Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kisgyerekes anyukák miért...

A kisgyerekes anyukák miért éreznek kényszert, hogy hétre vagy hónapra pontosak odaírják a gyerekük korát valahova kerekítés nélkül?

Figyelt kérdés

A 34 hónapost véletlenül sem lehet "lassan 3 éves" gyereknek írni? Vagy a 12 hetest 3 hónaposnak. A másik kedvencem az volt, mikor egy anyuka leírta, hogy 6 hetes és 6 napos terhes. Olyan hatalmas gondot okoz kiírni, hogy 7 hetes terhes vagyok vagy ha nagyon pontos akar lenni, holnap lépek a hetedik hétbe... Mire jók ezek a matekpéldák, nem tökmindegy az a pár nap vagy nem lehet csak egyszerűen átváltani úgy, hogy 2 év és 10 hónap (a 34 hónapos esetében pl).


Hol van egyáltalán a határ, ahol képesek egyszerűsíteni? Vagy az 20 éves gyerekük is inkább 240 hós?


2020. aug. 4. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Mert annyi idős.. nagyon sokmindenbe bele lehet kötni. Engem meg az zavar ha valaki állandoan fagyival pózol,meg kirakja épp mit főzött darabra. Engem meg az az 5 rántotthus 4 rántottmáj nem érdekel, ezért utána szimplán áttekerek rajt...
2020. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Örülök neki hogy ilyeneken van időd gondolkozni,de komolyan miért kell ilyenen fenn akadni?
2020. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Nyilván direkt téged akar idegesíteni.
2020. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2%
Valahogy éreztem,köszönöm szépen hogy biztosra mehettem.
2020. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Úgy látom, a sok értelmes szülő csak ilyen sértett pi csa válaszokat tud ideböfögni. Az egy dolog, hogy nekem nincs jobb dolgom, nektek viszont ott a 7277727,5 órás gyerek, foglalkozzatok azzal, ha ennyire fáj ez a kérdés. Nem kötelező válaszolni. :)
2020. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

22 éves fiatal ember vagyok,nincs gyermekem és szerintem nem is lesz,elég nekem a keresztlányom is, most miért nem foglalkozom vele?

Mert sofőr vagyok ez pedig olyan meló ahol csak hétvégén tudsz otthon lenni, köszönjük szépen a le értékelést kedves utolsó ment a zöld kéz.

2020. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Ha téged kérdeznek, hogy hány éves vagy, te se azt mondod, hogy negyed százados, vagy hogy két évtizedes, hanem hogy 25 éves. Pedig ezer emberből a többi 999 ugyanúgy tojik pontos korodra.

Másrészt 3 éves korig még az orvos és a védőnő is hónapokban adja meg a kort, ugyanis egyáltalán nem mindegy, hogy a két éves az 24 hónapos, vagy 34. De ez mindenki másnak elég egyértelmű szokott lenni.

2020. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A terhesség kezdetétől kb 1 éves korig hetekben, majd 1-3 éves korig hónapokban számolják a gyerekek életkorát. Sőt terhesség alatt szűlésig x hét + y nap formátumban számolnak.


Hogy ki találta ezt ki és miért?


Nem tudom - de tény, hogy minden orvosi papíron, azaz nőgyógyásznál, genetikán, háziorvosnál, védőnőnél, vérvételeken, szűlészeten stb mindenhol így tartják számon a magzat életkorát, így írják rá minden leletre, a rendszerben így tartják számon.

Szűlést követően a csecsemőknél legalább a napokat már nem számolják, csak a betöltött heteket.

Tehát a gyermekorvos a kötelező és ajánlott oltásoknál, a védőnő a státusznál és kb bármely más egészségügyi problémával kapcsolatban hetek szerint számolják a baba életkorát.

Ha betöltötte az 1 évet, akkor már a védőnőnél, dokiknál, bölcsiben, fejlesztéseken is elvileg hónapokban számolják a kisgyermek életkorát, de itt néha lazítanak és pl 2 éves kor fölött csak a betöltött éveket számolják.

3 éves kortól pedig maradnak az évek...

Szóval ez nem egy fura heppje a szülőknek, hanem egy ránk kényszerített dolog, hiszen ha doki bácsinál, védő néninél hirtelen nem tudjuk megmondani, hogy pontosan mennyi idős is a csemeténk, fura, rosszalló pillantással találkozhatunk, amitől bizony rossz szülőnek hisszük magunkat és egyből betanuljuk azt a bizonyos számítási rendszert amit feltehetőleg az egészségügy talált ki.

Remélem érthető voltam, bár ha csak kötekedni akartál, akkor mindegy is!

2021. febr. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaa, kimaradt, hogy ez kb. nemzetközileg így van szinte mindenütt - szerintem nem direkt akarják idegesíteni a "matekpéldákkal" a még gyermektelen értetlenkedőket, hanem valószínűleg komoly indokkal számolnak így, ugyanis minél kisebb a magzat vagy a baba, annál fontosabb az életkor pontos meghatározása - főként a helyes fejlődésmenet megállapítása miatt és a statisztikai adatok pontosítása miatt is. Így fejlődhet hatékonyabban az orvostudomány is.

A mai világban a lehetőleg minél pontosabb információk begyűjtése és azok széles körű megosztása teremti meg a leggyorsabb ütemű fejlődés alapjait minden téren.

2021. febr. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy kényszert éreznének, szerintem egyszerűen csak számukra ez roppant releváns... Neked ezt annyira nehezedre esik elképzelni?
2021. ápr. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!