Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik az a név, ami szerintet...

Melyik az a név, ami szerintetek inkább az ellenkező nemhez illik?

Figyelt kérdés
Én simán csinálnék Keneséből, Vidából és Kendéből lánynevet.

2020. júl. 31. 14:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is a Jácint és a Hedvig. Illetve 30+ éves koromig meg voltam róla győződve, hogy a Virgil lány név. Aztán találkoztam eggyel😂Pedig a névnapján születtem.
2020. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
9%
A te neved
2020. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%

Számomra a Noa az egyik ilyen. H-val a végén mindenhol máshol fiú név, Mo-n lány.


A Hedvig, Jácint szintén nálam is zavar volt kisebb koromban.



A másik, amire emlékszem, hogy általánosban, talán 6-7. osztály körül valamiért elemeztük, ismerkedtünk magyar órán a Ladó-Bíró utónév könyvvel. Abban volt néhány elég fura név. A Felhő pl Férfi, míg az Eső női névként szerepel. Én inkább fordítva tudnám elképzelni. A Babér is elvileg női név. Nekem az is inkább férfinak illene be jobban. - bár egy ilyen nevű ismerősöm sincs.



Az Andrea név nekem is elég férfias, már egész pici koromtól valamiért nagyon idegenkedtem tőle, egy robosztus konyhásnéni fazon élt a fejemben, pedig több Andrea ismerősöm is van, mind kedves, nőies, finom hölgyek.


Egyébként egy fentebbi hozzászólásra reagálva: nekem az a fura, ha egy Viktort Vikinek vagy egy Gábort/Gábrielt Gabinak hívnak. Nekem nagyon összeforrtak ezek a becézések a női Viktória és Gabriella nevekkel.

2020. aug. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

13: Igen, a Viki szerintem is fura, ha férfinak mondják, a Gabi nekem egyik nemnèl sem tetszik :D

Ismerek Alexandrát, akit Alexnek becéznek; tudom, hogy ez uniszex név a legtöbb helyen, de itt mégis férfinév.

Még a többire reagálva, nekem pl.a Hedvig sosem tűnt férfinévnek, ez érdekes. Lehet azért, mert ismerek egy Hedviget, bàr mindig Hédinek hívták.

2020. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
Számomra a Gertúd ilyen
2020. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
48%

Fiúnevek közül Noel,Bence,Ábel, amik inkább lányosabbak.

A női nevek közül pedig a Petra, mert szerintem túl kemény hangzású.

2020. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%
Én a Medárdról hittem azt sokáig, hogy női név. Kicsit még most is fura nekem, hogy ez egy férfinév. Illetve a Villő ugyanez és a Jácint is, de ezeknél valamivel korábban leesett.
2020. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Mikolt, Ninon meg teljesen nem jó. Egyszer sasoltam az MTA összes név névsort; és a fiúnevek között volt egy Gorda, de az meg már majdnem Gerda, ami meg egyértelműen lány. Ja meg ha jól emlékszem, azt hiszem , a lány nevek között láttam egy olyat,hogy Martinka. Én pl úgy gondolom, hogy ez a név kiszúrás; mert az a név az Martin, és fiúnév. Meg még pl az Árnika, nekem az pl Arnold becézése inkább. Ja meg egyszer valaki Borostyánnak akarta elnevezni a kislányát; mintha múltkor nézve már legutóbb láttam volna azt is felsorolva a lányok között. Meg pl egyszer láttam egy olyan nevet valahol leírva, hogy Bejke; megnéztem, mert nem tudtam eldönteni; lánynév. Meg szal tényleg még Gertrúd, meg Noa; meg Ármin, meg amiket még írtatok; pl nekem a Vida is szóval tehát tipikusan lánynév. Hogy a Noel fiúnév, az oké. Lányban meg mondjuk Noella. Szóval szerintem a Noel név az jó fiúnak, meg az Ábel sem lányos. Ja meg még amik kicsit ilyen furcsábbak lehetnek esetleg, pl Döníz, Özséb. Mondjuk a Döniz az pl határeset. Ja meg még vannak pl Teréz Terézia, Aurél Aurélia. Na, itt Aurél az fiú név, a Teréznek viszont mind a kettő általam itt leírt verziója lánynév.
2020. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Döniz egyértelműen lánynév (Denise).

A fiúváltozata a Denisz vagy Dennisz, nem tudom hogy magyarosították (Dennis).

A színésznő is Radó Denise (Döniz). Az ő idejében még le lehetett írni normálisan.

Ismertem gyerekkoromban egy nagyon idős nénit aki Jeannette volt és nem Zsanett ☺

2020. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%

"A fiúváltozata a Denisz vagy Dennisz, nem tudom hogy magyarosították (Dennis)."


Alapból itt Dénes; az nagyon fain kis név:)

2020. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!