Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Változtatott már meg benneteke...

Változtatott már meg benneteket rossz irányba a vidékről való elköltözés Budapestre, Külföldre? Milyen döntést hoztatok, amikor eljött a felismerés?

Figyelt kérdés

Pár éve élek a fővárosunkban, előtte egy kb. 100.000 fős vidéki városban laktam. Nagyon szerettem a vidéki életet, de nem találtam olyan munkát, amellyel többet tudtam volna keresni 120.000 Forintnál, diplomás műszaki emberként sem.

Vidéken sokat kertészkedtem, kirándultam, futni mentem, nagyon keveset unatkoztam.


A mostani munkahelyem nagyon jól fizet, kb. 550.000 Forintot viszek haza. Időközben a barátaim nagy része is felköltözött Budapestre, velük sokszor szoktam találkozni.

Nekem azóta is hiányzik a vidéki élet, mert amikor elmegyek Budapesten edzőterembe, túrázni, stb., nem érzem azt, hogy igazán otthon vagyok. Nagyon nehéz leírni ezt az érzést.


Mindemellett nagyban megváltozott a türelmem határa is, sokkal hamarabb felbosszantom magam a problémákon, és olyankor kiabálok akár a családtagjaimmal is egy-egy vidéki látogatás során.


Volt egy hosszú, együtt élős párkapcsolatom, de az exem is nagyon nehezen viselte, hogy vidéki, nyugodt emberből stresszelős "üzletemberré" váltam.

Mióta itt lakom, csak a dolgok lényegét szeretem előtérbe helyezni, pl. nem bírok végig hallgatni egy női fecsegő sztorit, mert állandóan csak a lényegre szeretnék koncentrálni, és alig várom, hogy vége legyen a történet mesélésének.


Ti is kerültetek ilyen helyzetbe? Hogyan döntöttetek, hogyan léptetek tovább?

Attól tartok, hogy ha a vidéket választom újra, akkor az fog engem idegesíteni, hogy visszaléptem az életemben egy olyan pontra, amelyből egyszer már kiléptem.

Jó volna visszatérni a régi, nyugodt önmagamhoz, de úgy érzem, hogy sem a visszalépés nem lehetséges, sem pedig a fővárosi üzletemberesdi nem megoldás.


2019. máj. 12. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

"csak a dolgok lényegét szeretem előtérbe helyezni, pl. nem bírok végig hallgatni egy női fecsegő sztorit, mert állandóan csak a lényegre szeretnék koncentrálni, és alig várom, hogy vége legyen a történet mesélésének."


Ha vigasztal, én ezzel mindig is így voltam.

2019. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez engem is nagyon érdekel.

Szintén egy kisvárosban élek már a születésem óta, BP-re eddig csak látogatóba mentem fel 2-3 havonta. Viszont mostanában azt tervezem, hogy ősz környékén végleg felköltözök oda. Itt már nem igazán tudok magammal mit kezdeni, elfogytak az előrelépési lehetőségeim és unom már, hogy csak egyhelyben toporgok.

Viszont hozzád hasonlóan engem is nagyon aggaszt, hogy a kisvárosi élet után mit hoz ki belőlem a pesti nyüzsgés, ha azt már nem csak néhány napig kell elviselnem, hanem az életem szerves részét fogja képezni.

2019. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En egyetem miatt felkoltoztem de egy evig se birtam. Hianyzott az otthon, a nyugalom, a szabadsag, a kert.
2019. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem a város, hanem a munka miatt van. Ha diplomásként minimálbéres semmi munkád volt, akkor mentálisan brutálisan ki voltál pihenve. Most felelős munkakörben lehetsz, ami jobban megerőltet szellemileg. Ha a mostani kikapcsolódási módok nem lazítanak el eléggé, mást kell keresned.

Költözz ki az agglomerációba, ez miért nem megoldás? Pénzed kellene legyen rá.

