Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy adtam a "kéregetőnek" pénzt vagy hülye voltam?

Figyelt kérdés

Mai napon álltam egy parkolóban miközben egy családtagra vártam. Le volt húzva az ablak, én telefonoztam mikor arra voltam figyelmes egyszercsak, hogy valaki ideköszön. Egy ilyen egyetemista éveiben járó srác volt (19-25 év körüli) Mondom neki tessék, mit szeretnél?


Majd elkezdi, hogy: "Bocsánat, ne haragudj már, teljes tisztelettel megkérlek téged, tényleg teljes becsülettel kérlek, légyszíves pótoljál már ki 140Ft-al egy lángosra."


Majd végül odaadtam neki azzal a mondattal, hogy "egészségedre" (közben mosolyogtam egyet)

Végül hálásan megköszönte, majd végül azzal fejezte be, hogy "adj egy ötöst barátom" (mármint értitek, köszönésképpen)

Majd ezután eltávozott az illető.


Kicsit elgondolkodtam rajta, hogy lehet hülye voltam, hogy csak így vad idegennek adok pénzt, ráadásul lehet jól átvágott és valójában piára költi, de ugyanakkor bűntudatom is volt, hogy miért nem adtam neki oda egy ezrest, mert lehet, hogy tényleg éhes volt és legalább tartalmasabb ételt is tudott volna magának venni.

Ne értsétek félre, cigánynak sose adok pénzt mert tudom, hogy úgyse arra költi, meg azok olyanok mint a hiénák. Megjegyzik a kocsit és utána állandó kéregető célpont leszek. Viszont őt rendesnek véltem. Magyar származású srác volt egyébként (tehát fehér bőrű), érdekes módon az öltözete sem az a kukázott fajta és nem is bűzlött. Ráadásul a hangszíne is teljesen tiszta volt (semmi roma, semmi paraszti hangvonás).

Szerintetek jól tettem vagy átvágott? Ti adtatok volna neki? Egyébként nem messze onnan valóban volt egy lángosos. (plusz infonak leírom)



2020. aug. 4. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
En a minap talalkoztam az erdoben egy csovivel ... kicsit odebb leultem egy padra elszivni egy cigit es elgondolkodtam a szerencsetlen emberen. Visszauton odaleptem hozza es adtam 5000 forintot, pedig nem kert tolem semmit. Megkoszonte.
2020. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1 Na akkor megnyugodtam, hogy más is szokott adni ilyen embereknek :)
2020. aug. 4. 18:50
 3/21 anonim válasza:
91%
Szerintem jól tetted,a helyedben én is adtam volna neki pénzt.
2020. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Igen, szerintem jól tetted. Szoktam adni ha megtehetem. Igaz olyanoknak is akikről látom hogy más nem adna.

Kb. 5-6 éve a Keleti pu.-nál ült egy srác a földön gitárral. Nem játszott csak ült, leültem mellé és jót beszélgettünk. Hálás volt és nekem is jól esett. Amikor felálltam adtam 500 forintot.

Ma már tudom ki volt az a srác, a tv-ben mondták hogy meghalt.

2020. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Én nem adok ezeknek a léhűtőknek.
2020. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Azzal, hogy pénzt adsz nekik, a hajléktalan életmódjukat támogatod. Amíg vannak adakozók, addig lesznek kéregetők is. Az adakozással a problémát erősíted. Nem így kell szerintem "jó embernek" lenni.
2020. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Igen csettintek egyet és máris van munkája a hajléktalannak, van fedél a feje felett és probléma letudva.
2020. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off,de 4-es esetleg tudod hogy miért halt meg?(kíváncsiság csak)Szerintem jól tetted,egyetemisták amúgyis "híresek" arról hogy szegények.Szerintem tényleg csak szimplán szűkén volt pénzzel,szerintem jól tetted.
2020. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztosra tudom, de valószínű hogy drog problémák miatt. Akkoriban sok helyen szerepelt névvel és a miértek is terítékre kerültek, de ez nem lényeges.
2020. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Helyes:) Jól tetted. Lehet, hogy 10-ból 9 csaló, és pont ez az egy nem az akin segítettél. Aztán az sem tudhatod, hogy nem esetleg egy valódi angyallal találkoztál és próbába voltál-mert hogy ilyen is előfordulhat:D

Megörvendeztettél:) 70x7-esét kapd vissza annak amit kaptál, ezt kívánom neked.

2020. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!