Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi okozza a gyerekeknél a...

Mi okozza a gyerekeknél a tükörírást?

Figyelt kérdés
Érdekes volt ilyet látni, úgy tudom azoknál a gyerekeknél jellemző akik írni tanulnak vagy nemrégiben sajátították el.

2020. aug. 2. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tükörírással írtam, miután a tanító a jobb kezembe adta a ceruzát, egy ideig anyukám csak tükröt odatartva tudta elolvasni amit írtam, amúgy bal kezes lennék, ha nem szoktattak volna át.
2020. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobbkezes vagyok, normálisan tanultam meg írni, de pár évig simán ment a tükörírás is. Mókásnak tartottam, azért csináltam, kizárólag saját szórakoztatásomra, a suliban soha. :)
2020. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bal kézzel írok, sose akartak átszoktatni, nálunk a tükörírás csak jópofa játék volt.
2020. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mókából írtam így, hanem mert átszoktattak, és automatikusan nem tudatosan így kezdtem írni, mert ugye nekem árufeltölteni kellett egyik agyféltekéről a másikra, szóval idő kellett míg átszoktam tükörírásról.
2020. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Balkezesként, ha jobb kézzel írok, egyszerűbb a tükörírás. Egyszerűen könnyebb, gondolkodni sem kell rajta, míg a normál írás kínkeservesen megy jobbal.

Erre akkor jöttem rá, amikor kérdezték, tudok-e jobb kézzel írni, én meg kipróbáltam és automatikusan visszafele kezdtem. Az okát nem tudom.

2020. aug. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja igen...

Jó nagy baromság ez az átszoktatás. Talán kimondottan káros.

2020. aug. 2. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nálunk is ez van. A gyerek egyébként jobbkezes, és magától tanulgatta a számokat a naptárból és tök random tükörírással írta némelyiket. Még csak következetesség sem volt benne, mikor hogy sikerült. A számoknál már lassan kezdi ezt elhagyni, viszont a betűkkel is ugyanez a helyzet.
2020. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, valóban.

Amikor 3 éves voltam és a számokat magamtól tanultam írni volt hogy én is csináltam ilyet.

2020. aug. 2. 23:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes ezeket olvasgatni. :)

Én 5 éves koromban kezdtem el érdeklődni a betűk (és számok) iránt, még mai is fent van szüleim hűtőjén egy kezdeti írás, amin az "édesanya" és pár közeli családtag neve található. Pár betűt random én is tükörírással írtam.


Egyébként majd iskolában nem volt kérdés, hogy jobb kézzel tanulok meg írni. Kb. 7-8. osztályban unalmamban kezdtem el mindent tükörírással tanulni, nagyon hamar átszoktam. Írni nagyon könnyű így (bal és job kézzel is), de kiolvasni csak úgy tudom, ha megfordítom a lapot.


+ egy érdekesség, hogy Da Vinci is előszeretettel alkalmazta ezt a technikát saját jegyzetein. (ő bal kezes is volt amúgy)

2020. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!