Én ezt tervezem. Kisvárosból, sokkal kisebből, mint te, költöztem Budapestre, jó meg minden. De nekem is hiányzik már a kertes ház a lakás helyett, meg a garázs meg a bütykölés meg minden egyéb. Majd egyszer talán...

2019. máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ksmerkedj fefriakkal.

Menj vissza videkre. Erre mondom azt,h videkiekkel nem erdemes baratkozni,mert a mi eletstilusunk/eletszemleletunk ugyis szembeutkozik a mienkkel es csak elegedetlenseg lesz az egeszbol.

2019. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Én is gondolkoztam már a Pestre költözéstől, sőt éltem is ott 2 évet, de mivel észak-dunántúli gyerek vagyok így bőven jók ott is a lehetőségeim. Nem rossz hely Pest, de nem éreztem otthon magam, más különbség nem volt, emberek, életkörülmény, lehetőségek ugyanazok szinte mint ahol felnőttem. Nekem nem volt visszalépés a régi környezetbe visszamennem, sőt 1 idő után jobban is éreztem magam.


Kb. 50 ezer nettóval nőne a fizum logisztikusként ha Pesten vagy az agglomerációban vállalnék melót. Viszont a lakhatás majdnem 2x annyiba kerülne, sőt már saját ingatlanom van, így bőven sokkal többe kerülne ott élni, így azt a plusz fizut kidobhatom az ablakba.

2019. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi skacok a tapasztalatokat mindenkinek!


Igen, lehetséges, hogy a munkahelyem okozza a stresszhelyzetet, viszont nem tudom elképzelni, hogy egy családiasabb munkahely miatt a budapesti erdei kirándulásokat ugyanolyan otthonosnak érezném, mint a vidékieket.


#5: Nem hiszem, hogy vidéki vs. budapesti emberi különbségekből fakadó problémák állnak fent nálam.

Egy 25 fős csoportban dolgozom, amelyből mindössze két fő itt született budapesti van. Itt mindenki vidéki. :)

Ezen felül az összes barátom vidéki, szóval szinte alig kerülök kapcsolatba itt született emberekkel.

Öt éve élek itt ez alatt mindössze egy emberrel volt bármilyen nézeteltérésem a tősgyökeres budapestiek közül.

2019. máj. 12. 21:55
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen így vagyok vele én is. Angliába költöztem egy pici magyar városból, azóta fenekestül felfordult az életem. Minden felgyorsult körülöttem, és mintha kicsuszna a kezemből az irányítás saját életem felett. Nekem is sok éves kapcsolatom szűnt meg, és most csak a magány van. Ráadásul irtó nagy honvágy gyötör. Persze haza fogok menni, de már nem leszek ugyanaz. Minden más lesz, az ember nem tudja kitörölni az életéből a múltat.
2019. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8: Ezért is nem indultam még el külföld irányába.

Ha már egy szimpla budapesti életvitel is a rosszabbik felemet mutatja meg, akkor valószínűleg külföldön sem lenne jobb a helyzetem.

2019. máj. 19. 09:41
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
Én Gyuláról (30.000 fő) költöztem Szegedre, (200.000 fő ha jól emlékszem) majd Budapestre (2 millió) és most jelenleg Írországban tartózkodom átmeneti ideig. Mindig egy tizes nagyságrenddel mozdultam felfele, és mind a három városban a mai napig jól és otthonosan érzem magamat. Most, hogy 1 hónapja Írországban vagyok, úgy érzem, hogy Magyarország határai egyben az én lélektani határom is. Szerintem Magyarországon belül sehol sem lenne nekem komfortzónán kívüli, személyiségformáló hatású, maximum valami extrém életmód billenthetne ki. Viszont itt Írországban hiába élek együtt egy ír családdal, akik tárt karokkal várnak, hiába kedvesek velem a munkatársak, hiába vagyok szép környezetben, hiába vagyok magas szinten angolból, hiába pottyant az ölembe a munka és sok külföldre vágyó biztos irigykedne rám, lelkileg szerintem összetörne egy idő után az ittlét.
2019. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!