Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy orvosnak egy műtét csak...

Egy orvosnak egy műtét csak egy a sok közül vagy minden műtét sikerélmény neki amikor jól sikerült a műtét?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hat nezd, en nem vagyok orvos, de alapvetoen minden jol elvegzett feladatot sikerelmenynek tartok. (Altalaban ez az atlag, de akkor is buszke vagyok magamra.) Van kulonbseg apro sikerek es nehezebb feladatok utani sikerelmeny kozott, gondolom naluk is ez van, a rutinmutet utan is orulnek, hogy minden jol ment, de egy bonyolult eletmento utan meg plane.

De majd talan valaszol neked egy orvos is :)

2020. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak orvostanhallgató vagyok, de jó néhány műtéten voltam már bent megfigyelni. Jellemző, hogy eléggé "futószalagon" mennek a műtétek, sok a beteg, egymás után műtik őket és a legtöbb operáció nem valami különleges, érdekes, izgalmas dolog, hanem rutinműtét, amiből csinál a sebész minden nap minimum 2-3-at (epekő, sérv, vakbél, csípő/térdprotézis és társaik), szóval nem nagyon jönnek tőle izgalomba. Persze örülnek, ha sikerült, mert felelősséget vállaltak a betegért (és normális sebész egyébként is igényes a munkájára), de ilyen műtéteknél nincs nagy ünneplés, inkább amiatt boldogok, hogy vége és mehetnek pihenni/enni/kávézni.

Ami érdekesebb, az az, amikor néha jön egy-egy ritkább, komplikáltabb beavatkozást, igénylő beteg vagy mondjuk vesz a kórház/munkáltató valami új műtéti eszközt, vagy a sebész megtanult egy új technikát, amit ki szeretné próbálni "élesben" is. Ilyenkor általában a komplett műtős személyzet is izgul, igyekszik mindenki a legjobb tudása szerint végezni a munkáját és nyilván örülnek, ha jól sikerült, mert azért ezek nem mindennapi dolgok.

2020. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a "boríték" után határozódik meg számukra az élmény mértéke...a beteg csak húscafat...sokuk esetében.
2020. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!