Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem azèrt rossz az...

Úgy érzem azèrt rossz az életem, mert nem Budapestre születtem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ne írjátok, hogy költözzek oda, mert jelenleg nincs lehetőségem, itthon sajnos kötelezettségeim vannak nem hagyhatnék csak úgy itt mindent.:(


Már kiskorom óta érzem, hogy itt nincs lehetőségem semmire. Tehetséges sportoló is lehettem volna, de amit szerettem volna azt itt nem oktatták (sem a közelben). Ezt még most is bánom.. most lehetőségem adódott belekezdeni, de ez már csak hobbiszint marad, túl idős vagyok ahhoz, hogy komolyabb is legyen belőle. :(


Tanulni sem lenne lehetőségem pedig már általános iskolában komoly célom volt, hogy fogorvos vagy gyógyszerész szakra mehessek. Jól is tanultam. De mivel messze van az egyetem nem támogatták itthon az ötletem.


Ismerkedés (mind baratság, mind párkapcsolat) sem túl jók a kilátások.


Ráadásul olyan karótnyelt itt mindenki. Amiért Budapesten meg sem néznek, azért itt kiröhögnek és bámulnak. Meg mindig mindenki bámul, mindenki ismer szinte mindenkit ( pedig közepes városról van szó). Sajnos pletykák áldozata is voltam így lehet ezek alapján ítélnek meg.


Munka is alig van max operátor meg hasonló kaliberű állások. Pedig van szakmám és elvileg ebben a városban lenne rá kereslet, de mégsem látom. Mindig pesti cégeket dob fel, ha állást keresek.


Egyszer voltam 1 hétre Budapesten akkor mélyült el jobban bennem ez az egész. Én nem élem meg hátrányként, hogy személytelenek egymással az emberek. Sőt.. Annyival lazábbak. Annyi lehetőség van. Nem néznek furán, ha egyedül beülök valahova. Míg itt állandóan..


21/L


2020. aug. 11. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Nekem meg azert rossz, mert Budapesten szulettem. Emiatt 30 evesen kikoltoztem Malajziaba :)
2020. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát, pedig ha reális amit írsz a környezetedről, akkor el kell jönnöd onnan. És elkezdeni hosszú távra tervezni. Azt tudd, hogy vannak akik 35 évesen tanulnak tovább. Semmiről sem késtél még le. De kell hosszútávú terv. És napra el kell kezdeni megvalósítani.


Amúgy Budapest sem egy könnyű hely azért mert épp nagyon drága lett a lakhatás. Szóval legjobb esetben is csak szobát tudnál bérelni jó ideig.


Meg amit most is el tudsz kezdeni csinálbi az napi szintű nyelv tanulás. pl német. éz akkor lehet cél ausztria is vagy német ország.

2020. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A leírás alapján a "rossz" életednek igen nagy részben az az oka, hogy hagyod, hogy mások véleménye befolyásolja a tetteid és a hangulatod. Ki nem sz*rja le, hogy a szomszéd mit gondol? Ki akar nézni? Hát nézzen! Ez belső tartás kérdése.

Orvosira, fogorvosira is rengeteg vidéki jár. Téged nem támogattak ebben, ez elsősorban a szüleid hibája, nem helyrajzi kérdés.

Ha tiszta lappal akarsz kezdeni, költözz el! Nem muszáj Pestre menni.

2020. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, hol élsz jelenleg?

Egyébként egy vidéki nagyvárosban (pl. Debrecen, Szeged, Pécs) is ilyen a helyzet, ahogyan te Budapestet lefestetted.

2020. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek előzővel, én Budapesti vaguok de a többi nagyvárost is jó helynek tartom nagyon amiket írt. Nem egyértelműen jobb hely Budapest, vannak amiben ez jobb van amiben azok. Nekem Szeged a kedvencem.


A lényeg, hogy legyél nagyon bátor és indulj el.

2020. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kroms ***** válasza:
A pénz és a karrier nem minden, főleg nem nőként és főleg nem a jelenlegi gazdasági környezetben. Ha túl akarod élni a következő éveket, leginkább a földművelés felé kéne elmozdulni, amihez Budapest pont a legrosszabb választás.
2022. szept. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!