Többszöri felszólítás után se hagyta abba, és mikor az apja elvette tőle a labdát keservesen elkezdett bőgni, mint egy 2 éves.

Erről szól a kérdésem. Tényleg minden 5 éves képes bőgni ilyen dolgokon?

Még csak nem is minden előjel nélkül lett elvéve a labda hanem legalább 5x mondtuk neki hogy hagyja abba, nehogy leverjen valamit, mivel elég szűk a hely.

Hamar lenyugodott, de nekem ez a hiszti fura. Vagy nem?



#kisgyerek #hiszti #labda #sír #5 éves #többszöri felszólításra
2016. jún. 12. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem hiszti.a hyermeknem tudta hogyan vezethetné le az örömét és ahelyett hogy együtt örültek volna vele vagy felkapták, megpörgették volna, csak büntető szankciokat kapott.

Ez még felnőttnek is rosszul esne.örülsz valakinek, aki neki áll dirigálni neked.

Kb gyerekhez nem értés szindroma.

2016. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
*a gyermek nem tudta hogyan vezesse le az örömét
2016. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Meg lett ölelgetve, puszilgatva a kissrác. Az anyját percekig nyúzta. Nem lett volna elég? Bár tény, hogy mivel eléggé stresszes volt az ügyintézés ahogy mesélték, nem is nagyon volt energiájuk már nagyon örülgetni ennél jobban.
2016. jún. 12. 13:57
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Meg amugy a gyerekek azt hiszik hogy pl a labdázás a felnőttnek is öröm.az én gyermekem pl mindent beszokott vetni ahhoz hogy foglalkozzak vele.ha nem akarok mesélni, akkor könyvek után az autokkal probálkozik, oda adja nekem hogy játszak :)
2016. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Illetve, egy 5 éves gyereknek nem kéne már rendelkeznie akkora önkontrollal, hogy 20 percig nyugton tudjon maradni?
2016. jún. 12. 14:00
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Szoval azert is labdázott mert előtte labdáztatok es azt hitte ez igy önmagában jo dolog mindenkinek.


Amugy igen, a pár puszi nem volt elég szerintem.

2016. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Normális.

Még ennél idősebb gyerekekkel is előfordul, hogy rokonnál, nagyszülőnél teljesen nyugodtan és kedvesen viselkedik, de mikor megjönnek a szülők, ösztönösen fel akarja hívni magára a figyelmet. A Te unokaöcséd rosszalkodással, szófogadatlansággal és sírással vezette le a feszültséget, amit a szülei hiánya okozott, ha öntudatlanul is.

Ez nem azt jelenti, hogy Veled nem érezte jól magát, de az a kis szorongás minden gyerekben benne van.

Nem ritka eset, tapasztalatból tudom.

2016. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

De van önkontroll csak valszeg mivel benne jo szandek volt nem értette a dirigálást.

Miert baj ha a labda ha előbb nem volt az.ő meg csak örült jokedvű volt.

2016. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hmm. Minden esetre érdekes tapasztalat volt ez is. Csak azért furcsálltam, mert eddig a gyerekek akikkel találkoztam nem csaptak ilyen balhét, miután már elmúltak 2 évesek, de úgy látszik gyereke válogatja. :D
2016. jún. 12. 14:07
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyugodtan írjatok még. :]
2016. jún. 12. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!