Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért vesznek...

Az emberek miért vesznek plazma tévét hitelre?

Figyelt kérdés
Nem értem aki nem tud összekaparni 300 000 forintot sem, az minek veszi meg hitelre?
2015. nov. 10. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

őőő szerintem nem plazma tv-t vesznek, de mind1...


az én TV-m 170.000 volt, KP-ból simán kifizettem, de apám szerint megérte volna 10 havi részletre venni, mert addig legalább nálam van a pénzem és ha kell akkor eltudom költeni másra és akkor csak havi 17.000 lett volna a törlesztés és nem hirtelen 170.000...

Ha nem spóroltam volna akkor nem tudtam volna megvenni KP-ra, de hitelre igen!

Én inkább addig nyújtózom ameddig a takaróm ér...350e Ft-os laptopomat sem hitelre vettem, pedig az olyasmi ár amit te említettél...annyi az előnye, hogy nem hirtelen nagy kiadás, hanem részletekben tudod kifizetni, így a pénzedet akár meg tudod többszörözni ha jól bánsz vele, vagy több dologra tudod költeni...


vannak emberek akik nem tudnak összerakni 300e Ft-ot, de részletekben ki tudják fizetni...azért, mert ha náluk van a pénz akkor elmegy, maguktól nem tudják félrerakni, mert "égeti a zsebüket a pénz"...


Én elég jól keresek, régebben amikor minimálbért kerestem többet raktam félre mint most, holott 3x annyi a fizetésem...szimplán mostanság elment minden hülyeségre, és összességében nem is tűnt fel, hogy mire megy el...de most meguntam és elkezdtem megint beosztani a pénzem, meg is lett az eredménye...


22F

2015. nov. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Sok esetben azért vesznek drága cuccot hitelre, mert kamatmentes és nem egyszerre kell kifizetni annak sem aki kitudná.

Pl én a telefonom (L930) 130 ért vettem. Részletre! Mert bár kitudtam volna fizetni, vagy épp most is ami van belőle, de minek, ha havi ötezer párszázzal is megoldható ráfizetés nélkül? A maradékot íhy nyugodtan lehet csoportosítani másfelé.

Am amin kamat van azt megveszem kp ra. :)

2015. nov. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
48%
azért mert szeretnének úgy élni a magyar emberek mint a osztrákok,németek,stb de sajnos csak árak szintjén értük el az európai uniót
2015. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hogy elmondhassa neki van olyan.
2015. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

3: Aha. Aki nem mérnök vagy orvos, az a németek közt is szegény mint a templom egere. Jól hangzik pl. egy tanárnak a 25 eurós órabér, de csak óraadóként dolgozhatnak fix szerzödéssel. Ha meg átlépik az évi 8000 ezurót akkor már nem 25 euró, mert megy az adóra. Mellette van ingatlanadó a 20m2-es lyukra is, tv-adó évi 200 euró (nem megkerülhetö, ha laksz akkor fizetsz), ebadó, gyakran 100 euró felett. Újautóra ennyiböl nem futja, a régit szanaszéjjel adóztatják. A biztosításokat kb. 10-es szorzóval kell nézni.


Szerintem a magyarok csak egy álomvilágot kergetnek, ahogy elképzelik hogy a németek és az osztrákok élnek. Emellé meg társul egy tipikus kivagyi menalitás, hogy "én aztán megmutatom".


Egyébként ezek a kamatmentes hitelek szerintem gyakran átverések. Kezetfog a bank meg az eladó, hogy osztoznak a hasznon.(esetleg kicsit túl is árazzák) Komolyan, most bárki itt adna nekem kamatmentesen kölcsön? Nem hiszem. A bank sincs másképp. Nem jótékonysági intézmény.

