Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel rombolták le eddig...

Mivel rombolták le eddig leginkább az önbecsüléseteket?

Figyelt kérdés
Akár családtagok, szülők, testvérek, akár osztálytársak, évfolyamtársak, munkatársak, vagy akár random idegenek (utca embere, rendőr, ellenőr, akármi).

2020. aug. 16. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor gyerek/kistini voltam, akkor nem volt mindig lehetőségem fürödni, ráadásul szülők is cigiztek, úgyhogy sokan neveztek büdösnek. Aztán még neveztek butának és csúnyának is. De hálistennek ezek többnyire csak áltsuliban fordultak elő, most már nem.
2020. aug. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Viszont azért az önbizalmamat nagyon levitte, még mindig kimutatkozik ez, de már nem annyira. Volt egy lány is ált-ban, akinek szerelmet vallottam, ő is csak piszkált utána, az is nagyon rosszul esett. 19/F
2020. aug. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszólással, xarkeveréssel.
2020. aug. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyek, a szokásos

f aszságokkal, hogy semmi nem elég!!

2020. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem elég sokat bántottak a külsőmmel és a személyiségemmel kapcsolatban is. Kövér és csúnyácska gyerek voltam, majd később elég pattanásos is lett a bőröm, ezek miatt pedig folyamatosan gúnyoltak, csúfoltak az iskolában. A legszomorúbb az, hogy nem is csak az osztálytársaimtól vagy velem egyidős gyerekektől kaptam ilyen megjegyzéseket, hanem pl. tanároktól is. Emlékszem, hogy az általános iskolás ballagáson például nem vonulhattam és nem állhattam a barátaim mellett, mert az osztályfőnök nem engedte és nekem leghátul kellett állnom, hogy "ne rontsam az összképet". Vagy többször volt olyan is, hogy mikor bántott valaki, akkor csak annyit mondtak, hogy "hát igazuk, tényleg --- vagy". Később is előfordult, hogy valaki megjegyzést tett a külsőmre (leginkább idegenek, ami szerintem nagyon fura és nem is értem), bár felnőttként már kevésbé jellemező. Valamint csendes, visszahúzódó, nyugis, tipikus "jó gyerek" voltam és nagyon sokat csesztettek ezzel is, viszont ez a mai napig így van. Ha nem hallottam már 20 milliószor, hogy "elvitte a cica a nyelved", "te mindig ilyen csendes vagy", "miért vagy ilyen csendes", "néma gyereknek az anyja se érti a szavát", "nem hallom", "te nem szoktál beszélni", akkor egyszer sem. Mindig én vagyok a "csendestárs" meg mindenkinek van valami rohadt poénos beceneve vagy megjegyzése, amin már nem tudok nevetni, mert 500x hallottam mindet. Ezzel kapcsolatban mindig csak azt kaptam, hogy ez baj, ez hiba, ezen változtatni kell, ez nem lesz így jó stb. és sokan tényleg hátrányosan megkülönböztettek emiatt pl. nem vehettem részt versenyeken, rosszabb jegyet kaptam vagy az egyetemen már valaki meg is buktatott. Emlékszem, hogy általánosban még vizsgálatra is küldtek azzal, hogy nem jelentkezek az órákon és emiatt biztosan értelmi sérült vagyok.... Úgyhogy igen, elég sok olyan dolog volt, ami miatt csak csökkent az önbizalmam és az önbecsülésem.
2020. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!