Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nyalnak hitelre annyian?

Miért nyalnak hitelre annyian?

Figyelt kérdés
Sok családnál látom, hogy albérlet/hitelek mellett hiába futná egy kis spórolással egy szerényebb belföldi nyaralásra, sokan mégis ilyen félmillió körüli összeget vesznek fel hitelre, hogy Korfura, a Kanári-szigetekre, egyéb helyekre elmenjenek, luxus szolgáltatásokat vegyek igénybe. Illetve utána a banknak sem kívánnak törleszteni.
2020. aug. 7. 08:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

muszáj törleszteniük a banknak.. van fedezet azok mögött a hitelek mögött és rosszabbul járnak ha nem fizetik mert messze nagyobb értékű a fedezet.

sőt ha nem törlesztenek, de fizetés kapna az egyik adós, azonnal levehetnék x %-t a számláról (akkoris ha más bankban van számlája amire fizetést kap).

2020. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
sokan megveszik a csúcskategóriás telefont is hitelre, karácsonyi hitelek vannak, mert az emberek nem gondolkoznak utána meg sírnak hogy mennyit kell visszafizetni. aki hitel nélkül 1 év alatt nem tud ajándékokra összespórolni, annak annyi megtakarítása sincs hogy a hitelt törleszteni tudja.
2020. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Közösségi oldalak hibája.Mindenki szeretné mutatni h mennyire jó megy neki,miközben a 90%hitelből megy.Gyerekek jövője meg megy a levesbe...de voltak korfu-n.
2020. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
én egyébként tagja vagyok midnenféle közösségi oldalaknak, de sosem mertem senkitől sem megkérdezni hogy hitelből nyaralnak-e, valóban ilyen gyakori eset lenne?
2020. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Én egyáltalán azt nem értem, hogy akinek hitelei vannak és albérletezik, az miért nyaral? Ilyen esetben pénzkidobás. Számomra meg nem pihentető 2-3 napig nomád körülmények között "kirándulni" az országban. Akkor már felesleges elmenni. Nekem mikor spórolós volt az élet a nyaralás volt a ZS kategóriás dolog az életemben.
2020. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sokan azért csak nem csinálják ezt, mert akkor a bank nem nyújtana ilyen célra hiteleket többet.
2020. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozol? Ezt reklámozzák a a tv-ben! Provident, Cofidis... stb, ki vagy már? pihennél? utazz el! Nincs pénzed? Neeeeem baj vegyél fel személyi kölcsönt (uzsora)kamatra :D

Amúgy én is csak pislogok sokszorm ,mikor tizenéves kölykökl a legújabb telefonokkal szaladgálnak, a legjobb iPhone 450 ezer körül van, de a "kistesó" is 300 körül és bakker megveszik részletre... utána meg sírnak, hogy erre nincs pénz, meg arra.


Egy rokonlánynak most halt meg az anyja, szerényen éltek, a lány örökölte a lakást, meg + 2,5 milló adósságot, aminek csak egy részéről tudott. A hagyatékin majdnem leesett a székről, mert ő csak 500 ezerről tudott. Sokan abba se gondolnak bele, hogy mit hagynak maguk után....

Amúgy nem éri meg nem fizetni, mert a munkabérből letiltják, ha van, ráadásul rámegy egy csomó kamat meg végrehajtói költség, de ha nincs bér, akkor terhelik másra, ingatlanra, ha az sincs, akkor ingóságokat visznek el.

2020. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Annyian? Senkit se ismerek aki így nyaralna.
2020. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
a bank akkor sem nyújt hitelt, ha csak 1et lát nem megtérülőnek. ha közben még is gond adódna akkor sem a bank fogja behajtani rajtuk hanem el adják a követeléseket és majd a behajtók foglalkoznak veled. épp emiatt nagyobb a fedezet, hogy köztes áron eltudják adni, és a behajtóknak is megérje veled foglalkozniuk.
2020. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
7 Azért ha lakást is örökölt mellé, akkor nagyon jól járt. Az adósságot nem kötelező elfogadni, csak akkor a lakást sem lehet.
2020. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!