Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket hány éves korotokog...

Titeket hány éves korotokog kísérgettek a szüleitek?

Figyelt kérdés
Én 20 vagyok, de még mindenhova jönnek velem. Eléggé szenvedésként élem meg, közlekedni se tudok, hiszen nem tanulntam meg. Nem akartam őket megbántani, ezért nem kértem őket, hogy ne tegyyék.Tegnap eléggé elkeseredett voltam, anyám rákérdezett, hogy miért és elmondam neki, mire nagyon megsértődött. Ő mindenen megsértődik, ami nekem xar, plusz barátaim sincsenek az állandó kísérgetés miatt, ami szintén xar. Viszont végre anyám ezt elengedte. Hogy tanuljak meg jól tájékozódni pőest megyében? Titeket meddig kísérgettek a szüleitwk, hány éves korotokig és hogy szoktak le róla?

2020. aug. 10. 18:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy utolsó :D
2020. aug. 10. 19:05
 12/22 Metionin ***** válasza:
Mármint hogy kísérgetnek? Általános iskolás koromban másodikban már csak azért kísért apám , mert akkor tanultam meg biciklizni. 11-12 éves koromban még anyám utazott velem másik városba fogszabályzásra, utána már mentem egyedül. 15 évesen költöztem koliba, szóval nem igazán volt kísérgetés. Arrafelé a gyerekek harmadiktól egyedül buszoznak suliba volánnal a környező falvakból, sokan az oviba is egyedül sétálnak el ha helybeliek, szóval ott tényleg nem szokás kísérgetni. Nagyvárosban még elhiszem hogy az ügyetlenebb gyerekeket olyan 10 éve korukig kísérik de sok önállóan közlekedő kisiskolást látok nap mint nap. 14 év fölött végképp nonszensz a kísérgetés hacsak nem nagyon messze, tök ismeretlen városba vagy külföldre megy a gyerek. Amit fölöttem írnak, hogy este munka után érte mennek valakinek, az tök más tészta. Ha a kérdező kvázi nem tud egyedül közlekedni, akkor valószínűleg nem ilyesfajta kísérésről van szó, hanem nappal, boltba stb. sem mehet egyedül. Az meg gáz.
2020. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én kb. 7éves koromtól kezdtem el egyedül járni iskolába meg vissza.

Nagyobb "utakra"(pesti vagyok) pedig fokozatosan kezdtem el egyedül menni. Olyan 13-14 éves koromra már mehettem volna bárhova.

@10, ilyesmi sztorik nálunk is voltak:D

2020. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Például tanfolyamokra, vagy a fogorvoshoz, bárhova kísérnek. Emiatt rohadtul életképtelen lettem, és xarul érzem magam. Egy térképet nehéz értelmezni, hiszen nekem sose kellett mások meg 14 évesen megtanulták. A suliban is kiröhögtek, tök jogosan
2020. aug. 10. 19:24
 15/22 Metionin ***** válasza:
Ezen simán segíthetsz, fogod magad és mész ahova akarsz. Ma már ott van az okosteló, lehetetlen eltévedni. Menj ki egyedül és megszokod a közlekedést is.
2020. aug. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én is 20 éves leszek és teljesen együtt érzek veled... Mondjuk az utóbbi időben már többször buszoztam egyedül, de például a boltbajárás, orvoshoz menés stb. még mindig nem megy önállóan, egyszerűen borzasztó szorongás, pánik lesz úrrá rajtam, ha csak belegondolok és ezt valahol nagyon gáznak érzem. Mondjuk velem mindenhova csak az egyik szülőm jön, anyukám.
2020. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: előtti, hát most néztem a google térképet, de még meg kell szokni, hogy hol kell leszállni stb. nincs mobil netem, nem mutatja amúgy, hogy hol vagyok. Max nyomtatok magamnak. Ja és vezetni se tudok :(


16. engem is csak az egyik hála Istennek

2020. aug. 10. 19:58
 18/22 anonim ***** válasza:

6 évesen egyedül jártam suliba vidékről, szóval nem kísérgettek. Jó ruhát venni ilyesmi 14 éves koromig, de utána szinte mindent magam intéztem. Orvoshoz ilyesmi egyedül jártam 12 éves koromtól, meg simán egyedül lehetett otthon hagyni. Már elég korán főzőcskéztem, zacskóból bármit, de rántotta, tejbegríz is ment.

De nem is értem... Normális embernek már 16 évesen igénye van az önállóságra, de 20 évesen is már főleg. A szülőket meg le kell pattintani, ha olyanok.

2020. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

22 éves fiú vagyok, harmadikos korom óta buszozok önállóan, eleinte szomszéd faluba általánosba, aztán egy városba gimibe. Először 17 éves koromban lettem kicsit önállóbb, amikor a jogsit csináltam. Az egyetem, albérletbe költözés segített még sokat.

Nem kísérnek mindenhova, de én örülök, ha megteszik. Ruhát vásárolni kifejezetten szeretem ha jön anyám, mert egyáltalán nem tudom eldönteni, hogy mi áll jól, és ha egyedül vagyok, nincs türelmem kettőnél több ruhadarabot felpróbálni. (Ja, szingli vagyok jelenleg.)

Alapvetően szorongó típus vagyok, szóval eléggé lehetetlenségnek érzem az orvoshoz járást egyedül.


Ha ezt az utolsó kettőt vesszük, eléggé önállótlan felnőtt vagyok, de dolgozom az ügyön.

2020. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

18# Durva, mert egyedül sem hagytak itthon, házimunkát se végeztem és főzni se tudok, mert megcsinálják, főleg anya. Ha megpróbálnám, vagy lepattintanám őt, akérmilyen kedvesen is, úgy megsértődik, hogy napokig nem szól hozzám, ha meg igen, akkor ingerülten. Igényem volt, de hát nem mondhattam, mert konfliktus lett volna, in kább tűrtem. Tenap megmondtam, anyám leszidott, ma hozzám se szól. Nagyon megsértődött.


Amúgy itt mindenki falusi? Nem bántásból kérdem, de egy falu más, ott mindenki ismer mindenkit. Én Pest megyében élek, városban, szóval lehet, hogy titeket azért engedtek el hamarabb.


Szeretnék önállóbb lenni, az a xar hogy ilyen csődtömegnek neveltek

2020. aug. 10. 22:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!