Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet a legkönnyebben...

Hogy lehet a legkönnyebben nyelvet tanulni rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
2020. júl. 30. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Külföldön nem magyar környezetben.

Èn bébiszitterként kezdtem kint (a nyelvtant magàntanàr alapozta meg, iskolàban nem tanultam az oràbol semmit valojàban, kellett a magàntanàr)de alapvizsgàra kevés lett volna.

Kb fél évet voltam idegennyelvi csalàdnàl szitter magyar szot nem is hallottam, közepfoku szintet megalapozott pàr honap alatt.

2020. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a szándékod... nyelvvizsga, munka, kiköltözés... ennek megfelelő nyelviskolát vagy nyelvtanárt kell keresni, és a tanulást komolyan venni.


Én azt is csináltam, hogy emellett rajzfilmeket néztem, angol nyelven és angol felirattal - olyat, amit már magyarul láttam, szóval ismert volt a történet. A rajzfilmekben egyszerűen és szépen beszélnek, szlenget kevésbé használnak, követhető minden. Hallgatod a kiejtést, közben nézed a feliratot - így tanulsz is, ráadásul gyors sikerélményben lesz részed, mert úgy érzed, hogy érted :) Főleg, ha többször nézed meg azt a filmet, és igyekszel elsajátítani benne a kifejezéseket.

2020. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megtanulod a kiejtést (tanár), megtanulod a nyelvtant, nagyon sok példamondaton keresztül gyakorlod a mondatalkotást (ehhez nem árt, ha van tanár, aki kijavítja), bemagolsz szótárakat, szójegyzeteket, ha ezzel már tartasz valahol, akkor nézz filmeket olyan témában, ami közel áll hozzád.
2020. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!