Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túlélni a kollégi...

Hogyan lehet túlélni a kollégium nevű poklok poklát?

Figyelt kérdés

A létező legeslegborzalmasabb sors vár rám leendő egyetemistaként, egy kollégiumi szobába kell költöznöm 2 másik emberrel. Gyakorlatilag üvöltöttem anyuékkal, hogy próbálják meg állni az albérlet költségeinek egy részét, én meg majd kipótolom, de sajnos nem hajlottak rá. A bejárás sajnos nem kivitelezhető, halasztanék legszívesebben, de előbb-utóbb úgyis kellene mennem.

A kérdés, hogyan lehet életben maradni egy feltételezhetően gusztustalan, zajos, zsúfolt, lepusztult szeméttelep kollégiumban, ahol az embernek sem privátszférája nincs, sem külön vizesblokk a szobákhoz, és már-már kb. olyan lehet maga a kollégium, mintha az ember egy börtönben lenne?


2020. aug. 25. 23:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Elmész dolgozni,ettől jobb nincs hirtelen
2020. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
Eleget kell inni.
2020. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%
Ez egy jó kérdés, azt én sem tudom hogy lehet a kollégiumi életet kibírni ha nem egy suttyó igénytelen, 0-24 berúgott állapotban létező egyén vagy. Én ha fizetnek se mentem volna oda egy napra sem. Állandóan más sincs ott csak vedelés, hányás, ordító zene, szemét... Részvétem.
2020. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Először is is meg kell mutatnod te vagy az alfa. Fogj egy kést vagy valami éles szerszámot és közöld a töbiekkel hogy itt te vagy a főnök. Ha nem értenék meg ordíts rájuk, hogy tudják hol a helyük. Ha ez se lenne elég szúrd őket lábon abból tanulnak.
2020. aug. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

Mondok valamit. Például az NKE-n kötelező egy évet a kollégium, a katonain meg végig az. Ha el akarja érni valaki ezt a célt, akkor be kell vállalnia, én is irtózom az emberi horkolàstól, a koszos emberektől, attól, hogy az én életteremet mással osszam meg (jelenleg egyedül lakom), hogy majd megmondják mikor mit csináljak, és mit hova tehetek (laktam társalbiban nagyon nagyon szar volt), mást stabiljak, más vihogàsàt hallgassam, retkes zuhanyzóban zuhanyozzak, lábszagot szagoljak, és még az is lehet, hogy ki sem fogok jönni azokkal, akikkel egy szobában leszek, de ez nem kívánság műsor. Sajnos a társalbiban sem jöttem ki sehol senkivel, nem beszéltem egyikkel sem, mégis kitúrtak az egyik helyről.

Szóval ez szar helyzet, de nincs más út, csak ez. Neked van más út, elmész dolgozni, félreteszel három havi kauciót+az aktuális havit, és kiveszel egy garzont (én is ezt tervezem, ezért hagyok ki valamennyit, mert csak a kötelező egy évet akarom koliban tölteni).

Talán nyugtasd magad azzal, hogy nem barátkozni, meg jól érezni mész magadat, hanem tanulni annak érdekében, hogy elérd a céljaidat, aztán ha összegyűlt a pénz, akkor elmész albérletbe (nem lesz olcsó).

2020. aug. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Neked valami nagy baj van a fejedben, kedves Kérdező. Még nem tudsz gyakorlatilag semmit a körülményekről, amit várnak rád, de azt már feltételezed, hogy pokoli lesz.


Menj dolgozni tanulás helyett.

Menj csövezni kollégium helyett.

Menj kezeltetni magad negatív jövő előrevetítése helyett.

2020. aug. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Hubammeg mi lenne veled ha lenne még sörkatonaság....
2020. aug. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
32%

A koli csak a tutyimutyiknak pokol.

Es ha velem üvöltenél, azzal boritekolhatod hogy albit csak a sajat zsebedbol fogsz fizetni.

2020. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként komolyra fordítva a szót, én befordult, magamnak való ember vagyok, egy rövid ideg voltam anno koleszos, a következők voltak a tapasztalataim:

- Aludni nem nagyon tudtam, nem mert buliztak volna, az lett volna a kisebb baj, de hajnali 1-2-ig ment az élet a szobában, égett a villany, a zene is volt hogy ment. Volt olyan, aki még alváshoz is hangos zenét tett be. Szóbal kialvatlan voltam, amit hétvégén próbáltam kompenzálni.

- A 6 főre 2 íróasztalt 2 szobatárs foglalta teljesen el asztali PC-vel, mi többiek az éjjeli szekrényeinket használtik. A városban már ismertem az összes padot, ahol nyugiban le tudtam ülni tanulni, matek feladatokat oldani.

- Nagydolgomat is inkább máshol, pl. az egyetem valamely wc-jében végeztem, mert az nyugisabb volt.

- Mivel a kolesz igazgatónak volt egy elképzelése a szakmai diverzitásról, ezért teljesen más szakosokkal voltam összezárva, az egész koleszban (egy kis kolesz volt, a diri az összes kolesz igazgatója volt) egyetlen velem azonos szakos sem volt. Így nem élveztem semmi olyan előnyét, hogy évfolyamtársakkal jegyzet csere, társalgás, együtt buliba indulàs, stb., stb., ha valakivel valamit akartam, ugyanonnan indult, meg kellett keresnem telefonon, vagy más távoli csatornán, mint mikor lakásban laktam. A tök más szakos szobatársaknak meg az életritmusa is tök más volt.


Összességében nem volt jóy de túl lehetett élni. Ha jófej szobatársaid vannak, akkor könnyebben.

2020. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Még mindig 9-es vagyok. A lényeg lemaradt, hogy függetlenül attól, milyen neked a kolesz, van egy mondás, hogy aki fizeti a cigányt, annak a nótaját húzzák. Márpedig a szüleid fizetik, ha albiban akarsz lakni, akkor fizesd magad.
2020. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!