2015. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Utolsónak üzenném: lehet hogy ezzel a szépen kidolgozott maszlaggal meg tudja etetni azokat akik nem ismerik belülről Németországot de engem meg azokat akik kint éltek/dolgoztak azokat nem tudod! Áruld már el kedves válaszoló hogyan lehetséges hogy kollegám 3heti munkával 1800 eurót kapott kézhez német cégtől? Tudod te egyáltalán hogy milyen árak vannak kint?? Halvány lila gőzöd sincs! Szinte minden olcsóbb! 49cent 1 liter 1,5% tej (állandóan!!!). Nálunk mennyi?? 250g-os vajat hordtam haza mert talán volt vagy 200forint! Tejföl mennyibe is kerül? A 28%os tejföl olcsóbb mint nálunk a tescos hulladék. Semmit sem tudsz csak írogatni a baromságokat a mérnökökről meg az orvosokról és sajnos a legtöbben megeszik mert olyan szépen megfogalmazod az ökörségeket. Én kint dolgoztam 2,5 évet és te? Barátom a feleségével bérel lakást 700euró (rezsivel!) Most viszik ki az egyik rokonukat úgyhogy kb 500euróba lesz igy nekik. Srác keres 1800-2000 eurót a felesége 1400-1500 eurót ami függ az óraszámtól. Mennyi is marad a zsebükbe? Röhögve fizetik az itthoni lakáshitelüket. Kb ennyi a hozzászolásom a sok maszlaghoz amit írtál.
2015. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: 2.5 év nyaralásból akarsz nagy következtetéseket levonni. Gratulálok. Én az első kört 2007-ben letudtam.

Ha annyira jó akkor miért nem maradtál? Kevés voltál ide, vagy mégsem volt olyan jó mint ahogy beállítod?

2010 meg óta kint élek, dolgozok, vettem aztót, eladtam autót, vettem ingatlant. Mérnökként középvezetőként nem panaszkodhatok, de nem cserélnék egy raktárossal vagy egy boltossal, mert látom hogy 1200 euróból nem annyira jó megélni. 1800-at a technikusaink kapnak.

Azt hiszem kicsit több fogalmam van itt mindenről mint a hozzád hasoinszőrű okostojásoknak akik egyszer kiszabadultak magyarországról aztán kétésfélévetittdolgoztammindenttudok.


Eleve a tejes dolgod egy nagy ferdítés, a legolcsóbb legalább 1 éve 59 cent, a 3.8-as pesig 65, de lehet hogy fordítva.

Egyébként ez is annyira jellemző suttyó felfogás, hogy kiragadunk 4 alapélemiszert és akkor aztán mekkora királyság van mert az olcsóbb.


Elmondanád, hogy magyarországon mennyi az ingatlanadó egy olcsó házfélre évente? (itt 400 eur)


Mennyi egy kezdő autóbiztosítás? (itt 1200 eur)


Mennyi TV-adót fizettek? (itt 200 eur)


Mennyi a kutyaadó? (100 eur felett általában, de városonkánt változik)


Szóval ez évente kb 2000 euró, csak úgy hogy nem vettem semmit. Otthon ezt hányan fizetik? És akkor nem beszéltem hogy 150 megy a kéményseprőnek, 100-a a fűtés karbantartásra, hogy egyáltalán megnézik.

A kolegák akik nem olyan spúrok mint én, kb. 400 eurót fizetnek villanyra gázra, de 200 az alja.



Ezekből egyedül a kocsi meg kutya megkerülhető, úgy hogy nem veszel.


Volt egy haverom aki ugyanilyen rózsaszín szemüvegen át látott mindent, és abból indult ki hogy 2006-ban mi volt. Csak hogy 2009-óta itt sem az a világ van. Kb. képes volt azért összeveszni, mert nem tudok azonosulni az önsajnáló sírásával. (ja hozzátenném otthon megengedhettem magamnak akár saját vitorlást, itt nem, mert itt nagy szó ha az ember az ingatlanját kifizeti élete végére)

Van egy német ismerősöm, igen jól keres, jól is él, de az ingatlant talán nyugdíjig kiköhögi. Vagy nem. Most kedvező a hitel, de 10-15 évente újítani kell, ki tudja hogy akkor nem lesz-e megint 7-8%?

2015. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Barátom a feleségével bérel lakást 700euró (rezsivel!) "


Mint mondtam kiragadtál dolgokat ami pont olcsóbb. Ennyit én nem fizetnék egy szaros lakásért, rokonnal meg pont nem akarok együttlakni. Én 350-ért béreltem, igen ez olcsóbb. De pl. a vonatért igaz csak 10-20 centtel többet fizetek, mint amennyit a V8 megeszik, így inkább temetem a benzint.

2015. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" Srác keres 1800-2000 eurót a felesége 1400-1500 "


Lehet nem akarom tudni miből. Az első egy technikusi fizetés autóiparban, sok tapasztalattal elmegy 2200-ig. A feleségem tanárként ha ennyit kapna havonta akkor nagyon örőlnénk, de egyenlőre bekrlátozzák az órákat, és vagy rohannak a tanárok az intézmények közt reggeltől estig, vagy megelégszenek kevesebbel.

2015. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gondoltam hogy itt elakadsz. Mást nem is vártam.
2015. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!