Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha elhunyna egy közeli családt...

Ha elhunyna egy közeli családtagotok, akiről tudtátok, hogy semmiképp sem szeretett volna elhamvasztva lenni (hamvasztani viszont olcsóbb lenne), akkor melyik megoldást választanátok?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 12:12
A kérdező szavazást indított:
Hamvasztást
Koporsós temetést
50 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megadom neki a végtisztességet azzal hogy a kívánsága szerint koporsós temetést rendezek neki
2020. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha tudom hogy mit szeretne, akkor azt a lehetőséget választom.
2020. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi tiszteletet még megérdemel az elhunyt, utolsó gesztusként. Utána már többet úgyse kell rá költeni.
2020. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben törekszem arra, hogy úgy legyen temetve, ahogyan ő kérte.

Nyilván a mostani anyagi helyzetemből indulok ki. Lehet úgy megszorulva az ember, hogy ezt nem teheti meg.

Ugyanakkor normális esetben az elhunytnak vannak tartalékai. Pl. nagyszüleimnek, szüleimnek mindig természetes volt, hogy a temetésükre való összeg rendelkezésre áll, tehát nem a gyerekeik pénzéből akartak temetkezni. Akkor pedig pláne természetes, hogy tiszteletben tartjuk a végakaratukat.

2020. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom, hogy nem akart hamvasztást, akkor nyilvánvalóan mást választok.
2020. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
azt, amire lenne keretem. Ha nincs 400e-em egy koporsós temetésre, akkor hamvasztva lenne.
2020. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Figyelj, ha tényleg nagyon közeli és szeretted őt, akkor még ennyit se tudsz neki megtenni, hogy teljesíted az utolsó kívánságát?

Gondolom nem egyedüli hozzátartozó vagy. A rokonok összefoghatnak, ha éppen nem bírod anyagilag a koporsós temetést.

Tiszteld őt annyira, hogy úgy temeted őt el, ahogy ő szerette volna. Szerintem ez a minimum.

2020. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés, nem halt meg senkim.
2020. júl. 29. 12:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A kívánsága szerint tennék. Bármi áron. Ezt tettem tavaly is. Ő hamvasztást kért. Úgy is történt. (És nem a pénz miatt, mert meghaladta a 650k-t úgy cakkumpakk.)
2020. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!