Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hétköznap 7, hétvégén 8.5 óra...

Hétköznap 7, hétvégén 8.5 óra alvás. Ez mennyinek számít egy felnőtt embernél? Sok, átlagos, kevés?

Figyelt kérdés
2020. aug. 3. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Kb kijön az átlag, kicsit kevés de nem vészes
2020. aug. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Átlagos, de szerintem kicsit több
2020. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

7 óra azért nem kevés, 7-9 az ajánlott, a 7 sokaknak tök elég.


Sajnos amúgy az átlagnál tuti többnek számít, főleg családosoknál.


Amint hallok erről beszélgetni embereket, általában a kb. 6 órát emlegetik (plusz-mínusz fél).


Sőt, itt "időbeosztásról" szóló kérdésnél volt, hogy lehurrogták, aki 8 órát akarna aludni és a 6-ot kevesli.

Meg sokan, amikor számolják, mennyi szabadidejük van, az csak úgy jön ki, ha baromira nem alszanak 8 órát, de még 7-et se.


A 8 óra alvás meg ritka, konkrétan "élőben" csupán 2 ilyen embert ismerek.


Az én időbeosztásommal már 20 perc múlva konkrétan aludnom kellene. Mondjuk ha azt nézzük, hány ébresztő szól, mire magamhoz térek annyira, hogy fel bírjak állni, már most aludnom kellene. Ehhez képest kb. 20 perce ültem le pihenni és még készül a kaja, amire rá kell majd nézni...

2020. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elfogadható, optimális.
2020. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én 5-6 óra alvásigényemhez kifejezetten sok.
2020. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!