Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy adtam a "kéregetőnek" pénzt vagy hülye voltam?

Figyelt kérdés

Mai napon álltam egy parkolóban miközben egy családtagra vártam. Le volt húzva az ablak, én telefonoztam mikor arra voltam figyelmes egyszercsak, hogy valaki ideköszön. Egy ilyen egyetemista éveiben járó srác volt (19-25 év körüli) Mondom neki tessék, mit szeretnél?


Majd elkezdi, hogy: "Bocsánat, ne haragudj már, teljes tisztelettel megkérlek téged, tényleg teljes becsülettel kérlek, légyszíves pótoljál már ki 140Ft-al egy lángosra."


Majd végül odaadtam neki azzal a mondattal, hogy "egészségedre" (közben mosolyogtam egyet)

Végül hálásan megköszönte, majd végül azzal fejezte be, hogy "adj egy ötöst barátom" (mármint értitek, köszönésképpen)

Majd ezután eltávozott az illető.


Kicsit elgondolkodtam rajta, hogy lehet hülye voltam, hogy csak így vad idegennek adok pénzt, ráadásul lehet jól átvágott és valójában piára költi, de ugyanakkor bűntudatom is volt, hogy miért nem adtam neki oda egy ezrest, mert lehet, hogy tényleg éhes volt és legalább tartalmasabb ételt is tudott volna magának venni.

Ne értsétek félre, cigánynak sose adok pénzt mert tudom, hogy úgyse arra költi, meg azok olyanok mint a hiénák. Megjegyzik a kocsit és utána állandó kéregető célpont leszek. Viszont őt rendesnek véltem. Magyar származású srác volt egyébként (tehát fehér bőrű), érdekes módon az öltözete sem az a kukázott fajta és nem is bűzlött. Ráadásul a hangszíne is teljesen tiszta volt (semmi roma, semmi paraszti hangvonás).

Szerintetek jól tettem vagy átvágott? Ti adtatok volna neki? Egyébként nem messze onnan valóban volt egy lángosos. (plusz infonak leírom)



2020. aug. 4. 18:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Ezekből azt szűrtem le, hogy helyesen cselekedtem :)

Örülök neki, hogy sokan csináltok ilyet.


Igazság szerint már azok a tipikus kéregető hajléltalanok akikre rábélyegzik, hogy alkoholista sem feltétlenül rossz emberek. Egyszer szét osztottam közöttük a megmaradt kajámat és hálásan vették el. Jó volt utána látni, hogy milyen nagylelkűen fogyasztották el :))

2020. aug. 4. 20:05
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Számtalanszor volt már ilyen életem során, hogy adtam némi aprópénzt embereknek. Volt, aki kérte, volt, aki csak úgy ott állt, és én léptem oda hozzá.


Nem gondolom túl, mert az ő felelőssége, hogy mire költi, nem az enyém. Én a lehetőséget biztosítottam neki, hogy értelmesen felhasználja. A többi már nem rajtam múlik.

2020. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%
Én biztos nem adtam volna neki pénzt.
2020. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem tetted jól. Naív vagy. Én nem adtam volna.

Pl. akinek van büszkesége, az nem kéreget az utcán.

Én csak olyan embereknek adok, akikről tudom jól, hogy rossz helyzetben vannak és ismerem őket, rendesek. Itt se pénzt adok, hanem ruhát, kaját.

Ennyi erővel mindenki mehetne kéregetni az utcára, mindenkinek megvan a saját maga kis baja.

Ha én pl. nem tudok venni egy lángost 5 ft híján, akkor nem veszem meg. Veszek helyette egy péksütit, ennyi. Problem solved.

2020. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Ha teljes bizonyosságot szeretne egy ilyen esetben az ember, hogy helyes/nem helyes a tett, akkor én azt tettem volna, hogy elmegyek vele, és megveszem neki a lángost.
2020. aug. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig a döntés joga mindig az érintett személy sajátja. Nem fogom a felügyeletem alá venni hogy mire költi az általam adott pénz. Beszélgethetek vele ha ő erre vevő, de ha már adok had döntsön önállóan.
2020. aug. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
4-es, ifjabb Bodnár Attiláról van szó ?
2020. aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de kérlek ez nem fontos itt.
2020. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát,te nem tehetél hogy egy csalóval találkoztál,de legalább jó embert vagy,mert legalább nem sajnálsz holmi kis aprót a szegénytől.

Persze,attól is függ hogyan nézett ki,ha látszott hogy nem egy mocskos,és büdös,és a utcán él,akkor tényleg hülye voltál.

2020. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám a Győri vasútállomáson jöttek oda sokszor. ( gondolom nem csak ez a hely hírhedt erről), nem szoktam adni, de tegnap kivételt tettem.

Egy 15-20 év körüli lány jött oda, hogy suliba jár, de otthon hagyta a bérletet és nincs pénze jegyet venni, mivel a bérlet a diák mellett volt, teljes árut.

Hiányzik neki 250 Ft pedig már az “ebédpénzét” is hozzá dobta, adtam neki egy 1000-est, hogy enni is tudjon, mert én is jártam hasonlóan, igaz én nem kertem pénzt, hanem vettem diák jegyet és sírtam egy sort a kalauznak, aki így nem büntetett meg.

Azt gondolom, ha csaló volt (bár elotte nem lattam ott), akkor így jártam buktam egy ezrest, ha ellenben igazat mondott, örülnek ha nekem is segítenének ilyen helyzetben.

Összeségében nem szoktam adni, de ha úgy értem, akkor teszek kivételt.

2020. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!