Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felvennéd a Weisz vezetéknevet?

Felvennéd a Weisz vezetéknevet?

Figyelt kérdés
Vezetéknevet szeretnék változtatni, igazából 2 név van még versenyben, egyik a Weisz. Hangzásra is tetszik, dallamosan cseng és alliterál a keresztnevemmel, Rachel Weisz miatt is tetszik. Azt tudom, hogy német eredetű név, fehéret jelent és főként zsidók kapták ezt a nevet, de ez engem nem zavar. Az már annál inkább hogy csúfolható (rejsz)... Te fel mernéd venni ezt a nevet ha nagyon tetszene? Esetleg Weisz vezetéknevű ismerőseiteket szokták csúfolni?

2020. aug. 14. 20:13
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
61%
nem is értem mi csúf lenne a rejszben? mit jelent egyáltalán? Ha mittudom ésn weisz anna lennél, és valaki mondja neked, hé rejsz anna mi a pálya?ettől rossz kedved lenne? igazából serintem az összes vezetéknevet lehet csúfolni decsak ha valaki tényleg akarja akkor már ovodás a viselkedése és inkább ő neki kéne szégyenkeznie..ha tetszik mnaradjon, ne a csúfolkodűs tartson vissza..nekem olyan nevem van hogy végig csúfoltak miatta gyerekkorombam, de előnye is volt mert hamar megjegyetztek, különleges volt, és egyedi voltam. miért akarod amugy megváltoztatni, ha megkérdezhetem?
2020. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es, a rejsz/rejszolás a ***farokverést*** jelenti. Szóval elég durva csúfolás, ezért gondolkodom annyira, ha valami enyhébb vagy kevésbé csúnya lenne, mit tudom én, Takács-Szakács, akkor nem zavarna.


Utálom "apám", ezért akarom levenni a nevét.

2020. aug. 14. 21:25
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én úgy tudom hogy meg kell indokolni a névváltoztatást és nem lehet bármire megváltoztatni.

Én is az apám miatt vettem le a születési nevem, a nagyszüleim nevét vettem fel kötőjellel. Ezt így leírtam nekik és nagymamám halotti anyakönyvi kivonatát csatoltam hogy Xné Y volt, én pedig szeretnék X-Y lenni, pár hónap múlva jött a módosító okirat és mehettem iratokat cserélni.

2020. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
A családi viszonyok megromlására lehet hivatkozni és a mostani vezetéknevem ia csúfolható, úgyhogy mindkettővel dogom indokolni. Bármilyen magyar vezetéknevet fel lehet venni kivéve történelmi neveket.
2020. aug. 14. 21:38
 15/39 anonim ***** válasza:
70%

Ha bele szeretnél vágni, hajrá!

De a házasságkötés után ne legyen feszültség abból hogy nem váltasz, vagy ha váltasz sok hűhó semmiért :)

#13 voltam

2020. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
akkor már értem az aggodalmadat, nos ez csak afejedben van amugy.felnott embercsak nem csúfolkodna már ha normális. én is nevetakarok váltani. én inkább magyaros és egyszerű neven gondolkodok, amit nem visel vagy nagyon kevés hireség visel.
2020. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan idegenhangzású nevet vehetsz föl; ami már volt a felmenőid között; tehát bármilyen "légbőlkapottat" azt azért nem. Tehát külföldies nevet én úgy tudom, csak úgy vehetsz föl, ha volt olyan név a fölmenőid között.
2020. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem venném figyelembe a csúfolhatóságot, hiszen ha nevet változtat valaki, az 18 fölött van. (Vagy tini, és szülői engedéllyel teszi.)


Azonban ez a neve miatt csúfolunk valakit szisztéma utoljára alsó tagozatban divat. Aki pedig 16 fölött is mások nevéből csinál viccet, az primitív szerintem.

2020. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Nem arra irányult a kérdés hogy hogyan zajlik a névváltoztatás.Én már utána néztem mindennek, úgyhogy köazi, de nem kell tanítani. A kérdésre kell válaszolni.
2020. aug. 14. 21:51
 20/39 A kérdező kommentje:
Igen 18-as, de meglepően sok primitív ember van.
2020. aug. 14. 21:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!